روش های خودارضائی در مردان

خودارضایی سالم در آقایان + روش های ترک خودارضایی

خودارضایی در آقایان برخلاف خانم ها به شکل بسیار ساده تری انجام شده و ارگاسم نیز سریع تر صورت می گیرد. خانم ها در طول خودارضایی و رسیدن به ارگاسم، علاوه بر تحریکاتی که بر اندام های جنسی شان تحمیل می کنند، معمولاً از سایر عوامل مثل دیدن صحنه های رمانتیک، استفاده از ابزارهای جنسی و… استفاده می کنند تا شرایط بهتری را در خودارضایی تجربه کرده و زودتر به ارگاسم برسند.

این موضوع در آقایان کمتر وجود داشته و خودارضایی آن ها بیشتر بر محور تحریک اندام های جنسی شان صورت می گیرد و موارد جانبی توسط آن ها انجام نمی شود. رایج ترین نوع خودارضایی در آقایان به این شکل است که آن ها با دست خود اندام جنسی شان را لمس کرده و آن را به روش های گوناگون نوازش می کنند. در این بین معمولاً اکثر آقایان برای آسان تر شدن عمل خودارضایی از روان کننده های گوناگونی استفاده می کنند؛ به این صورت هم رسیدن به ارگاسم در آن ها سریع تر انجام می شود، و هم خودارضایی برای شان لذت بخش تر خواهد بود.

همان طور که ابزارهای جنسی برای خودارضایی خانم ها در انواع گوناگونی ساخته شده، این ابزارها برای آقایان نیز موجود بوده و آن ها می توانند با کمک این وسایل خودارضایی لذت بخش تری را داشته باشند. استمناء و خودارضایی در آقایان، در شرایطی خاص برای آن ها جذابیت بیشتری دارد. به طوری که دیدن فیلم های جنسی و صحنه های رمانتیک و حضور در محلی آرامش بخش و ساکت، در کیفیت خودارضایی آن ها تاثیرگذار است.

همان طور که بارها ذکر کرده ایم، عمل خودارضایی اصلاً عمل پسندیده و درستی نیست، اما اگر به هر نحوی فردی نمی تواند این کار را ترک کند، بهتر است آن را به شکل سالم و درست انجام دهد تا از ایجاد آسیب ها و مشکلات اضافه جلوگیری نماید. در همین راستا خودارضایی سالم و درست در آقایان، عملی است که آن ها را به نهایت لذت رسانده و به آلت جنسی شان آسیبی وارد نکند.

 یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از اقایان با آن روبه رو هستند، مشکل زودانزالی است. افرادی که دچار اعتیاد به خودارضایی هستند، برای لذت بیشتر در خودارضایی معمولاً تحریکات جنسی خود را مدام متوقف کرده و دوباره تحریک را انجام می دهند. این کار به آن ها کمک می کند تا دیرتر به انزال رسیده و لذت بیشتری را در خودارضایی تجربه کنند.

روش های خودارضائی در مردان

عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی شامل موارد متعددی می شود. به طوری که اگر فردی به صورت مداوم اقدام به خودارضایی نماید با مشکلاتی مانند کاهش شدید اعتماد به نفس، کاهش عزت نفس، افسردگی و ناراحتی مداوم، اختلال در ارگاسم، اختلال خواب و… مواجه می شود. افرادی که اعتیاد به خودارضایی پیدا می کنند این مشکلات را به طور جدی در خود پرورش داده و وضعیت خود را روز به روز وخیم تر خواهند کرد. به همین دلیل اگر می خواهید از این عوارض دور بمانید، از خودارضایی دوری کرده و یا اگر نمی توانید آن را به شکل فوری و سریع ترک کنید، اصول خودارضایی سالم را در پیش بگیرید.

اگر خودارضایی به صورت ناسالم در آقایان انجام شود

انجام خودارضایی با روش های غیراصولی و به طور منظم و با دفعات زیاد در آقایان علاوه بر مشکلات روحی، موجب گرفتگی مجرای ادرار و سوزش این ناحیه در آن ها می شود. همچنین تعدد خودارضایی بدون شک موجب کاهش کیفیت زندگی مشترک افراد متاهل با شریک زندگی شان شده و در زندگی روزمره آن ها نیز اختلالات زیادی ایجاد می کند. از آنجایی که تحلیل نیروی جسمانی به دلیل انجام خودارضایی در آقایان بسیار بیشتر از خانم ها است، در بسیاری از موارد ممکن است این کار موجب کاهش چشمگیر راندمان شغلی شده و زندگی شغلی فرد را نیز با مشکل همراه کند.

خودارضایی سالم مزیت دیگری برای آقایان به همراه دارد و آن هم این است که وضعیت جسمانی آن ها را تا حدودی کنترل کرده و باعث آسیب های چشمگیر به نیروی جسمانی افراد نمی شود. همچنین موضوع زودانزالی که یک مشکل رایج در میان آقایان است معمولاً به دلیل تعدد دفعات خودارضایی و انجام نامناسب این عمل به سراغ شان می آید. خودارضایی سالم در آقایان از این مشکل نیز تا حدودی جلوگیری کرده و وضعیت انزال آن ها را با مشکل روبه رو نمی کند.

در کنار این موارد بد نیست بدانید آقایانی که اعتیاد شدیدی به خودارضایی داشته و این عمل را به صورت روزانه انجام می دهند، در بسیاری از موارد با مشکل کاهش اسپرم در منی خود مواجه بوده و ممکن است این موضوع در قدرت باروری آن ها اختلال ایجاد کند. پس با انجام حداقلی خودارضایی و پیروی از اصول خودارضایی سالم، هم از آسیب های روحی و روانی این کار دور بمانید، و هم آسیب های جسمی و جنسی تان را کاهش دهید.

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

روش صحیح خودارضایی مردان موضوعی است که درباره آن کمتر گفتگو می شود زیرا گفتگو درباره خودارضایی و موضوعات جنسی امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود. در حالیکه بهتر است آموزش لازم درباره موضوعات جنسی داده شود تا فرد بتواند دانش خود را از منابع معتبر بدست بیاورد و نه آنچه متاسفانه فرهنگ غرب و فیلمهای پورنوگرافی سعی در اشاعه آن دارند.

هر زمان صحبت از خودارضایی می شده است بدون ذکر دلایل علمی با شدت آنرا محکوم کرده و ضررهای بسیاری از جمله کور شدن، دیوانه شدن، آسیب به قوای جنسی، ناباروری و…برای آن ذکر می شده است. از سویی گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید بی شماری برای خودارضایی بر می شمارند. از جمله: کاهش احتمال سرطان پروستات، بهبود خلق و رفع تنش، افزایش میزان علاقمندی جنسی و دفع اسپرم های ضعیف، که البته هیچکدام از این ادعاها از لحاظ تجربی و علمی به اثبات نرسیده است. بنابراین لازم است محققین بیشتری درباره این موضوع به تحقیق بپردازند.

اولین نکته ای که باید به آن آگاه باشیم آن است که خودارضایی عملی شایع است و تنها به انسان محدود نمی شود و سایر پستانداران نیز به آن مبادرت می ورزند. حتی نوزادان نیز هنگامی که به کشف بدن خود می پردازند و یا زمانی که می خواهند احساس آرامش به دست آورندو یا در هنگام خستگی و بی حوصلگی و یا هنگام احساس طرد شدگی خودارضایی می کنند. آنها درک می کنند که تماس با بدن، احساس خوبی به آنها می دهد.

هایم گینات روانشناس اعتقاد دارد والدین باید با متانت کودک را از خودارضایی بازدارند. نه به این دلیل که آنرا نوعی مرض می دانند بلکه به این علت که خودارضایی کودکان آنها را از رشد و گسترش روابط اجتماعی باز می دارد.

میزان شیوع خودارضایی در مردان و زنان

بر اساس تحقیقی که بر روی 5865 فرد بین 14 تا 94 سال صورت گرفت و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها، 67 تا 94 درصد مردان حداقل یکبار خودارضایی کرده بودند و 43 تا 67 درصد نیز حداقل یکبار در ماه گذشته خود ارضایی کرده بودند. هرچه سن افراد پایینتر می آید، درصد خود ارضایی افزایش پیدا می کند. در میان زنان، بین 43 تا 85 درصد حداقل یکبار در طول زندگی خودارضایی کرده بودند و بین 21 تا 43 درصد نیز یکبار در ماه گذشته خود ارضایی کرده بودند.

با این وجود، بر اساس تحقیقات یک گروه سوئیسی در سال 2017، خودارضایی بالاخص در میان مردان با میزان کاهش رابطه جنسی با شریک جنسی، عدم رضایت از ارتباط، نارضایتی جنسی، اختلال جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همبستگی دارد.البته همبستگی داشتن بمعنای رابطه علی نمی باشد و ممکن است هر دو پدیده خود معلول عامل سومی باشند.

آیا می توانیم بهترین روشی برای خودارضایی نام ببریم؟

نکته مهم آنست که تمام فعالیت های فیزیکی انسان از جمله غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و … به طور طبیعی دارای محدویت است. همانگونه که نفْس غذا خوردن ضرری برای بدن ندارد، بلکه بیش از حد خوردن برای انسان مضر است؛ تاکنون مطالعات علمی، نفس خود ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود ارضایی زیاد یا اعتیاد به خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص داده اند.

بنابراین باید بین خود ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل شد. (باید تفاوت قائل شد بین اینکه بگوییم هنوز تحقیقات علمی درباره ضررهای خودارضایی به نتیجه قاطعی نرسیده اند و اینکه بگوییم هیچ ضرری ندارد. ضمنا منظور از آنکه می گوییم در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده آن است که گروهی از تحقیقات به مضر بودنش تاکید دارند و گروهی دیگر بر مضر نبودن و حتی مفید بودن. درنتیجه اجماعی در اینباره تاکنون در تحقیقات علمی وجود ندارد. اما در آموزه های مذهبی قطعا به روشنی تکلیف خودارضایی و حرام بودنش مشخص است.)

متاسفانه با آغاز اینترنت پرسرعت و شیوع فیلم های پورنوگرافی، تعداد خود ارضایی های مکرر و مزمن در افراد بسیار افزایش یافته است. تا پیش از آن، بشر چندان با چنین پدیده ای مواجه نبوده است و بنابراین این باور در ذهن افراد جای داشت که خودارضایی مزمن و یا به تعداد دفعات زیاد، در فرد ممکن نمی باشد (و یا بسیار به ندرت اتفاق می افتد) و فرد هر زمان که احساس رضایت کرد، دست از خودارضایی بر می دارد.

منتهی بعد از آغاز اینترنت پرسرعت، فرد به جهت توانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در فیلم های پورنوگرافی، بعد از تماشای آنها به نوعی خود را مجبور به انجام خودارضایی می بیند و اندک اندک همانگونه که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی آورده ایم، ساختار مغز تغییر می یابد و مغز معتاد هیچ زمان به احساس رضایت دست نمی یابد.

دکمه بازگشت به بالا