دانش و سلامتکسب و کار برتر

سوالات کنکور چجوریه؟

کنکور سراسری 1400، در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) در روزهای 9 تا 12 تیر ماه برگزار می گردد. بعد از اتمام این آزمون، داوطلبانی که سرجلسه آزمون حضور داشتند، به دنبال سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری گروه آزمایشی خود هستند تا بتوانند پاسخ های خودشان را با کلید اولیه سوالات تطبیق داده و وضعیتشان را با استفاده از نرم افزارهای موجود برای تخمین رتبه و انتخاب رشته بسنجند.

از طرفی عده ای از داوطلبان کنکور سال آینده، بی صبرانه منتظر انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری ۱۴۰۰ می باشند تا با نحوه طراحی سوالات این آزمون آشنا شده و با داشتن دیدی کلی نسبت به نوع و نحوه طراحی سوالات آزمون، جهت کسب موفقیت در کنکور سراسری اقدام به مطالعه و برنامه ریزی نمایند. با توجه به اهمیت دسترسی به دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 1400، در ادامه این مقاله لینک دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور ۱۴۰۰ در تمامی گروه های آزمایشی قرار داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

سوالات کنکور چجوریه؟

دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰

معمولا دو دسته از افراد در انتظار انتشار دفترچه سوالات کنکور سراسری 1400 می باشند، دسته اول داوطلبانی که در این آزمون حضور داشته و اکنون برای اطلاع از وضعیت خود به دنبال دفترچه سوالات و پاسخنامه این آزمون می باشند. دسته دوم افرادی هستند که تمایل به شرکت در کنکور سراسری سال آینده و تصمیم به بررسی سوالات این آزمون دارند.

دفترچه سوالات کنکور سراسری، شامل یک دفترچه عمومی و یک اختصاصی می باشد که داوطلبان برای دانلود آن باید به گروه آزمایشی خود دقت نمایند. در کلید اولیه این آزمون، هر دو دفترچه با هم ادغام شده و داوطلبان زمان دریافت پاسخنامه می بایست به اطلاعاتی مانند گروه آزمایشی، دین، زبان نوع دفترچه و داخل یا خارج از کشور بودن آزمون دقت نمایند.

دفترچه سوالات کنکور سراسری 1400، معمولا چند ساعت بعد از برگزاری کنکور سراسری، پاسخنامه هر 5 گروه آزمایشی چند روز بعد از اتمام برگزاری آزمون های سراسری و بطور همزمان با هم بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. برای اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 1400، پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا باشید.

دفترچه سوالات کنکور هنر 1400 منتشر شد

دانلود پاسخنامه کنکور سراسری 1400، به داوطلبان حاضر سر جلسه این آزمون کمک می کند تا با بررسی کلید اولیه سوالات با پاسخ های خود از حدود درصدهایشان مطلع گردند. برای دانلود پاسخنامه گروه آزمایشی مورد نظر خود، مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می گردد. مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی و مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی به دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به رشته‌های علوم تجربی و ریاضی هستند، کمک می‌کند تا بتوانند با دقت و شناخت کامل از رشته‌های مرتبط با این حوزه‌ها، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. این نوع مشاوره شامل بررسی دروس مورد نیاز، توانمندی‌های لازم و فرصت‌های شغلی مرتبط است.

اعتراض به سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰

هر سال همزمان با انتشار کلید اولیه سوالات کنکور سراسری، سازمان سنجش امکان اعتراض به جواب اولیه این آزمون را برای آن دسته از متقاضیان حاضر سر جلسه آزمون در نظر می گیرد تا این داوطلبان پس از بررسی پاسخنامه کلیدی کنکور سراسری و در صورت مشاهده هر گونه اشتباه در پاسخنامه کلیدی، از طریق آن را گزارش دهند.

لازم به ذکر است که درخواست اعتراض به پاسخنامه کنکور سراسری 1400، به همراه مشخصات فردی داوطلب به کمیته‌ تخصصی در این خصوص، ارسال گشته و مورد بررسی مجدد قرار می گیرد. در صورتی که اطلاعات فرد ناقص بوده و یا مشکل بطور واضح توضیح داده نشود، به درخواست وی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مشاوره کنکور سراسری ۱۴۰۰

دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 1400، این فرصت را در اختیار داوطلبان شرکت کننده در آزمون قرار می دهد تا پس از مقایسه جواب خویش با کلید اولیه سوالات و استفاده از نرم افزارهای محاسبه درصد و محدوده رتبه خود را بر اساس آزمون سال گذشته با کمترین درصد خطا محاسبه نمایند.

همچنین داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزارهای موجود جهت انتخاب رشته کنکور سراسری اعم از (نرم افزارهای انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری،  و قبولی براساس رتبه) با توجه به رتبه محاسبه کرده خویش از رشته محل های قبولی خود آگاه شوند. این نرم افزارها بهترین راهنمای داوطلبان کنکور سراسری برای داشتن انتخاب رشته ای درست و اصولی با کمترین درصد خطا محسوب می شوند.

موسسه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا تمامی نرم افزارهای موجود برای انتخاب رشته کنکور سراسری را بطور رایگان در اختیار داوطلبان این آزمون قرار داده تا داوطلبی براساس عدم آگاهی یا عدم اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری، دچار اشتباه در انتخاب رشته نشده و سرنوشت تحصیلی وی به دلیل این عدم آگاهی تغییر نکند.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی درس جت   با ارائه خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی درس جت، پاسخگوی سوالات شما در خصوص جزئیات کارنامه اولیه کنکور سراسری 1400 و مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد هستند. پل ارتباطی شما با کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سیستم مشاوره تلفنی درس جت می باشد.

نمونه متن معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان، یک ابزار مهم در فرآیند مصاحبه استخدامی معلمان است. در این متن، فرهنگیان متقاضی می‌توانند درباره خود، تجربه‌هایشان و موضوعاتی که در آن علاقه‌مند هستند، به طور جامع و جذاب صحبت کنند. این متن معرفی خود باید شامل اطلاعاتی مانند تحصیلات، تجربیات تدریس، دیدگاه‌ها و مهارت‌های شخصی و حرفه‌ای فرهنگیان باشد.

هدف از این متن، به فرهنگیان امکان می‌دهد تا به طور مستقل و دقیق‌تر در مورد شخصیت و مهارت‌های خود صحبت کنند و نشان دهند که چگونه می‌توانند به عنوان یک عضو موثر و متعهد در محیط آموزشی عمل کنند. این نمونه متن معرفی خود در مصاحبه فرهنگیان، برای مدیران و کمیته‌های انتخابی ارزش بالایی دارد و به آنان کمک می‌کند تا ارزیابی دقیق‌تری از افراد در مصاحبه انجام دهند و نسبت به انتخاب معلمان مناسب تصمیم‌گیری کنند.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور تا چه اندازه در موفقیت شما نقش دارد؟ اگر هزینه‌های بالای این آزمون‌ها برای شما زیاد است یا تصور می‌کنید با شرکت در جلسه آزمون وقت مفید خود را از دست می‌دهید، باید بگوییم کاملا حق دارید. من راه ساده‌تری را به شما پیشنهاد می‌کنم. استفاده از سوالات کنکور با پاسخنامه تشریحی عملکردی مشابه و بسیار مؤثرتر از شرکت در آزمون‌های آزمایشی دارد.

دانلود سوالات کنکور

بسیاری از دانش‌آموزانی که برای مشاوره به سراغ من می‌آیند از این موضوع گله می‌کنند علیرغم پرداخت هزینه و شرکت در آزمون‌های آزمایشی تغییر مثبتی در تراز آن‌ها ایجاد نمی‌شود. در برخی موارد، آن‌ها نمی‌توانند عملکرد مثبتی در آزمون سراسری داشته باشند. نمی‌توان شرکت در آزمون‌های آزمایشی را در موفقیت بی‌تاثیر دانست. اما زمان‌بر بودن این آزمون می‌تواند سبب خستگی و کاهش توان شما در ادامه مسیر شود. از سوی دیگر، شباهت زیادی بین سؤالات آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری وجود ندارد.

از طرفی، شرکت در این آزمون‌ها هزینه نسبتا بالایی داشته و عدم موفقیت می‌تواند خسارت مالی ایجاد کند. توصیه می‌کنم برای کاهش فشار روانی و بار مالی این آزمون‌ها از روش دانلود سؤالات آزمون سراسری استفاده کنید.

سوالات کنکور با پاسخنامه تشریحی

دانلود سوالات کنکور با پاسخ تشریحی بهترین گزینه است. در این حالت می‌توانید روش حل تست‌ها را یاد بگیرید. نکته تستی بسیار ‌ریزی در همه سوالات آزمون سراسری وجود دارد. مطالعه پاسخ تشریحی این سؤالات به شما کمک می‌کند به مجموعه‌ای از نکات کاربردی دست پیدا کنید. اگر به سوالات کنکور در سال‌های گذشته نگاه بیندازید، با مجموعه از تست‌های پرتکرار مواجه می‌شوید. اگر با روش حل این نمونه تست‌ها آشنا شوید، مطمئنا هنگام حل تست‌های کنکور آرام‌تر خواهید بود. توصیه می‌کنم هنگام مطالعه سوالات کنکور حتما تمام نکات را یادداشت کرده و بار‌ها مرور کنید.

سوالات و پاسخ تشریحی کنکور سراسری

یکی از سوالاتی که اغلب بچه‌ها از من می‌پرسند این است که چرا به مطالعه پاسخنامه تشریحی تاکید می‌کنم؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است. تغییرات کنکور امسال سبب حذف درس‌های عمومی شده و تمرکز اصلی طراحان بر بررسی توانایی متقاضیان در درس‌های تخصصی است. ممکن است تصور کنید درس‌هایی مثل شیمی یا زیست تقریبا حفظی هستند پس با حفظ کردن پاسخ سؤالات می‌توان در کنکور موفق بود.

این تصور کاملا اشتباه است؛ طبیعی است که با حفظ کردن مطالب می‌توانید عملکرد خوبی در امتحانات مدرسه داشته باشید، اما به این مورد توجه کنید که فاصله بسیار کمی بین زمان مطالعه و امتحانات مدرسه وجود دارد. پس اطلاعاتی که در حافظه کوتاه‌مدت شما قرار گرفته‌اند در جلسه امتحان به شما کمک خواهند کرد. برای کنکور این موضوع متفاوت است. سوالات کنکور کاملا مفهومی هستند و نمی‌توان بدون بررسی همه جانبه به آن‌ها پاسخ داد. مهم‌تر از همه، فاصله زیادی بین زمان مطالعه و آزمون سراسری وجود دارد.

پس توصیه می‌کنم هرگز مباحث را حفظ نکنید. با تکرار و تمرین آن‌ها را در حافظه بلندمدت خود تثبیت کنید. سعی کنید تست‌های پرتکرار را چندین بار مرور کنید تا با ریزه‌کاری‌های حل آن‌ها آشنا شوید. تنها این روش به شما کمک می‌کند که در حل تست‌های کنکور عملکرد خوبی داشته باشید. مشاوره کنکور به عنوان یکی از خدمات حیاتی در مسیر تحصیلی دانش‌آموزان شناخته می‌شود. در این فرآیند، مشاوران کنکور با استفاده از تخصص و تجربه خود، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با برنامه‌ریزی مناسب، راهبردهای موثر درس خواندن و بهره‌گیری از منابع صحیح، به بهترین نتیجه در آزمون کنکور دست یابند.

این مشاوران با تحلیل و شناخت نیازها و قوت‌ها و ضعف‌های هر دانش‌آموز، برنامه‌های شخصی‌سازی شده را برای هر فرد تدوین می‌کنند. هدف اصلی مشاوره کنکور، تسهیل در رسیدن به آرزوها و هدف‌های تحصیلی دانش‌آموزان است و با راهنمایی‌های مشاوران، آنان می‌توانند با خودباوری و انگیزه مناسب، به راحتی با چالش‌های موجود در مسیر کنکور مقابله کنند. مشاوره کنکور به عنوان یک راهنمایی قابل اعتماد و حرفه‌ای، به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا در مسیری بهینه و هوشمندانه به سوی موفقیت در آزمون کنکور قدم بگذارند.

دفترچه سوالات کنکور

حدود ۷۲ ساعت بعد از اتمام آزمون سراسری پاسخ کلیدی آزمون منتشر می‌شود. این پاسخنامه تنها برای درصدگیری مفید است. اما اگر کمی صبور باشید، دفترچه سوالات آزمون با پاسخنامه تشریحی در دسترس قرار خواهد گرفت. تاکید من این است که مجموعه‌ای از سوالات کنکور را دانلود کرده و برای شبیه‌سازی آزمون سراسری از آن‌ها استفاده کنید. توصیه می‌کنم که در این مرحله عملکردی هوشمندانه داشته باشید.

تعداد سوالات کنکور

کنکور سال ۱۴۰۲ چندین تفاوت اساسی با کنکور سال‌های قبل دارد. اولین و اصلی‌ترین تغییر حذف دروس عمومی از آزمون سراسری است. دانش‌آموزانی که نتوانسته‌اند در دروس عمومی نمرات خوبی کسب کنند به دلیل تأثیر ۶۰ درصد نمره آن‌ها در کنکور بهتر است از ترمیم معدل استفاده کنند. تغییر دیگری که باید به آن اشاره کنم برگزاری دو مرحله‌ای آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ است. مرحله اول آزمون در دی ماه و مرحله دوم نیز در تیرماه برگزار خواهد شد. اما زمان انتخاب رشته برای هر دو مرحله به‌صورت همزمان و در مرداد ماه انجام می‌شود.

تغییر سوم تعداد سوالات آزمون سراسری است. در این آزمون دو دفترچه اختصاصی به دانش‌آموزان داده می‌شود. دفترچه اول مربوط به درس ریاضی و زیست بوده و مجموعه ۹۰ سوال (۵۰ زیست +۴۰ ریاضی) دارد. دفترچه دوم نیز به درس‌های فیزیک، شیمی و زمین اختصاص می‌یابد که شامل ۹۴ سوال (۳۷ فیزیک+ ۳۷ شیمی+ ۲۰ زمین‌شناسی) است. زمان پاسگویی به هر دو دفترچه نیز ۳ ساعت است.

زمانی استفاده از سوالات کنکور سال‌های قبل در عملکرد نهایی شما تاثیر مثبت دارد که آن‌ها را همراه با پاسخنامه تشریحی دانلود کنید. باید تمام سؤالات را تک تک بررسی و حل کنید. تمام نکات و فرمول‌ها را یادداشت کنید. در نهایت، از این سؤالات برای شبیه‌سازی آزمون سراسری کمک بگیرید.

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا