دانش و سلامت

تصویب «منشور مادران» در قرارگاه مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت

تصویب «منشور مادران» در قرارگاه مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصویب «منشور مادران» در قرارگاه مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت به منظور تکریم از مادران باردار خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، دکتر صابر جباری در نشست خبری «فجر سلامت» که ظهر امروز، شنبه 14 بهمن در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: آخرین جلسه قرارگاه مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت تشکیل شد و مصوباتی در این جلسه صادر شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مصوبات آخرین جلسه قرارگاه مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت «منشور مادران» است، افزود: مادرانی که در مراکز درمانی و بلوک‌های زایمان مورد آزار کلامی یا هر آزار دیگری قرار گرفته‌اند، حمایت می‌شوند.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: منشور مادران به منظور تکریم مادران تصویب شده است.

جباری با بیان اینکه منشور مادران در سه محور به تکریم از زنان می‌پردازد، گقت: اگر مادران مورد آزار کلامی قرار بگیرند، ضمن حمایت از آنها، مادران را مورد تکریم قرار می‌دهیم. اگر مادرانی که بیش از سه فرزند دارند مورد آزار کلامی قرار بگیرند مورد حمایت قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: محور دوم این منشور در خصوص ارائه خدمات است که به زودی ابلاغ می‌شود.

رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مادری و اقدام ارزشمند فرزندآوری طی سال‌های اخیر خدشه‌دار شده است، گفت: پس از ابلاغ منشور مادری به مجموعه‌های وابسته وزارت بهداشت، مادرانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، می‌توانند شکایات خود را با تماس با شماره ۱۹۰ ثبت کنند.

انتهای پیام

نشر مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، هدفم این است که با ارائه محتواهایی مبتنی بر تحقیقات علمی، شما را در مسیر سلامتی بهتر همراهی کنم و بهترین روش‌ها و راهکارها را به شما معرفی کنم.
دکمه بازگشت به بالا