مُد جدید فوتبال ایران؛ مذاکره و تمدید قرارداد با بازیکنان بدون نظر سرمربی!

مُد جدید فوتبال ایران؛ مذاکره و تمدید قرارداد با بازیکنان بدون نظر سرمربی!

چند باشگاه لیگ برتری در حالی که هنوز وضعیت سرمربی آنها مشخص نیست نسبت به مذاکره با بازیکنان جدید اقدام کرده اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا،روال کار در تمام دنیا بدین شکل است که باشگاه ابتدا سرمربی را انتخاب کرده و از او لیست می‌گیرد و سپس نسبت به جذب بازیکنان مورد نظر آن سرمربی اقدام می‌کند اما در بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتری که هنوز سرمربی خود را نمی‌شناسند،کار جذب بازیکن آغاز شده است!

در بعضی از باشگاه‌ها هم بدون نظر سرمربی فعلی یا آینده در مورد تمدید قرارداد با بازیکنان مذاکره می‌شود و حتی در چند مورد قرارداد بازیکنان تمدید شده در حالی که روح سرمربی از این قضیه خبر ندارد. 

به نظر می‌رسد در هر باشگاه چند نفر مشغول انجام مذاکره با بازیکنان جدید هستند که خیلی هم کاری به کار سرمربی ندارند و نکته جالب و در عین حال عجیب اینجاست که بعضی از سرمربیان هم با این قضیه کنار می‌آیند و فقط دنبال قرارداد بالاتر هستند. شاید به جرات بتوان گفت فقط ۳ یا ۴ سرمربی در لیگ برتر به این قبیل مسائل حساس هستند و خودشان حتماً باید روی نفرات جدید نظر داشته باشند اما بسیاری از مربیان داخلی و حتی خارجی لیگ برتر اصرار چندانی روی این قضیه ندارند. 

فصل گذشته و بعد از آنکه محمدرضا زنوزی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت من به بلوغ مدیریتی رسیدم، پاکوخمز سرمربی تراکتور صراحتاً عنوان کرد که من در بستن تراکتور دخالت چندانی نداشتم! همین مساله در زمان استقلال آجرلو هم رخ داد و تنها بازیکنی که ساپینتو روی جذب آن در روزهای آخر تاکید کرد محمد محبی بود و بقیه بازیکنان را مدیریت وقت این باشگاه زمانی که هنوز ساپینینتو انتخاب نشده بود انتخاب کردند.

این اتفاقات فقط در فوتبال ایران رخ می دهد و بعضاً دیده شده  مربیان حاضرند به هر شرایطی تن بدهند و فقط به منافع فردی خودشان فکر می‌کنند. این مساله حتی در میان تیم‌های مطرح و پرطرفدار لیگ برتر هم دیده می‌شود که با وجود مشخص نبودن وضعیت سرمربی تیم باب مذاکره با چند ستاره لیگ برتری باز شده و در برخی موارد باشگاه‌ها به توافق اولیه با بعضی از بازیکنان مورد نظر دلال ها هم رسیده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا