جامعه

رئیس جمهور کره جنوبی: خوردن گوشت سگ ممنوع شود

موناخای ، رئیس جمهور کره جنوبی ، خواستار ممنوعیت گوشت سگ ، یک سنت بحث برانگیز ، شد.

به گزارش USA Today ، سالانه حدود یک میلیون سگ در کره جنوبی برای غذا کشته می شوند. این عمل در بین نسل های جوان چندان رایج نیست ، اما این سنت هنوز هم پیروان خود را در بین نسل های قدیمی کره دارد. طبق نظرسنجی ، 84 درصد از مردم کره جنوبی گوشت سگ نمی خورند و 60 درصد از این ممنوعیت حمایت می کنند.
“آیا زمان ممنوعیت گوشت سگ فرا نرسیده است؟” او در جلسه کابینه پرسید.
مون به دلیل حمایت از سگ ها شهرت دارد و چندین سگ در مجموعه ریاست جمهوری خود دارد ، از جمله “توری” ، که نجات دهنده او بود.
کره جنوبی برای جلوگیری از کشتن سگ و گربه دارای قانون حمایت از حیوانات است ، اگرچه گوشت این حیوانات در رستوران ها ممنوع نیست. در فرهنگ کره ای ، مصرف گوشت سگ ویژگی افسانه ای دارد و اعتقاد بر این است که گوشت سگ قدرت مردانگی را افزایش می دهد. دولت کره از ترس عکس العمل سنت گرایان این قانون را اصلاح نکرد.
مصرف گوشت سگ برای کره جنوبی بسیار مشهور بود ، به ویژه در رویدادهای بین المللی مانند المپیک 2018. USA Today حتی در آن سال تصاویری از نگهداری تعداد زیادی از سگ ها در قفس قبل از کشته شدن منتشر کرد.

کیم جونگ اون ، رئیس سازمان حمایت از حیوانات گفت: “اگر مردم کره خوردن گوشت سگ را متوقف کنند ، بازاری برای خرید و فروش وجود ندارد.”
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا