جامعه

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) فردا در تهران برگزار می‌شود

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) فردا در تهران برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) فردا (۱۱ مهرماه) در تهران خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز، مصطفی زیبایی‌نژاد با اشاره به برپایی جشن بزرگ ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) در تهران گفت: رویکرد اصلی ما برگزاری برنامه‌های متنوع میدانی در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی است. همانطور که در ایام عزای اهل بیت در ماه محرم و صفر مراسم‌های متعددی در تهران برگزار شد، در ایام شادی و اعیاد بزرگ نیز جشن شادی خیابانی داریم. 

وی اضافه کرد: سال گذشته در روز ۱۷ ربیع الاول جشنی در میدان ولیعصر تهران برگزار شد که استقبال خوب مردم را به همراه داشت. امسال نیز قصد داریم این سنت حسنه را ادامه دهیم و جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) را با همکاری دستگاه‌های مختلف به ویژه سپاه تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران، شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و … برگزار کنیم.  

زیبایی نژاد با اشاره به جزییات این جشن گفت: استیج و برنامه اصلی در میدان ولیعصر است اما حد فاصل میدان هفت تیر تا میدان ولیعصر موکب‌های خدمات‌دهی و پذیرایی برقرار هستند. با هماهنگی سپاه محمد رسول الله ایستگاه‌های فرهنگی و غرفه‌های پذیرایی برپا شده است و به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری می‌پردازند علاوه براین برنامه اصلی استیج از بعدازظهر روز سه‌شنبه ساعت ۱۵‍ و۳۰ دقیقه آغاز می‌شود و آیتم‌های متنوعی در آن روی صحنه می‌رود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: برنامه‌های استیج ترکیبی از خوانندگی، اجرای موسیقی محلی، مداحی، شعرخوانی، سرود و … است تا فضایی برای تامین سلیقه‌های مختلف مردمی به وجود بیاید. برهمین اساس یکی از گروه‌های محلی دف‌نوازی کردستان به این جشن دعوت شده‌اند و اجرای موسیقی خواهند داشت. احمد بابایی شعرخوانی می‌کند و ابوذر روحی، سیدمحمدرضا نوشه‌ور و علی اصغر ژولیده مداحان این جشن‌ هستند. حجت الاسلام مصطفی کرمی نیز سخنرانی خواهد داشت. احسان یاسین خواننده نام آشنا نیز قطعه جدیدش را همراه دو قطعه دیگه اجرا خواهد کرد.

وی با اشاره به رونمایی از قطعه سرود «نور الله» در این جشن گفت: گروه سرود نسیم رحمت جدیدترین سرود خود با عنوان «نور الله» را برای این مراسم آماده کرده است که رونمایی خواهد شد. 

بنا براعلام روابط عمومی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، زیبایی‌نژاد در پایان گفت: هماهنگی کارهای خدماتی شهری نیز انجام شده است و وسایل نقلیه برای جابه‌جایی مردم آماده به خدمت‌ هستند. با همکاری سازمان صدا و سیما این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های مختلف نیز پخش خواهد شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا