عمومیکسب و کار برتر

سایبان های جدید کجا سفارش بدم؟

سایبان متحرک یک سازه نورگیر سقفی است که کاربردهای متفاوتی دارد. این نورگیر سقفی در حیاط خانه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، مغازه ها و… می تواند استفاده شود و نحوه باز و بسته کردن آن به صورت دستی و یا موتوری است. سايبان متحرک در فصل های مختلف در برابر بارندگی، جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به داخل محوطه و… کاربرد دارد. نصب و اجرای این سازه توسط تیم متخصص انجام می گیرد تا علاوه بر عملکرد مناسب آن، طول عمر بالایی نیز داشته باشد.

سایبان های جدید کجا سفارش بدم؟

مزایای سایبان متحرک

از جمله مزایای این نوع سایبان ها عبارتنداز:

 • برخی از انواع سایبان متحرک را می‌توان جابجا کرد. برای مثال اگر شما برای باغ یا محوطه ویلای خود یک سایبان نیاز دارید می‌توانید از سایبان متحرک پایه‌دار استفاده کرده و هر زمان این سایبان را در قسمتی از محوطه باغ یا ویلا قرار دهید و از آن فضا لذت ببرید.
 • حتی اگر سایبان متحرک را در یک قسمت ثابتی قرار دهید باز هم با ریموت می‌توانید سقف سایبان را باز و بسته کنید. بنابراین اگر می‌خواهید قسمتی از محوطه باغ یا ویلا را به پارکینگ تبدیل کنید بهترین انتخاب سایبان متحرک است چون هر وقت که ماشین در باغ وجود نداشت می‌توانید سایبان را جمع کنید تا هم فضای محوطه زیباتر به نظر برسد هم این سایبان بیهوده در معرض شرایط محیطی به ویژه نور خورشید قرار نگیرد.
 • کارایی سایبان متحرک بسیار زیاد است. شما می‌توانید برای بالکن، باغ، رستوران، کافی شاپ، پارکینگ و یا حتی برای راه‌اندازی گلخانه کوچک از سایبان متحرک استفاده کنید.
 • اگر ساختمان شما به گونه‌ای ساخته شده است که نور زیادی وارد محیط داخلی می‌شود و در تابستان گرمای هوا شما را اذیت می‌کند، می‌توانید قسمت جلویی ساختمان دقیقاً در قسمتی که نور خورشید می‌تابد را یک سایبان متحرک نصب ‌کنید و در تابستان این سایبان را باز بگذارید تا از ورود بیش از اندازه نور خورشید به ساختمان جلوگیری کردند. ولی در زمستان که نور خورشید کم می‌شود سایبان را جمع کنید تا فضای داخلی روشن‌تر به نظر برسند.
 • حتی شما می‌توانید از سایبان متحرک برای محافظت از برخی گیاهان در محوطه در برابر اشعه تند خورشید استفاده کنید. برای مثال اگر یک حوض یا استخر در باغ یا ویلا دارید و در کنار حوض یا استخر گلدان‌های گل چیده شده است که نسبت به نور خورشید حساس هستند، می‌توانید در بالای حوض یک سایبان متحرک قرار دهید و موقع غروب آفتاب آن را ببندید.

سایبان پوششی

سایبان پوششی یا سایبان دکوراتیو، یکی دیگر از محصولات بسیار خاص تولید شده در شرکت صنعتی هوبر است. سایبان های پوششی تحت عنوان سایبان های دکوراتیو و تزیینی نیز شناخته می‌ شوند و اغلب جهت یک المان دکوراتیو در هتل‌ ها، کافی‌ شاپ‌ ها و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این سایبان‌ ها از طراحی و نمای بسیار شیک و مدرن برخوردار هستند و به‌ طور معمول برای ایجاد سایه در محیط‌ های کوچکی دارای کاربرد می‌ باشند.

این نوع سایبان های متحرک به‌ صورت کاملاً سفارشی قابل طراحی و ساخت در سبک‌ ها و تنوع گسترده‌ ای از طرح و رنگ هستند و علاوه‌ بر عملکرد به‌ عنوان المان دکوراتیو، جهت ایجاد سایه نیز دارای کاربرد می‌ باشند. در طراحی و ساخت سایبان‌ های پوششی نیز به‌ طور معمول از پارچه‌ های بسیار مقاوم و با کیفیت همچون اکریلیک و پلی استر به کار برده می‌ شود و این سایبان ها در برابر آسیب‌ هایی چون بارش برف و باران، باد و طوفان، تگرگ، اشعه یووی، تابش مستقیم آفتاب و غیره بسیار مقاوم هستند. از جمله ویژگی‌ ها و مزایای استفاده از سایبان پوششی نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت عملکرد به‌ صورت اتومات
 • قابل طراحی و اجرا در انواع اماکن عمومی
 • تنوع گسترده در رنگ و طرح
 • کیفیت، دوام و مقاومت بسیار بالا
 • عملکرد به‌ صورت سایبان و المان دکوراتیو
 • افزایش فضای خدمات‌ دهی در مکان‌ های عمومی
 • افزایش ارزش زیبایی محیط

سایبان متحرک هوشمند

این نوع از سایبان های متحرک دارای قابلیت بازشو به‌ صورت هوشمند هستند. به این صورت که عملکرد باز و بسته شدن سایبان های متحرک به‌ صورت برنامه‌ ریزی‌ شده انجام شده و در ساعات خاصی از شبانه‌ روز می‌ توانند باز و بسته شوند. از جمله تجهیزات قابل استفاده در سایبان‌ های متحرک هوشمند نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

سنسور های باد و باران

این سنسور ها در سایبان‌ های متحرک، دارای واکنش‌ های خاصی جهت محافظت از سازه های متحرک هستند و نصب و اجرای آن‌ ها بر روی این سازه‌ ها، می‌ تواند سبب افزایش دوام و طول عمر آن‌ ها شود.

سنسور های باد، دارای حساسیت نسبت‌ به وزش باد و طوفان در محیط هستند و در صورت وجود باد، واکنش نشان داده و سبب بسته شدن سایبان های متحرک می‌ شوند. سنسور های باران نیز دارای حساسیت به بارش باران و برف هستند و در هنگام آغاز بارندگی، واکنش مناسب را جهت جمع شدن سایبان متحرک نشان می‌ دهند. هر ۲ سنسور باد و باران به کار برده شده در سایبان های متحرک، از کیفیت و مقاومت مناسبی برخوردار هستند و قابل‌ استفاده در انواع سایبان های متحرک می‌ باشند.

سیستم روشنایی

یکی دیگر از تجهیزات استفاده‌ شده در سایبان های متحرک هوشمند، انواع سیستم و تجهیزات روشنایی است. این تجهیزات علاوه بر افزایش زیبایی در سایبان‌ های متحرک، روشنایی لازم را در شب و هوای ابری ایجاد نموده و از دوام مناسبی نیز برخوردار هستند.

راه‌ های افزایش طول عمر سایبان متحرک

سایبان های متحرک دارای انواع متفاوتی همچون سایبان متحرک ساده و سایبان متحرک برقی و اتومات هستند و هر کدام نیز از طول عمر متفاوتی برخوردار می‌ باشند. عوامل بسیار گوناگونی در افزایش طول عمر انواع سایبان متحرک تاثیرگذار هستند که از جمله این عوامل می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

تمیزکاری و مراقبت

یکی از مهم‌ ترین عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر سایبان متحرک، تمیزکاری مداوم این نوع سایبان‌ ها، نگهداری و استفاده درست از آن‌ ها می‌ باشد. در طراحی و ساخت سایبان های متحرک از متریال‌ های گوناگونی همچون چوب، پارچه و غیره استفاده شده و بررسی مداوم پوشش ها و تجهیزات و جمع‌ آوری گرد و خاک، برگ، گل‌ و لای از روی آن‌ ها می‌ تواند سبب افزایش طول عمر این نوع از سازه‌ ها شود.

مراقبت از بدنه و پوشش

مراقبت از بدنه و پوشش سایبان های متحرک و جلوگیری از هر گونه آسیب به آن‌ ها، می‌ تواند سبب طول عمر سایبان های متحرک شده و از آسیب‌ هایی چون گسترش پوسیدگی، خوردگی، شکستگی و غیره در آن جلوگیری نماید. جهت افزایش طول عمر سایبان‌ های متحرک و محافظت از بدنه آن‌ ها نیز می‌ توانید از انواع حسگر های حساس به باد و باران در نوع برقی آن‌ ها استفاده نمایید.

استفاده از متریال با کیفیت

استفاده از مواد اولیه در طراحی و ساخت پوشش، تجهیزات و یراق آلات، از دیگر عوامل تأثیرگذار و بسیار مهم در افزایش طول عمر سایبان های متحرک می‌ باشد.

استفاده از مواد شوینده مناسب

جهت افزایش طول عمر سایبان های متحرک، بهتر است از مواد شوینده‌ مناسب و با کیفیت برای شستشو و تمیز کردن این نوع سازه ها استفاده نمایید. زیرا استفاده از شوینده های نامناسب، می‌ تواند علاوه‌ بر آسیب به پوشش‌ هایی چون پارچه در سایبان‌ های متحرک، سبب ایجاد زنگ‌ زدگی و خوردگی در تجهیزات و یراق آلات آن شده و بنابراین طول عمر سایبان های متحرک را نیز کاهش دهد.

ساختار سایه بان متحرک

این سازه با استفاده از موتوری که نصب شده است، باز و بسته می شود و اگر موتوری در آن وجود نداشته باشد، فرقی با سایبان ثابت ندارد. موتور سایبان متحرک دو نوع می باشد، موتور توبولار و موتور برقی ساید که هر کدام از این موتور ها دارای ویژگی های مختص به خود می باشند.

کاربرد موتور برقی توبولار برای سایبان هایی است که استفاده کمتری دارند و حداکثر نیم ساعت به نیم ساعت باز و بسته می شوند. اگر احتمال می دهید که از سایبان متحرک خود زیاد استفاده خواهید کرد، موتور توبولار انتخاب مناسبی نیست زیرا با استفاده زیاد، داغ می کند.

موتور برقی ساید نسبت به موتور توبولار طول عمر بالاتری دارد و هر چقدر هم که سایبان را باز و بسته کنید، این موتور آسیب نمی بیند. موتور ساید به اسم موتور زنجیر دار هم شناخته می شود که خود شامل دو نوع معمولی و یو پی اس دار می باشد.

در نوع معمولی موتور برقی ساید یک زنجیر خلاص کن قرار دارد که می توان آن را باز و بسته کرد و در نوع یو پی اس دار موتور علاوه بر اینکه زنجیر خلاص کن را دارد، مجهز به سیستم برق اضطراری هم می باشد.

اجرای سایبان متحرک

اجرای سایبان بر اساس طول، عرض، تعداد بازوهای تکیه گاه و… انجام می شود. در زمان ساخت سایبان باید میزان تحمل باد، موتور مورد نیاز برای سایه بان، تکیه گاه و موارد دیگر بررسی شوند تا تمام استانداردهای لازم در طراحی و ساخت رعایت گردد. به همین دلیل توصیه می شود برای نصب و اجرا سایبان متحرک از افرادی که دوره های حرفه ای را در این زمینه گذرانده اند کمک بگیرید.

جزئیات اجرای سایبان متحرک

از جمله جزئیات اجرای انواع سایبان متحرک، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سایبان های متحرک برقی در مقایسه با سایبان های دستی، از عملکرد بسیار راحت‌ تری برخوردار هستند و قبل‌ از اجرا باید نوع اجرای سایبان از لحاظ عملکرد توسط کاربر مشخص شود.
 • اندازه‌ گیری دقیق محل نصب سایبان‌ های متحرک در افزایش کارایی و همچنین بازشوی آن ها بسیار تأثیرگذار است.
 • کیفیت و مرغوبیت تجهیزات به‌ کار رفته در ساختار سایبان های متحرک، در دوام و طول عمر این سازه‌ ها بسیار تاثیرگذار می‌ باشد.
 • هرچه جنس پوشش و تجهیزات موجود در سایبان‌ های متحرک، از مرغوبیت بالاتری برخوردار باشند، بنابراین مقاومت آن در برابر آسیب‌ ها و صدمات محیطی نیز افزایش خواهد یافت.
 • نصب و اجرای سایبان های متحرک، بسیار تخصصی بوده و نیازمند دقت و حساسیت بالایی است. بنابراین بهتر است توسط متخصصان و تکنسین‌ های با تجربه در این حرفه اجرا شوند.

آپشن های قابل استفاده در سایبان متحرک

از جمله آپشن هایی که در سایبان متحرک بکار می رود عبارتنداز:

سیستم زهکشی

یکی دیگر از آپشن های قابل نصب در سایبان‌ های متحرک، سیستم زهکشی است. زهکشی در سایبان‌ های متحرک با توجه به طراحی خود، آب حاصل از بارش باران و برف را به سطح زمین هدایت نموده و با جلوگیری از تجمع آن بر روی پوشش سایبان های متحرک، سبب افزایش دوام و طول عمر سازه می‌ شود.

سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی

سایبان های متحرک دارای قابلیت نصب انواع سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی در فضای داخلی خود هستند و این تجهیزات، هیچ‌ گونه آسیبی به ساختار سایبان‌ و عملکرد آن‌ ها وارد نکرده و علاوه‌ بر آن دمای مناسبی را در فصول گرم‌ و سرد ایجاد می‌ کند.

خرید سایبان متحرک

برای طراحی و خرید سایبان برقی متحرک از مجموعه هوبر می توانید با مراجعه به وب سایت، با مشاوران و کارشناسان بخش فروش در تماس باشید. همکاران ما در این مجموعه، آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان می باشند.

 

دکمه بازگشت به بالا