دانش و سلامت

تشخیص قرار گرفتن در معرض کروناویروس با یک دستگاه پوشیدنی

از آزمایش های سریع گرفته تا واکسن ها، بسیاری از نوآوری های خارق العاده به ما در کنترل این بیماری همه گیر کمک کرده اند. اگرچه راه های زیادی برای تشخیص یک فرد آلوده به ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد، باید دید چه زمانی و چگونه یک فرد در معرض ویروس قرار گرفته است.

انتظار می رود اختراع جدیدی توسط محققان دانشگاه ییل این شکاف را پر کند. این دستگاه که “کلیپ هوای تازه” نام دارد، ارزان است و به گونه ای طراحی شده است که به یقه لباس متصل می شود تا ذرات ویروسی آویزان شده در هوای اطراف دهان و بینی فرد را دریافت کند.

قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا را با یک دستگاه قابل حمل تشخیص دهید

گیره ذرات ویروس را روی سطح پلی‌دی‌متیل سیلوکسان (PDMS) جذب می‌کند و در پایان روز یا چند روز بعد، فرد آن را از گیره خارج می‌کند و برای وجود SARS-Covirus به آزمایشگاه تست PCR می‌فرستد. 2 باید مشخص شود.

مطالعه جدید چند آزمایش روی این دستگاه نشان می دهد که این گیره قادر است ذرات ویروسی موجود در هوا را به طور موثر جذب کند. در یک آزمایش، برش‌ها به چندین داوطلب داده شد تا ظرف پنج روز از آن استفاده کنند. از 62 دستگاه مورد استفاده، 5 دستگاه در معرض ویروس SARS-Koo-2 قرار گرفتند و آزمایش آنها مثبت بود.

این مطالعه نشان داد که از پنج گیره ای که آزمایش آنها مثبت شد، چهار گیره متعلق به کارکنان رستوران و یک گیره متعلق به کارکنان پناهگاه های بی خانمان است. قابل ذکر است که دو مورد از موارد مثبت مربوط به رستوران های سرپوشیده بوده که نسبت به سایر نمونه ها دارای بار ویروسی بالاتری بوده است. این نشان دهنده تماس نزدیک با یک یا چند فرد آلوده به ویروس است.

این دستگاه علاوه بر توانایی اندازه گیری سطوح قابل تشخیص ذرات ویروس، به اندازه کافی برای اندازه گیری دوزهای کمتر حساس است. این نشان می دهد که دستگاه می تواند میزان ذرات ویروس را تشخیص دهد و نه فقط قرار گرفتن در معرض ویروس.

کریستال پولیت، محققی که روی این دستگاه کار می کند، می گوید یکی از کاربردهای بالقوه جالب این دستگاه می تواند آزمایش اثربخشی دستگاه تنفس مصنوعی در اتاق بیماران مبتلا به کووید باشد. او به ییل نیوز گفت که آثار SARS-Cow-2 در اتاق‌های بیمارستان که احتمالاً تهویه مناسبی داشتند، پیدا شد.

در حال حاضر، این دستگاه قابل حمل می تواند به عنوان راهی برای نظارت بر محیط های داخلی و تعیین میزان خطرناک بودن آن استفاده شود. پولیت در ایمیلی به نیو اطلس گفت: این دستگاه می تواند برای تشخیص فردی که چند روز قبل از شروع علائم در معرض ویروس قرار گرفته است استفاده شود.

پولت به نیواطلس گفت: «کلیپ هوای تازه برای تشخیص زودهنگام ویروس برای اقدام فوری مؤثر است. افرادی که در معرض ویروس قرار دارند را می توان برای جلوگیری از انتقال احتمالی آزمایش یا قرنطینه کرد.

قدم بزرگ بعدی در توسعه این دستگاه، ایجاد راه هایی است که از طریق آن این دستگاه می تواند وجود ویروس را در محیط در لحظه تشخیص دهد، مشابه آنچه که نوارهای تشعشع انجام می دهند و بلافاصله در مورد وجود گاما به فرد هشدار می دهد. و اشعه ایکس

46

دکمه بازگشت به بالا