راهنمای خرید پکیج دیواری مناسب ساختمان های اداری

همیشه تهیه لوازم گرمایشی در ساختمان اداری یکی از دغدغه های بزرگ همه ما بوده است، چرا که پکیج های سرمایشی و گرمایشی در اندازه ها و برندهای مختلفی تولید شده اند که انتخاب یکی از آن ها بسیار سخت است. بنابراین در انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای ساختمان باید به عوامل مختلفی توجه کرد تا بتوان یک سیستم مناسب برای محیط اداری تهیه کرد. برای اینکه بهترین پکیج را خریداری کنید باید به عوامل مختلفی مانند نوع دودکش، متراژ ساختمان، میزان آب گرم مصرفی، موقعیت جغرافیایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید، چگونگی تهویه و… پکیج توجه کنید. در ادامه توضیح مختصری ارائه می دهیم.

راهنمای خرید پکیج دیواری مناسب ساختمان های اداری

توجه به ظرفیت ساختمان و ظرفیت پکیج

از نکات مهمی که باید در خرید سیستم گرمایشی به آن توجه کرد متراژ و ظرفیت ساختمان است. در واقع ظرفیت هر پکیج نشان دهنده میزان گرما تولیدی آن است، بنابراین اهمیت دادن به متراژ ساختمان بسیار بالا است، چرا که باید در ظرفیت مناسبی خریداری شود تا آب گرم و گرمایش واحد شما به اندازه کافی تامین شود. البته پکیج های بسیار زیادی با ظرفیت مختلف در بازار وجود دارند که می‌ توان به برند مطرح بوتان و ایران رادیاتور اشاره کرد که دست شما را در انتخاب باز می‌ گذارند.

نوع عایق پنجره و درب ها و نوع کاربرد ساختمان، نوع تهویه ساختمان و آفتابگیر بودن و موقعیت جغرافیایی و نوع دودکش همگی بر روی راندمان پکیج تاثیر دارند. همچنین ابعاد هر پکیج با توجه به ظرفیت آن متفاوت است و هرچه پکیج ابعاد بیشتری داشته باشد نشان دهنده بالاتر بودن ظرفیت آن است و فضای زیادی را اشغال می کند. البته پکیج دیواری به اندازه یک کابینت می‌ باشد و می‌ تواند در تراس خانه نصب شود.

نوع دودکش و نوع سوخت پکیج در انتخاب تاثیر دارند؟

در خرید سیستم‌ گرمایشی برای ساختمان اداری باید به نوع دودکش توجه کنید. اگر ارتفاع زیاد باشد باید از پکیج فن دار استفاده کنید و اگر ارتفاع دودکش کم باشد نیازی نیست از پکیج فن دار استفاده کنید. توجه کنید گازهایی که از سیستم گرمایشی حاصل می شوند سمی هستند و باید برای ایمنی بیشتر حتماً از دودکش های دوجداره و استاندارد و پکیج های فن دار استفاده شود. البته می‌ توان از سنسور حرارتی دودکش به منظور افزایش ایمنی در این سیستم ها استفاده کرد. از دیگر مواردی که در انتخاب سیستم گرمایشی باید به آن توجه شود مربوط به سوخت می باشد. البته پکیج های گرمایشی در پکیج های گازوئیل و برقی تولید شده اند. پکیج های دیواری از نوع برقی هستند و سر و صدا ایجاد نمی کنند.

توجه به محیط نصب و تعداد مبدل

پر اهمیت ترین نکته‌ ای که باید در خرید این دسته از محصولات با توجه کنید محیط نصب می باشد. پکیج های دیواری عمر طولانی و مصرف کمتر و در نهایت کارایی بهتری دارند. پکیج های که یک مبدل دارند وظیفه گرم کردن مدار گرمایشی و آب گرم مصرفی را نیز بر عهده دارند. در مدل دو مبدل از دو مبدل برای گرم کردن آب گرم مصرفی و گم کردن مدار گرمایشی به صورت جداگانه استفاده شده است.

پکیج دیواری دو مبدل می تواند گرما یکنواختی در محیط ایجاد کند و همچنین دیرتر جرم می گیرد و در مقابل رسوبات آب مقاوم تر می باشد. بنابراین اگر املاح آب در ساختمان اداری شما بالا است باید از مدل دو مبدل استفاده شود. اما مدل تک مبدل کمتر دچار خرابی می شود و بر روی این نوع پکیج ها دیرتر گرفتگی ناشی از آشغال های داخل لوله تاثیر می گذارد. همچنین با استفاده از مدل تک مبدل در فصل تابستان احتیاج به روشن کردن پمپ نیست.

پکیج های بوتان

امروزه برای گرم کردن آب و گرمایش مطلب ساختمان ها باید است سیستم های گرمایشی استفاده شود. با وجود اینکه برندهای مختلفی از این سیستم های گرمایشی در بازار وجود دارد باز هم بسیاری از افراد در انتخاب این محصولات دچار سردرگمی می شوند. برند بوتان از معتبرترین برندهای است که در زمینه تولید پکیج های دیواری فعالیت می‌ کند و این محصولات را با استاندارد اروپایی و سیستم‌ های پیشرفته الکترونیکی و مکانیکی تولید می کند. همچنین محصولات آن کاملا با فناوری روز ایتالیا تولید شده که راندمان بسیار بالایی دارند. برند بوتان این محصولات را در چهار مدل روانه بازار کرده که به ترتیب عبارت از پرلاپرو، پارما، پاویا و

بیتا می باشد. به منظور تعمیر هر یک از مدل‌ های سیستم گرمایشی مذکور می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید. همچنین این نوع سیستم های گرمایشی در مدل آنالوگ و دیجیتال تولید شده‌ اند.

https://tehranservicekaran.com/butane/

پکیج های ایران رادیاتور

ایران رادیاتور از دیگر برندهای مطرحی است که در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی فعالیت می کند و مدل دیواری این سیستم ها را با راندمان کاری بالا تولید کرده است. این سیستم های گرمایشی ابعاد کوچکی دارند، به همین ترتیب می توانند در محیط محدود و کوچک نصب شوند. برای ساختمان اداری که مساحت آن زیاد نیست و ظرفیت مصرف آب گرم آن بالا نمی باشد می توان از این سیستم گرمایش استفاده کرد. اما باز هم باید در انتخاب این سیستم به عوامل مذکور در این مقاله توجه شود. سیستم های گرمایشی ایران رادیاتور انواع مختلفی از ظرفیت و مدل تولید شده اند و شما می توانید سیستم های گرمایشی دیواری این برند مطرح را در بالکن و تراس نصب کنید. اگر برای تعمیر خرابی پکیج خود به دنبال یک تعمیرگاه مناسب هستید می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید.

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

جمع بندی

در این مقاله تا حد امکان سعی کردیم اطلاعاتی در مورد راهنمایی خرید سیستم های گرمایشی مناسب ساختمان های اداری را ارائه دهیم، همچنین دو مورد از بهترین برندهای سیستم های گرمایشی را در بازار را نام بردیم که عبارت از ایران رادیاتور و بوتان هستند. شما با انتخاب یکی از این مدل از سیستم گرمایشی برند های معرفی شده می توانید یک سیستم گرمایشی مناسب با راندمان کاری بالا برای ساختمان اداری تهیه کنید. تهران سرویس کاران یک تیم حرفه ای و متخصص هستند که در زمینه تعمیر انواع سیستم های گرمایشی فعالیت می‌ کنند و توانسته اند این محصولات را به صورت تخصصی تعمیر کنند. در صورت نیاز به تعمیر این دسته از محصولات می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا