معرفی امیر مقاره و رهام هادیان اعضای ماکان بند در سایت آهو موزیک

معرفی گروه ماکان بند

اگر به موسیقی پاپ علاقه داشته باشید، نام گروه ماکان بند به گوشتان خورده است. این گروه ایرانی آهنگ هایی شناخته شده در سبک پاپ ایرانی دارد. اسم این گروه از دو کلمه ماکان (Makan) به معنای شجاعت و بند (Band) به معنی گروه ساخته شده که کلمه اول ریشه فارسی دارد و کلمه دوم متعلق به زبان انگلیسی می باشد. در ادامه بیشتر با بیوگرافی ماکان بند آشنا می شویم. همچنین برای دانلود آهنگ های این گروه به سایت آهو موزیک مراجعه کنید.

معرفی امیر مقاره و رهام هادیان اعضای ماکان بند در سایت آهو موزیک
امیر مقاره خواننده اصلی گروه پاپ ماکان بند

تشکیل گروه ماکان بند و سال شروع فعالیت آن ها

در بیوگرافی ماکان بند باید بدانید این گروه در سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرد. گروه ماکان بند چهار عضو دارد. رهام هادیان و امیر مقاره خوانندگان این گروه هستند. یاشار خسروی رهبری گروه را بر عهده دارد و در زمینه آهنگ سازی و نوازندگی ساکسیفون فعالیت می کند. امیر میلاد نیکزاد از دیگر اعضای این گروه است که نقش تنظیم کننده آهنگ ها را دارد. آلبوم های ماکان بند توسط «آوازی نو» منتشر می شوند.

معرفی امیر مقاره و رهام هادیان اعضای ماکان بند در سایت آهو موزیک
بیوگرافی ماکان بند و سال شروع فعالیت آن

مشخصات اعضای گروه ماکان بند

امیر مقاره یکی از خوانندگان اصلی گروه ماکان بند می باشد. او در 3 دی ماه سال 1378 متولد شده است. امیر مقاره در نوجوانی فعالیت های شعر سرایی و موسیقیایی خود را آغاز می کند. فعالیت حرفه ای او از سال 1393 با خوانندگی و انتشار چند ترک دوستانه شروع می شود.

در ادامه بیوگرافی ماکان بند ‌شاید برای شما جالب باشد که بدانید، امیر مقاره در کنار آهنگ سازی، ترانه سرایی و خوانندگی، تجربه بازیگری نیز دارد. نقش «ارشد شاهنگ» در مجموعه «جزیره» به بازی امیر مقاره در سال 1400 از پلتفرم های نمایش خانگی منتشر شده است. هرچند دیده شدن امیر مقاره به خاطر خوانندگی و توانایی بالا در ترانه سرایی و آهنگ سازی بوده و مردم او را به عنوان عضوی از ماکان بند می شناسند.

رهام هادیان دیگر خواننده اصلی گروه ماکان بند می باشد. او در 7 مرداد ماه سال 1370 متولد شده است. رهام هادیان نیز فعالیت های ملودی سازی را از سنین نوجوانی شروع کرد. بعد از آن با تلاش و کسب تجربه بیشتر توانست در آهنگ سازی و ترانه سرایی مهارت پیدا کند.

آلبوم های منتشر شده از ماکان بند

این گروه دو آلبوم و 34 تک آهنگ را در بیوگرافی ماکان بند دارد. اولین آلبوم ماکان بند «دیوونه بازی» نام داشت و با 12 ترانه در اواخر مرداد ماه سال 1396 منتشر شد. دومین آلبوم با نام «نقاشی» در اسفند ماه سال 1400 با 16 ترانه منتشر شد. از میان ترک های خارج از آلبوم، تک آهنگ «یک لحظه نگام کن» در سال 1397 برنده تندیس «بهترین قطعه موسیقی پاپ از نگاه مردم» شد. این تندیس در پنجمین دوره از جشنواره «جشن موسیقی ما» به اعضای گروه ماکان بند تقدیم شد.

معرفی امیر مقاره و رهام هادیان اعضای ماکان بند در سایت آهو موزیک
آلبوم ها و آهنگ های منتشر شده از گروه ماکان بند

آهنگ های منتشر شده در آلبوم دیوونه بازی

در این بخش از بیوگرافی ماکان بند اولین آلبوم منتشر شده از این گروه را بیشتر بررسی می کنیم. آلبوم «دیوونه بازی» در 31 مرداد 1396 منتشر شد. 12 ترک در این آلبوم قرار دارد و میانگین زمانی آن ها 3 دقیقه است. برای گوش دادن کل آلبوم به 40 دقیقه زمان تقریبی نیاز است.

تنظیم کنندگی تمامی آهنگ های این آلبوم بر عهده امیر میلاد نیکزاد بوده و آهنگ سازی نیز توسط ماکان بند و آرش عدل پرور انجام شده است. برای اسامی سرایندگان آهنگ ها نیز می توان نام های ماکان بند، آرش عدل پرور و مهشاد عرب را دید. نام های ترانه های این آلبوم در ادامه آمده است.

 1. نرو
 2. شیک
 3. با تو آرومم
 4. چشای تو
 5. پنجره
 6. بازیچه
 7. دیوونه بازی
 8. ای داد
 9. مثل کوه
 10. این خیابونا
 11. بارون
 12. هر بار این درو

آهنگ های منتشر شده در آلبوم نقاشی

آلبوم «نقاشی» در 28 اسفند 1400 با 16 ترانه ای که در آن قرار دارد، منتشر شد. میانگین زمانی آهنگ های موجود در این آلبوم سه دقیقه است و برای گوش دادن به کل آلبوم زمان تقریبی 50 دقیقه نیاز خواهد بود. برای تنظیم کنندگان این آلبوم می توان نام های مهرشاد خنج، حامد برادران، آرش نوایی، سالار نورانی، امیر میلاد نیکزاد و احسان احمدی را دید.

در ادامه بیوگرافی ماکان بند و شناخت دومین آلبوم منتشر شده از این گروه، باید بدانید آهنگ سازی ترانه های این آلبوم بر عهده آرون افشار، پدرام پالیز، رهام هادیان و امیر مقاره بوده است. در میان اسامی سرایندگان نیز می توان نام دو خواننده اصلی ماکان بند را در کنار شقایق امیر عضدی و دنیا کندری دید. اسامی آهنگ های این آلبوم به شرح زیر است:

 1. آسه آسه
 2. بی تقلب
 3. بی چتر
 4. حالا که اومدی
 5. نقاشی
 6. زمستون
 7. دوست دارم
 8. حق بده
 9. خواب بودم
 10. گردنم ننداز
 11. سادگیات
 12. ندیدم
 13. بیا
 14. فیلم
 15. دوره گرد
 16. حیف

تک آهنگ های منتشر شده از ماکان بند

 1. عاشقتم
 2. معرفت
 3. با تو
 4. دلگیری
 5. ایرانی اصل
 6. انگار یه خبراییه
 7. ببین منو
 8. خیالت تخت
 9. رفت
 10. دو تا ستاره
 11. خدا
 12. ناخدا
 13. بچه که نیستم
 14. یه عصر خوب
 15. یه نمه خنده
 16. من دلم تنگه
 17. نارنجی
 18. یه لحظه نگام کن
 19. برو دارمت
 20. خدا پشتمه
 21. احساسی میشم
 22. واقعی
 23. دیوونه
 24. من بد تو خوب
 25. کنار من باش
 26. عاشق که میشی
 27. گره کور
 28. حس عجیب
 29. دلمو دزدید
 30. کی بودی تو
 31. دو دقیقه بودی
 32. دیوونه من
 33. پیشم بخند
 34. ریمیکس پیشم بخند

ماکان بند با چه آهنگ هایی شناخته می شود؟

یکی از مهم ترین نکات در بیوگرافی ماکان بند شناخت معروف ترین و محبوب ترین ترک های این گروه از نظر مردم است. بعد از آهنگ «یک لحظه نگام کن» که توانست برنده جایزه شود، آهنگ «هر بار این در رو» از آلبوم «دیوونه بازی» و آهنگ «دلگیری» از میان تک ترک های منتشر شده،‌ محبوبیت بیشتری در میان مردم داشته و ماکان بند را به دوست داران موسیقی پاپ ایرانی معرفی می کند.

معرفی امیر مقاره و رهام هادیان اعضای ماکان بند در سایت آهو موزیک
رهام هادیان خواننده اصلی ماکان بند

کلام پایانی

افراد علاقه مند به موسیقی پاپ ایرانی گروه ماکان بند را می شناسند. این گروه دو خواننده اصلی و خوش صدا دارد. بیوگرافی ماکان بند به خوبی می تواند سال تشکیل گروه، مشخصات اعضای آن و آهنگ های منتشر شده را به مخاطب بشناساند. در مجموع 62 آهنگ توسط این گروه منتشر شده و برای گوش دادن به تمامی آن ها به زمان تقریبی 3 ساعت و 30 دقیقه نیاز خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا