حوادث

سرنوشت تاکسی‌های برقی در تهران؛ چه رنگی هستند؟

سرنوشت تاکسی‌های برقی در تهران؛ چه رنگی هستند؟

آفتاب‌‌نیوز :

شادی مالکی سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص ورود ۲۵ هزار تاکسی برقی به پایتخت، گفت: این تاکسی‌ها را شهرداری وارد می‌کند و ۲۵۰۰ تاکسی هم ویژه فرودگاه خواهیم داشت.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه دولت هم بخشی از خودرو‌های برقی را وارد می‌کند، گفت: تعدادی از این خودور‌های برقی برای تهران است.

وی درباره نحوه واگذاری تاکسی‌ها برقی، گفت: در خصوص تاکسی‌های که دولت وارد می‌کنند به توافق خودورساز و تاکسیران باز می‌گردد، اما در شهرداری ما شرکتی را تاسیس و تاکسیران در آن سهام دار می‌شود. در حال ساز و کار ایجاد این شرکت هستیم و مشکلی هم وجود ندارد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران به تامین برق تاکسی‌ها اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو قرار است برق را تامین کند و در این زمینه جلساتی برگزار شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مدل تاکسی‌ها وارداتی چیست، گفت: مدل‌های مختلف دارد و در حال بررسی هستیم البته باید تمام این خودرو‌ها مجوز استاندارد را دریافت کرده و بعد پلاک تاکسی شوند.

مالکی به موضوع رنگ تاکسی‌های برقی اشاره کرد و گفت: هنوز آبی فیروزه‌ای را به ما البلاغ نکرده اند.

به گفته مالکی، خودروی برقی می‌توانند تا حدودی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد، اما باید سایر آیتم‌های آلودگی هم مرتفع شود.

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در استفاده از سبک نوشتاری منحصر به فرد هستم. توانایی خلق تاثیر و ارتباط عاطفی با خوانندگان را دارم.
دکمه بازگشت به بالا