بین المللکسب و کار برتر

موارد استفاده شماره مجازی چیست؟

محتوای این مطلب مخفی کردن

با برنامه شماره مجازی رایگان آشنا شوید

شماره‌های مجازی به سیم‌کارت یا آدرس فیزیکی نیاز ندارند و از فناوری ایمن اینترنت برای برقراری تماس تلفنی واقعی بین مردم استفاده می‌کنند. درعوض، شماره‌های مجازی ازطریق پروتکل VoIP (مخفف Voice Over Internet) تماس را دریافت می‌کنند. از همین فناوری برای برقراری تماس و ارسال پیام ازطریق اپلیکیشن‌هایی مانند iMessage یا واتساپ یا Google Voice نیز استفاده می‌شود.

موارد استفاده شماره مجازی چیست؟

ساخت شمارهی مجازی

خرید شماره‌ی مجازی به‌جای استفاده از شماره‌های مجازی رایگان می‌تواند امنیت اطلاعات شما را تضمین کند. اکثر شماره‌های مجازی رایگان آن‌چنان که باید امن نیستند و به‌راحتی اطلاعات شخصی شما را دراختیار نفرات بعدی قرار می‌گیرند که از همان شماره‌ی مجازی استفاده کنند و هر‌لحظه خطر از‌دست‌دادن حساب‌های کاربری ساخته‌شده با این شماره‌های مجازی رایگان وجود دارد.

در‌حال‌حاضر، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ نامبر ایزی وجود دارند که شماره‌های مجازی رایگان یا پولی را با اشتراک‌های دلاری متفاوتی ارائه می‌دهند. برخی از این سرویس‌های پولی امکان استفاده‌ی رایگان از شماره‌های مجازی را برای بازه‌‌ای معین یا تعدادی دقیقه یا پیام فراهم می‌کنند. در‌ادامه، برخی از ارائه‌دهندگان برتر این سرویس را معرفی می‌کنیم:

ارائهدهنده قابلیتها پشتیبانی پلتفرم قیمت نسخهآزمایشی
Vonage تماس HD و پوشش جهانی بیشتر، Caller ID، فوروارد و بلاک و ویدئو کنفرانس ایمیل و چت ۲۴ ساعته و تماس تلفنی فضای ابری قراردادی ندارد
8×8 تماس صوتی با کیفیت صدای HQ برای همه‌ی کسب‌و‌کارها، ضبط تماس، نمایش ‌شماره‌ تماس‌گیرنده، مانیتور‌کردن و پشت‌ِ خط نگه‌داشتن چت و تماس صوتی ۲۴ ساعته وب، نرم‌افزار، فضای ابری، iOS، اندورید، macOS و ویندوز شروع از ماهی ۱۵ دلار دارد، ۳۰ روزه
RingCentral خدمات برای مراکز تماس‌ و کسب‌و‌کارهای کوچک و ویدئو کنفرانس و تماس صوتی و تصویری بدون محدودیت تماس تصویری کوتاه و چت ۲۴ ساعته iOS، اندروید، ویندوز، فضای ابری و وب شروع از سالی ۲۴۰ دلار دارد، ۱۴ روزه
Ooma قابلیت‌های پیشرفته با تأکید بر نیازهای کسب‌وکارهای کوچک و شماره‌های بومی رایگان و ضبط تماس تماس‌های تصویری کوتاه و چت و تماس صوتی و ایمیل macOS، اندروید، ویندوز، فضای ابری و iOS شروع از ماهی ۱۵ دلار ندارد
Dialpad مناسب برای برگزاری کنفرانس ویدئویی مبتنی‌بر هوش مصنوعی در کسب‌و‌کارهای کوچک و ماس صوتی و تصویری بدون محدودیت ایمیل و تماس صوتی و چت ۲۴ ساعته macOS، ویندوز، وب، فضای ابری، اندروید و iOS شروع از ماهی ۱۵ دلار دارد، ۱۴ روزه
Nextiva مشاغل کوچک و سیستم تماس مقرون‌به‌صرفه برای کارآفرین‌ها، کنفرانس ویدئویی نامحدود، پیام خوشامد‌گویی و فوروارد تماس ایمیل و تماس صوتی و چت ۲۴ ساعته فضای ابری، نرم‌افزار، وب، iOS و اندروید شروع از ماهی ۱۸ دلار ندارد
Grasshopper ترکیبی عالی از قابلیت‌های گوشی و قیمت‌های رقابتی و فوروارد و بلاک تماس و اپلیکیشن موبایل (اندروید) فقط در آمریکا و کانادا ۲۴ ساعته فضای ابری، نرم‌افزار، وب، iOS، اندروید، ویندوز و macOS شروع از ماهی ۲۶ دلار دارد
CallHippo تحلیل داده‌های مربوط به تماس‌های برقرارشده و اپلیکیشن موبایل (اندروید و iOS) و ضبط تماس تماس صوتی، ایمیل، چت ۲۴ ساعته و تیکت‌زدن وب و اندروید و iOS شروع از ماهی ۱۴ دلار دارد
Google Voice برای مخاطبان بین‌المللی و فوروارد و بلاک تماس ۲۴ ساعته وب، macOS، ویندوز، اندروید و iOS شروع از ماهی ۱۰ دلار دارد، رایگان برای استفاده‌های شخصی
VirtualPhone.com فقط برای فریلنسرها و کارآفرینان و اپلیکیشن موبایل چت و ایمیل و تماس صوتی ۲۴ ساعته وب و اندروید شروع از ماهی ۱۹ دلار دارد، ۱۰۰ دقیقه

در‌ادامه نحوه‌ی استفاده از شماره‌ی مجازی برای ساخت حساب اپل‌ آی‌دی و تلگرام و واتساپ ازطریق اپلیکیشن‌های معرفی‌شده آموزش داده می‌شود.

شمارهی مجازی اپل آیدی

یکی از کاربردهای شماره‌ی مجازی برای ایرانی‌ها، است. مدتی است که بخش دیگری به مراحل ساخت اپل آی‌دی اضافه شده است که براساس آن، کاربران موظف هستند شماره موبایل معتبری وارد کنند؛ اما کسانی که از ایران قصد دارند چنین کاری انجام دهند، با مشکل مواجه خواهند شد. دلیل این امر نبود پشتیبانی اپل از کشور ما است.

پیش‌تر، درباره‌ی شیوه‌ی ساخت اپل‌ آی‌دی با شماره‌ی مجازی مقاله‌‌ی کاملی منتشر شده است که می‌توانید با کلیک روی لینک زیر آن را مطالعه کنید:

ساخت شمارهی مجازی با استفاده از برنامه‌‌ی Temp Number

Temp Number اپلیکیشنی است که تعدادی از شماره‌های آمریکا و کانادا و کشورهای اروپایی را برای استفاده دراختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه رایگان است و شما می‌توانید از آن‌ها بدون پرداخت هزینه برای ثبت‌نام در وب‌سایت‌ها و پیام‌رسان‌هایی مانند فیسبوک و واتساپ و تلگرام استفاده کنید. این پلتفرم، تنها به نرم‌افزار محدود نیست و شماره‌های مجازی موجود در آن ازطریق وب‌سایت temp-number.com نیز دردسترس هستند.

برای ساخت شماره‌ی مجازی در اپلیکیشن Temp Number، ابتدا اپلیکیشن Temp Number را دانلود و نصب کنید. پس از اجرای برنامه و انتخاب Get Free Number، کشور مدنظر خود را برای تهیه‌ی شماره‌ی مجازی انتخاب کنید.

پس از انتخاب کشور (در مثال بالا فنلاند) فهرستی از شماره‌های مجازی موجود نمایش داده می‌شود. دقت کنید که شماره‌های این فهرست قبل از شما ممکن است دراختیار افراد دیگری قرار داده شده باشند. پس از انتخاب شماره‌ی مجازی و ثبت‌نام در پلتفرم انتخابی خود (در مثال پایین فیسبوک) با استفاده از این شماره، کد احراز هویت را در این قسمت دریافت خواهید کرد.

همان‌طور‌که گفتیم، شماره‌ی مجازی به‌دست‌آمده با این روش قبل از شما دراختیار کاربران دیگری قرار داده شده است و این احتمال وجود دارد که فرد دیگری قبل از شما با همان شماره و در همان پلتفرم ثبت‌نام کرده باشد. در چنین شرایطی، می‌توانید شماره‌ی دیگری از فهرست شماره‌ها انتخاب کنید.

موارد استفاده شماره مجازی چیست؟

مزایای ساخت شماره مجازی

ساختن شماره مجازی مزایای متعددی دارد که در این بخش از مقاله می‌خواهیم چند مورد از مهم‌ترین مزایای این کار را بیان کنیم. همین مزایا باعث شده است که شرکت‌ها، افراد و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به این نتیجه برسند که باید از این شماره استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند تا از این راه بتوانند به پیروزی دست پیدا کنند و خاطرشان آسوده باشد که با ساخت شماره مجازی می‌توانند اعتماد مشتریان را خیلی راحت‌تر جلب کنند.

اگر مشتری شما فردی باشد که در فرانسه زندگی می‌کند و شماره کسب و کار شما، یک شماره ثابت فرانسوی باشد، مشتری راحت‌تر اعتماد می‌کند یا اینکه یک شماره ثابت در ایران به او بدهید؟ قطعاً شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید تا حد امکان خاطر مشتری را آسوده کنید وشماره مجاز ی تا حدودی به این امر مهم کمک خواهد کرد. در ادامه به چند مورد از مزایای ساخت شماره مجازی اشاره شده است:

1. با شماره مجازی، تلفن ثابتی دارید که همه جا همراه شماست

یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت شماره مجازی این است که یک شماره ثابت از یک کشور دیگر در اختیار شما قرار می‌گیرد. درست است که این شماره ثابت است ولی از آن‌جا که با اپلیکیشن ساخته می‌شود و مبتنی بر اینترنت است، می‌توانید همه جا به آن دسترسی داشته باشید. یعنی اگر کسی با شماره مجازی شما تماس گرفت، می‌توانید با گوشی هوشمند خود به او پاسخ دهید.

البته امکان دریافت و ارسال پیامک با استفاده از آن شماره مجازی وجود دارد. بنابراین همیشه و در همه جا به شماره مجازی خودتان دسترسی دارید و می‌توانید از طریق آن با مخاطبان خودتان در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید. نساختن شماره باعث می‌شود که از نظر زمانی و مکانی به دفتر کار خود و شماره ثابت شرکت، محدود شوید.

2. شماره مجازی، اعتبار کسب و کار شما را چند برابر می‌کند

یکی از مهم‌ترین دغدغه صاحبان کسب و کار این است که بتوانند به کمترین هزینه اعتبار کسب و کار خودشان را افزایش دهند. مشتریان معمولاً کسب و کارهای بین‌المللی را بیشتر قبول دارند و راحت‌تر به آن‌‎ها اعتماد می‌کنند. شما می‌تواند بدون هزینه و به صورت کاملاً رایگان، یک شماره مجازی بسازید و آن شماره را روی بسته‌بندی محصولات و سایر فضاها قرار دهید و از این طریق کسب و کار خودتان را به عنوان یک کسب و کار بین‌المللی به مشتریان معرفی کنید و کاری کنید که راحت‌تر به شما و کسب و کارتان اعتماد کنند.  یکی دیگر از مزایای ساخت شماره مجازی برای کسب و کارها این است که اعتبار آن‌ها را افزایش می‌دهد. وقتی شما یک شماره مجازی از هر کشور داشته باشید و آن شماره را به مخاطبان خود در آن کشور بدهید، در واقع دارید اعتبار کسب و کار خودتان را بالا می‌برید.

چه تفاوتی دارد که شما دفتر کاری در یک کشور دارید یا خیر؟ مگر چند درصد از مشتریان برای دیدن شما و خط تولیدتان به شرکت شما سر می‌زنند؟ مسئله این است که مشتریان می‌خواهند با شما تماس بگیرند و از شما بپرسند که محصول شما چه دردی از آن‌ها درمان می‌کند و چه مشکلی از آن‌ها را حل می‌کند؟ وقتی شما شماره مجازی از یک کشور دارید، گویی در آن کشور دفتر کار دارید و مشتری می‌تواند خیلی راحت‌تر به شما اعتماد کند.

بنابراین ساختن شماره مجازی باعث می‌شود که بتوانید اعتبار کسب و کار خودتان را افزایش دهید و ارتباط راحت‌تری با مشتریان خود برقرار کنید. هر چه این ارتباط راحت‌تر و بهتر صورت گیرد، مشتری احساس آسودگی و آرامش بیشتری را تجربه می‌کند و می‌تواند راحت‌تر به شما، محصول و کسب و کارتان اعتماد کند.

3. هزینه ارتباط با شماره مجازی خیلی مناسب و مقرون به صرفه است

وقتی شخصی از شماره مجازی برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود در یک کشور خارجی استفاده می‌کند، هزینه او در مقایسه با شخصی که از خط تلفن ثابت (تلفن‌های رایج) برای ارتباط با یک کشور خارجی استفاده می‌کند، خیلی پایین‌تر و مناسب‌تر است؛ زیرا در هنگام استفاده از شماره مجازی دارید از اینترنت برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید. درست است که شماره مجازی، یک شماره غیرواقعی و غیررسمی است و هیچ جا رسماً این شماره به نام شما ثبت نشده ولی در حال شماره‌ای است که یک شخص در یک کشور خارجی می‌تواند خیلی راحت و با کمترین هزینه با آن تماس بگیرد و نیاز خودش را برطرف کند.

4. ساخت و راه اندازی شماره مجازی خیلی راحت و آسان است

یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت شماره مجازی این است که کاملاً رایگان است و از طرفی بسیار آسان انجام می‌شود. کافی است یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی را نصب کنید سپس وارد آن شوید و به راحتی شماره مجازی خودتان را بسازید. برخی تصور می‌کنند که برای ساخت شماره مجازی باید به کشور مورد نظر تقاضا بدهند تا یک شماره ثابت در اختیار آن‌ها بگذارد. این در حالی است که اصلاً قرار نیست که کسی با این سختی‌ها روبرو شود. ساخت شماره مجازی و استفاده از آن به راحتی آب خوردن است.

5. برای شماره‌های مجازی، امنیت و حریم خصوصی به صورت کامل رعایت می‌شود

آخرین مزیتی که در این بخش از مقاله می‌توانیم برای شماره مجازی بیان کنیم این است که تمام ملاحظات حریم خصوصی و امنیت برای شماره‌‎های مجازی در نظر گرفته شده است. درست است که دارید این شماره‌ها را به صورت کاملاً رایگان در اختیار می‌‎گیرید ولی به هیچ عنوان قرار نیست که امنیت و حریم خصوصی شما خدشه‌دار شود و یا اینکه یک هکر بتواند هر کار که تمایل داشت انجام دهد. تا به اینجای کار مزایا و شیوه ساخت شماره مجازی را بیان کردیم. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد شماره مجازی کسب کنید، کافی است به مقاله  در همیار آکادمی مراجعه کنید. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این نوع از شماره در اختیار شما قرار داده می‌شود.

کاربردهای شماره مجازی

سوالی که در این بخش از مقاله باید به آن پاسخ دهیم این است که شماره مجازی چه کاربردهایی دارد. آیا غیر از تماس و پیامک، استفاده‌های دیگری هم می‌توانیم از آن ببریم؟ آیا می‌توانیم با استفاده از آن در شبکه‌های مجازی هم ثبت نام کنیم؟ در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی اشاره شده است:

1. تماس گرفتن و ارسال و دریافت پیامک از کشور مورد نظر

اولین کاربرد ساخت شماره مجازی این است که می‌توانیم شماره خودتان را در اختیار مشتریان و مخاطبان خودتان در کشوری دیگر قرار دهید تا آن‌ها بتوانند با کمترین هزینه با شما تماس بگیرند و شما هم بتوانید نیاز آن‌ها را برطرف کنید. از طرفی شماره مجازی فقط برای تماس نیست بلکه با ساختن شماره مجازی می‌توانید پیامک هم ارسال و دریافت کنید. سیستمی پیامکی این نوع از شماره هم بر بستر اینترنت کار می‌کند و هزینه زیادی به شما تحمیل نمی‌کند.

2. ثبت نام در شبکه‌های مجازی

یکی از امکانات مهم ساخت شماره مجازی این است که با استفاده از آن می‌توانیم در شبکه‌های مجازی، پیام‌رسان‌ها و رسانه‌های مجازی ثبت نام کرد. می‌توانید با استفاده از شماره مجازی که می‌سازید، می‌توانید در پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، تلگرام و غیره ثبت نام کنید و از تمامی امکاناتی که یک خط تلفن عادی از آن بهره می‌برد، بهره‌مند شوید.

همچنین می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و یوتیوب ثبت نام کنید و از مزایای آن رسانه‌ها بهره‌مند شوید. در صورتی که تمایل دارید از خدمات رسانه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید، همیار آکادمی مقاله بسیار خوبی در این زمینه تهیه کرده است که از جمله آن‌ها می‌تواند  اشاره کرد. در صورتی که می‌خواهید یاد بگیرید که پس از ساخت شماره مجازی و ثبت نام در توییتر، چگونه تصاویر و ویدیوهای مورد نظر خود را از توییتر دانلود کنید، کافی این مقاله ارزشمند را مطالعه کنید.

یکی از دغدغه‌های مهم کاربران، دانلود ویدیوهای یوتیوب است. در صورتی که شماره مجازی داشته باشید می‌توانید در یوتیوب ثبت نام و از خدمات آن بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید هر ویدیویی که مد نظرتان بود را به راحتی دانلود کنید. در صورتی که تمایل دارید شیوه دانلود ویدیو از یوتیوب را یاد بگیرید، کافی است به مقاله  همیار آکادمی مراجعه کنید.

3. استفاده از خدمات سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند

برخی از سایت‌ها ایران را تحریم کرده‌اند و به شماره‌هایی که ایرانی باشد، خدمات ارائه نمی‌دهند. در صورتی که یک شماره مجازی داشته باشید می‌توانید در آن سایت‌ها به راحتی ثبت نام کنید و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهند بهره‌مند شوید. در حال حاضر ساخت شماره مجازی می‌تواند کاربردهای متنوع و بسیار زیادی داشته باشد که در این مقاله تنها به چند مورد از کاربردهای آن اشاره کردیم. در بخش بعدی مقاله قصد داریم به چند مورد از اپلیکیشن‌هایی که برای ساخت شماره مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کنیم.

معرفی 4 اپلیکیشن‌ عالی برای ساخت شماره مجازی

در حال حاضر اپلیکیشن‌های متنوعی وجود دارد که امکان ساخت شماره مجازی به صورت رایگان و غیررایگان را به شما ارائه می‌دهد. در ادامه این بخش از مقاله چهار اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید شماره مجازی مورد نظر خود را به صورت کاملاً رایگان بسازید.

1. تکست ناو(Textnow)

اولین برنامه‌ای که می‌توانیم در این زمینه معرفی کنیم و یکی از بهترین برنامه‌ها برای ساخت شماره مجازی محسوب می‌شود، تکست ناو نام دارد. مهم‌ترین قابلیت و خصوصیتی که این برنامه در اختیار شما می‌گذارد، این است که امکانات آن رایگان است. امکان برقراری صوتی و ارسال و دریافت پیامک دو مورد از مهم‌ترین خدماتی است که برنامه در اختیار شما می‌گذارد.

2. تکست پلاس(TextPlus)

این برنامه هم یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مهمی است که برای ساختن شماره مجازی مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. قابلیت این برنامه هم رایگان بودن خدمات آن است.  شماره‌هایی که این برنامه می‌سازد و در اختیار شما قرار می‌دهد مربوط به آمریکا و کانادا است.

3. نکست پلاس(NextPlus)

با یک جستجوی ساده در گوگل، می‌توانید این برنامه را پیدا و روی گوشی خودتان نصب کنید. وقتی این برنامه را نصب کردید خیلی راحت در آن ثبت نام کنید و سپس وارد شوید. به راحتی می‌توانید شماره مجازی مورد نظر خود را رایگان بسازید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

4. تکست فری اند کال فری(Text Free & Call Free)

آخرین برنامه‌ای که می‌توانیم برای ساخت شماره مجازی معرفی کنیم، تکست فری اند کال فری است. همان‌طور که نام این برنامه نشان می‌دهد، با استفاده از آن می‌توانید شماره مجازی خود را رایگان بسازید، رایگان تماس بگیرید و کاملاً رایگان پیامک بدهید. کار با این برنامه بسیار آسان است. کافی است آن را نصب کنید، سپس با ایمیل خود را وارد آن شوید و سپس از امکاناتی که ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید.

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا