عمومیکسب و کار برتر

خرید اینترنتی انواع نهال گردو از سایت سرو طلایی

خرید نهال گردو؛ با توجه با شرایط جغرافیایی و اقلیمی مورد نظر، اگر زمین کشاورزی شما فاکتور های لازم جهت کاشت و پرورش را داشته باشد، می تواند یکی از سودآورترین و ایمن ترین گام های اقتصادی در کشاورزی و باغداری قلمداد شود.اگر در این سال ها نیت کاشت نژاد نهالی همانند نهال های میوه و یا ارقام غیر مثمر را داشته اید و نتوانستید انتخاب نمایید که کدام رقم، سودهی مناسب در کنار کاهش هدر رفت هزینه، بازار عرضه و تقاضای جذاب و تنوع بیشتر را دارد، بهتر است بدانید نهال گردو این رویا را به حقیقت بدل خواهد کرد.

دلیل های متعدد اقتصادی جهت کاشت نهال گردو و تاسیس نهالستان گردو به قدری به نقل از آریا نهال منطقی می باشد که با صرف هزینه ای مناسب و منطقی، که شما می توانید از انواع نهال گردو به چشم طلای سبز یاد نمایید. انواع گردو هم در خارج از ایران و هم در داخل از ایران، بسیار متقاضی را مجذوب خود کرده است. برای استدلال این موضوع هم کافیست تنها به قیمت تمام شده ی هر خرید هر یک کیلو گرم گردو را برسی نمایید.

درخت گردو، پس از به بلوغ رسیدن و حداکثر رشد خود این توانایی را دارد که محصول کم نظیری را ارائه بدهد که سالانه با توجه به افزایش باردهی درختان گردو، سودهی خود را بیشتر نماید. این به آن معناست که تنها با یک بار سرمایه گذاری به این امر دست خواهید یافت.

راهنمای انتخاب نهال گردو پربار:

این انتخاب اغلب به سلیقه ی باغدار یا کشاورز می باشد، آن هم با توجه به شناخت بازار و جامعه ی هدف خود که در کنار در نظر گرفتن عوامل محیطی همچون: اقلیم، شرایط سرما و گرما، آبیاری، ارتفاع سطح از دریا و.. بستگی دارد. فروش انواع گردو در بسیاری از استان ها صورت می پذیرد که در این بین انواع نهال گردو محلی هم محبوبیت خاص خود را پیدا کرده است.

در گام بعدی پس از انتخاب نهال گردو با توجه به فاکتورهای اعلام شده در بالا، نوبت به انتخاب نهالستان گردویی مطمئن می باشد. نهالستان آریا نهال با ارائه ی بیش از 17 رقم از مرغوب ترین و بهترین نهال گردو پیونذی و بذری، که از ارقام خارجی و ایرانی گردو می باشد، شما را در امر احداث باغ گردو یاری خواهد کرد. خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد، حتما شما هم این جمله را شنیده اید، پس در ادامه همراه ما باشید تا نکات بیشتری را به اتفاق مرور نماییم.

Online purchase of walnut seedlings from Saru Talai site

خرید بهترین نهال گردو:

  • انتخاب بهترین نژاد درخت گردو، می تواند پلی برای شما در رسیدن به بالاترین سودهی رقم زند.
  • این خرید با توجه به شرایط جغرافیایی شما و انتخاب رقم مورد نظر شما تعیین می گردد و نمی توان برای همه ی باغات، یک رقم را نام برد.
  • اما فرمول کلی می تواند جهت پرورش بهترین نوع درخت گردو، خرید نهال گردو پیوندی به نسبت نهال گردو بذری باشد.
  • انواع درخت گردو پیوندی به نسبت ارقام گردوی بذری، باردهی به مراتب بسیار بالاتر و مقاومت مناسبی هم در برابر آفات و بیماری های درختان گردو از خود به نمایش می گذارند.

راهنمای خرید نهال گردو:

حتما از انتخاب نهال های گردو، به فکر دست یابی به کشاورزی اقتصادی و خود کفایی بوده اید که ممکن است تجربه ی حرفه ای در زمینه ی کاشت، پرورش و برداشت گردو سبز نداشته باشید. حال در این میان مهم ترین سوالی که پیش می آید آن است که حین خرید نهال گردو بهتر است به چه نکاتی توجه نماییم و به کدام مرجع می توان اعتماد کرد.آریا نهال یکی از مراجع معتبر و ایمن خریداری نهال گردو در ایران است که شما می توانید با دریافت فاکتور رسمی، ضمانت بازگشت کالا، گواهی قرنطینه و مشاهده مجوز رسمی جهاد کشاورزی، با خیلی اسوده نهال گردو خود را خریداری نمایید.

توجه به نکاتی همچن سلامت ریشه های نهال، محل پیوند خوردن نهال، لیبل استاندارد بودن نهدرختان گردو نه تنها یک میوه و آجیل خوشمزه و مغذی تولید می‌کنند، بلکه چوب آن‌ها نیز در صنعت مبلمان بسیار پرطرفدار است. این درختان زیبا با قامت‌های بلند و سایه‌های قوس‌دار در هر منطقه‌ای که کاشته شوند مناظر بی‌‌نظیری را رقم می‌زنند.گردوی سیاه که با نام گردوی ایرانی نیز شناخته می‌شود یکی از رایج‌ترین گردوها در جهان است، که در کالیفرنیا نیز پرورش داده می‌شود. یک نهال میوه گردو بالغ سالانه 23 تا 36 کیلوگرم مغز گردو تولید می‌کند.

انواع نهال گردو – گردو چندلر – گردو خوشه ای و…

عمدتاً هر منطقه با شرایط ‌آب‌وهوایی مختلف تعدادی نهال گردو دارد که با نام نهال گردو محلی شناخته می‌شود. در حال حاضر حداقل 21 گونه نهال گردو وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها گردو سیاه، چندلر و کاغذی است.

انواع گونه‌های نهال گردو بیشتر بومی اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و چین هستند و 11 گونه پرطرفدار و شناخته‌ شده‌تر  در دنیا عبارتند از:

  1. نهال گردو آریزونا

ارتفاع و اندازه نهال گردو آریزونا در مقایسه با دیگر گردوه‌ها، نسبتاً کوچک‌تر و حداکثر بین 13 تا 20 متر رشد می‌کند. تنه این درخت خاکستری مایل به قهوه‌ای با شیارهای افقی و برآمدگی صاف با برگ‌های کشیده و نیزه‌ای است. زیستگاه این‌گونه از نهال گردو که بیشتر به خاطر میوه‌اش طرفدار دارد بستر رودخانه‌ها و دره‌ها و بومی مکزیک و جنوب غربی آمریکا است.

  1. نهال گردوی سیاه

پوست گردو سیاه در مقایسه با سایر گردو‌ها تیره‌تر است. این گونه از نهال گردو با پوستی عمیق، شکاف‌دار و برجستگی‌هایی مانند الماس در آب‌وهوای نسبتاً خنک تا نیمه گرمسیری بین 22 تا 39 متر رشد و تا 130 سال عمر می‌کند.

  1. نهال گردو پوست کاغذی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم هر منطقه با شرایط ‌آب‌وهوایی مختلف تعدادی نهال گردو مخصوص به خود دارد به‌عنوان گردوی محلی آن ناحیه شناخته می‌شود.  نهال گردو پوست کاغذی یکی از نهال‌های بومی ایران است که نسبت به دیگر نهال‌ها رشدی متوسط داشته و تا 100 سال عمر می‌کند.

نهال گردو پوست کاغذی برای میوه‌دهی در زمستان به سرما نیاز دارد و در این فصل می‌تواند تا ساعات طولانی دمای بین منفی 7 تا 11 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. اما در فصل بهار و تابستان دمای زیر منفی 3 درجه و بالای 38 درجه می‌تواند به‌ شدت به نهال و میوه آسیب برساند و باعث سوزش برگ‌ها شود.دلیل نام‌گذاری این مدل گردو به‌خاطر پوست نازک آن است که به‎ سهولت از میوه جدا می‌شود. در واقع عمده دلیل شهرت و پرطرفداری این گونه به دلیل راحتی در پوست‌گیری در زمان رسیدن میوه است که به‌راحتی با فشار دست خارج می‌شود.

نهال گردو پوست کاغذی با این‌که در برابر انواع آفات و بیماری‌های از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است، اما به‌دلیل نازک بودن پوست میوه، شرایط نگه‌داری آن کمی سخت است، زیرا در ماه‌های میوه‌دهی مورد حمله پرندگان به‌ویژه کلاغ قرار می‌گیرد.یکی از نکات مهم در کاشت نهال گردو منطقه و نحوه‌ی کاشت آن است. عمدتاً این گونه از درخت گردو بومی ایران آب‌وهوای معتدل و نیمه گرمسیری را می‌پسندد. همچنین به‌ دلیل رشد عمیق ریشه باید حتماً خاک محل کاشت بسیار گود حفر شود.

معمولاً ریشه نهال گردو پوست کاغذ تا 3 متر رشد می‌کند، بنابراین بهتر است که خاک محل کاشت نیز 3 تا 4 متر حفر شود و همچنین خاک عاری از هرگونه سنگ، رس سفت شده و دیگر موانع باشد. بهترین خاک برای کاشت نهال گردو محلی پوست کاغذی خاک لومی با بافت متوسط و زهکشی خوب است.

برای رشد موفق و میوه‌دهی عالی بهترین فاصله کاشت برای درخت گردو کاغذی با فاصله 7 تا 8 سانتی‌متر است. این میزان فاصله باعث می‌شود تا شاخه و برگ‌ها به میزان کافی نور لازم را دریافت کنند.اگرچه این گونه گردو تحمل بالایی نسبت به خشکی دارد اما باید به خاطر بسپارید که آبیاری منظم در کیفیت و به ثمر رسیدن درخت بسیار تأثیرگذار است. بنابراین در فصل بهار هر 10 روز یک‌بار و در فصل تابستان تا اوایل پاییز هر 7 روز یک‌بار درخت را آبیاری کنید.

نکته‌ی دیگری که در پرورش گردو پوست کاغذی اهمیت دارد، هرس کردن این گیاه است. توجه داشته باشید که هرس به‎‌موقع و مناسب در میزان محصول نهایی تأثیر دارد، بنابراین بهتر است هرس را در فصل خواب زمستانی درخت و با چیدن شاخه‌های‌ زائد و برداشتن علف‌های هرز انجام دهید. برای کوودهی نیز از مالچ گیاهی یا کمپوست با خاک استفاده کنید.

  1. نهال گردو تویسرکان

یکی دیگر از انواع نهال گردو که بومی ایران، گردو تویسرکان و یکی از مرغوب‌ترین گردو‌های جهان است. شهرستان تویسرکان با داشتن 6200 هکتار باغ گردو سالانه نزدیک به 17 هزار تن مغز تولید می‌کندنهال گردو این منطقه حداکثر بین 20 تا 25 متر رشد می‌کند و مقاومت بالایی در برابر خشکی دارد اما برای میوه‌دهی و بیدار شدن از خواب زمستانی نیاز به سرما دارد. نهال گردو تویسرکان با رشد آهسته بین 5 تا 7 سال پس از کاشت شروع به میوه‌دهی می‌کند. مهم‌ترین فاکتور در پرورش گردوی تویسرکان رعایت اصول کاشت است که باید خاک این نهال دارای عمق 30 تا 70 ‌و کمی شیب‎‌دار باشد. آبیاری هر 7 تا 10 روز و محافظت در برابر سرما و گرما زیاد از دیگر نکات مهم در پرورش نهال گردو تویسرکان است.

  1. نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر، گونه‌ای دیگر از انواع گردو است که به‌ صورت پیوندی و اصطلاحات ژنتیکی در کالیفرنیا توسعه یافته و  تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و پرمحصول‌ترین نوع درخت گردو در جهان شده است. اگر چه بیشتر انواع درخت‌های گردو در برابر آفات و بیماری‎‌های مختلف مقاوم هستند اما این نوع را می‌توان در دسته مقاوم‌ترین‌ها قرار داد. بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو چندلر بین 5 تا 6 متر است. خاک با بافت نرم با زهکشی خوب،  آبیاری عمیق و استفاده از کود حیوانی باعث می‌شود تا بعد از 8 سال به بهترین محصول دست‌ یابید.

  1. نهال گردو خوشه ای

نهال گردو خوشه‌ ای نوع دیگر از درخت گردو است که بیشتر به دلیل مغزش معروف و پرطرفدار است. زادگاه اصلی این نوع گردو فرانسه است اما گونه‌ای که در ایران کاشت می‌شود دارای اصلاحات ژنتیکی است.کاشت نهال گردو خوشه ای یک انتخاب عالی برای مناطق سردسیر است که در هر خوشه‌ی خود بین 25 تا 30 گردو تولید می‌کند. در نتیجه به‌دلیل مقاومت بالا این گونه در برابر سرمای فصل پاییز تا بهار و با توجه به میزان باردهی فوق‌العاده عالی یک انتخاب ایده‌آل برای بسیاری از باغداران در مناطق سرد است.

شرایط نگهداری نهال گردو

– خاک؛ نهال میوه گردو تقریباً با هرگونه‌ی شرایط خاکی سازگار است. با این‌حال خاکی که بافت نرم داشته و به خوبی زهکشی شده باشد با pH 6 تا 7 برای رشد درخت مناسب خواهد بود.

– دما؛ نهال میوه گردو از مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما برخوردار است با این‌حال به‌دلیل سازگاری این میوه با آب‌وهوای معتدل دمای بین 7 تا 21 درجه سانتی‌گراد برای رشد آن مناسب است.

– نوردهی؛ محصول نهایی نهال میوه گردو به‌شدت به میزان آفتاب و نوری که درخت در آن قرار می‌گیرد بستگی دارد. اگر یک درخت پرمیوه می‌خواهید باید آن را در مکانی سرشار از نور خورشید بکارید.

– آبیاری؛. اگر درخت در منطقه‌ای کاشته می‌شود که بارش باران کمتر از 600 میلی‌متر است، باید آبیاری را 2 تا 3 بار در ماه انجام دهید.

– کوددهی؛ کود دامی برای تقویت درخت و بعد از برداشت محصول مناسب خواهد بود.

نکته:امروزه به علت شلوغی زیاد اکثر مردم علاقه دارندکه خرید اینترنتی داشته باشند،فروش نهال اینترنتی یکی از راهکار های اسانی میباشد که خریداران بتوانند به راحتی خرید ها خود را ثبت کنند جهت ثبت سفارش میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا