دانش و سلامتکسب و کار برتر

شکم بند فتق ناف

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر فرد اتفاق بیفتد فتق است. فتق یکی از بیماری هایی است که افراد زیادی به آن مبتلا می شوند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه زمانی از استفاده کنیم؟ ترمیم فتق نیاز به جراحی دارد و ممکن است شما به جراح عمومی معرفی شوید.در واقع ترمیم فتق از جمله رایج ترین عمل هایی است که توسط جراحان عمومی انجام می شود. اگر شما هم فتق دارید بهتر است منتظر نمانید. فتق را اگر نادیده بگیرید می تواند به دردی بزرگ تبدیل شود و عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. بنابراین هر چه زودتر نسبت به درمان آن اقدام کنید، به نتیجه بهتری می رسید. قیمت گن ساعت شنی آرتان بسته به مدل و سایز آن متفاوت است.

شکم بند فتق ناف

دلایل به وجود آمدن فتق

قبل از آن که بگویی چه زمانی از فتق بند استفاده کنیم، ابتدا باید دلایل به وجود آمدن فتق را بدانیم. عوامل به وجود آمدن فتق بسیار مختلف هستند. اگر شما رژیم غذایی سالم داشته باشید، ورزش کنید و وزن بدنتان را ایدهآل نگه دارید، می توانید از به وجود آمدن فتق جلوگیری کنید. همچنین برای جلوگیری از فتق باید جلوی یبوست را بگیرید. برای از بین بردن یبوست به شما پیشنهاد می کنیم که روزانه سبزیجات و میوه و غلات را به صورت کامل در میان وعده تان قرار دهید.

هنگام بلند کردن دمبل و وزنه و اجسام سنگین از فرم صحیح و درست استفاده کنید. از بلند کردن هر چیزی که فرا تر از توانایی شما باشد خودداری کنید. هنگامی که دچار عطسه و سرفه هستید به پزشک مراجعه کنید. سیگار نکشید. سیگار باعث می شود که شما مدام سرفه کنید و فتق تان پاره شود.

نشانه و درمان و پیشگیری فتق

فتق به خودی خود درمان نمی شود و یکی از راه هایی که باعث ترمیم آن میشود جراحی است. اگر جراح تشخیص دهد که فتق شما را باید ترمیم کند از روش ترمیمی برای درمان آن استفاده می کند. یکی از جراحی هایی که برای از بین بردن فتق امکان پذیر است جراحی باز است. در این نوع جراحی برش در قسمت تحتانی بدن بیمار ایجاد می شود و بافت بیرون زده می شود.

روش بعدی ترمیم فتق رباتیک است که این روش مانند است و با دستگاه انجام می شود؛ ولی برش هایی که بر روی بدن به وجود می آید بسیار کوچک هستند. در این ، جراح با استفاده از ابزار های جراحی به ترمیم فرد می پردازد. جراح رباتیک می تواند واحد های کوچک تر یا ضعیف تر را از بین ببرد و به بازسازی دیواره های شکم بپردازد.

هر کدام از روش های جراحی معایب و مزایای خود را دارند و بهتر است که روش مورد نیاز توسط جراحان تشخیص داده شود.

در سنین بالا احتمال اینکه فتق به وجود بیاید بیشتر است. احتمال ایجاد این مشکل در مردان نسبت به زنان بیشتر است. فتق معمولاً مادرزادی است و در پسر ها به دلیل نقص در قسمت بیضه ها به وجود می آید و همچنین یکی دیگر از عواملی که باعث به وجود آمدن فتق می شود حفره های شکمی است.

برای پیشگیری از مبتلا شدن به فتق باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. همچنین اگر سرفه های شدید و مزمن دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سرفه های شما درمان شود. اگر سرفه هایتان درمان نشود احتمال به وجود آمدن فتق بسیار زیاد است.

آیا استفاده از فتق بند کمک کننده است؟

امروزه اکثر افراد این سوال برایشان پیش میآید که آیا می توانند بدون اینکه جراحی کنند به درمان فتق بپردازند؟ یکی از روش هایی که به درمان فتق کمک می کند استفاده از است. با استفاده از مناسب مثل میتوان تا حدود زیادی از جراحی جلوگیری کرد. اما آیا می دانید که چه زمانی از فتق بند استفاده کنیم؟

استفاده از این وسیله یک راه حل موقت برای درمان فتق است. به هر دلیلی اگر فردی که مبتلا به فتق است نتواند آن را عمل کند، می تواند برای به تعویق انداختن زمان جراحی از این محصول استفاده کند. فرد بیمار باید روش صحیح استفاده از فتق بند را بداند. فرد باید دراز بکشد و در حالت دراز کش آن را وصل کند. هنگام بلند کردن جسم باید توجه کند که اجسام را بیش از حد بلند نکند. بهترین روش برای از بین بردن بیماری فتق انجام عمل جراحی است.

زمان مناسب استفاده از فتق بند

اکثر افراد این سوال برایشان پیش می آید که چه زمانی از فتق بند استفاده کنیم؟ استفاده از فتق بند شکمی برای آن دسته از بیمارانی که بعد از عمل جراحی شکمشان بزرگ می شود مناسب است. با استفاده از این محصول می توان زخم هایی که بعد از جراحی به وجود آمده است را درمان کرد.

هنگامی که فرد قسمتی از روده اش بیش از حد بیرون زده باشد، جای جراحی روی بدن او باقی می ماند؛ در نتیجه بیمار بعد از عمل می خواهد جای آن از بین برود. در چنین شرایطی پیشنهاد می شود که بیمار از فتق بند استفاده کند تا هر چیز اضافه که روی سطح پوست وجود دارد با استفاده از فتق بند از بین برود و خون به راحتی به این ناحیه برسد. فشار مداوم باعث نازک شدن آن قسمت می شود.

استفاده از فتق بند بعد از عمل جراحی بسیار مؤثر است و پیشنهاد می کنیم که قبل از عمل جراحی از فتق بند استفاده نکنید.اگر قسمتی از فتق شما بعد از عمل جراحی بر آمده است بهتر است زیر نظر پزشک از فتق بند های استاندارد استفاده کنید تا قسمت اضافه از بین برود. شما می توانید قیمت شکم بند آرتان را از سایت ما ببینید و خریداری کنید.

آیا فتق بند می تواند فتق را بد تر کند؟

اگر از فتق بند به عنوان جایگزین عمل جراحی می خواهید استفاده کنید، اصلاً کار درستی را انتخاب نکرده اید؛ زیرا باعث می شود که درد زیادی را احساس کنید. بهتر است آن را بعد از انجام عمل جراحی فتق استفاده کنید تا بیماری شما درمان شود. حتما این محصول را زیر نظر پزشک استفاده کنید.

اگر شما به بیماری فتق مبتلا شده اید بهتر است زیر نظر پزشک به درمان آن بپردازید. ازشکم بند یا کمربند جراحی قسمت فوقانی و تحتانی شکم که در اثر فشار یا فاز بعد از جراحی ضعیف شده است را پشتیبانی و فشرده می کند. این وسیله اساساً یک کمربند فشاری است که شکم را بدون محدود کردن تنفس حمایت می‌کند

ممکن است برای پشتیبانی از عضلات استفاده شود. پانسمان را نیز در جای خود نگه داشته، گردش خون را بهبود بخشیده و سطح اکسیژن را در ناحیه جراحی شده بالا می برد. روند بهبودی را افزایش داده و به بیمار اجازه می دهد تا ریکاوری سریعتری داشته باشد. مزایای دیگر استفاده از شکم بند جراحی شامل کاهش درد بعد از جراحی، کمتر کردن ورم، کاهش ناراحتی روانی پس از درمان و بهبود تنفس عمیق می شود.

ویژگی‌های محصول:

 • پشتیبانی از برش جراحی
 • نگه داشتن عضلات شکمی به منظور تسکین درد
 • افزایش گردش خون در ناحیه جراحی به منظور تسریع ترمیم و کاهش ورم
 • آسان تر کردن فعالیت جسمانی
 • تقویت عضلات شکمی
 • امکان تحرک بیشتر

موارد استفاده:

اگر جراحی فتق داشته اید، بعد از جراحی های ناحیه شکم، شکم بند از شما محافظت می کند. شکم بند دور شکم پیچیده شده و شکم را فشار می دهد تا جریان خون و اکسیژن را افزایش دهد و در نهایت ترمیم و بهبودی پس از جراحی را تسریع کند.

شکم بند جراحی معمولاً بعد از جراحی های زیر استفاده می شود:

 • برای جراحی سزارین
 • برای جراحی لاپاراتومی تشخیصی (بریدگی بزرگ در شکم به منظور معاینه داخلی)
 • برای جراحی هیسترکتومی (برداشتن رحم)
 • برای جراحی برداشتن شکم
 • برای جراحی ستون فقرات
 • برای جراحی کاهش وزن

استفاده از شکم بند بعد از هیسترکتومی ممکن است به تقویت عضلات شکمی کمک کرده و انجام فعالیت های بدنی را راحت تر کند. بانوان نیز، بعد از زایمان طبیعی ممکن است از شکم بند (گن) استفاده کنند تا به کوچک کردن رحم و رسیدن به اندازه قبل از بارداری و کاهش وزن کمک کند. برخی از شکم بندها برای پشتیبانی از عضلات مرکز بدن در هنگام انجام فعالیت های خاص و بلند کردن اجسام سنگین استفاده می شوند.

عضلات شکمی تحت تأثیر نیروی گرانش زمین هستند. اگر وزن اضافی در اطراف شکم خود حمل می کنید، این کار می تواند شکم را کشیده و عضلات مرکزی بدن را در طی ورزش درگیر کند. شکم بند با کنارهم قرار دادن این عضلات می تواند اتصال بین بدن و مغز را بهبود بخشیده و مقداری بازخورد زیستی به سیستم بدنی بدهد. این کار می تواند عضلات را در هنگام ورزش بهتر درگیر کند.

نحوه استفاده

روی پانسمان و زیر لباس خود آن را قرار بدهید، مگر اینکه متخصص به صورت دیگری بگوید آن را ببندید.

به سادگی و با استفاده از پایه الاستیکی آن را دور بدن بپیچید. قبل از بستن هر دو سمت را با سیستم بست قابل تنظیم ببندید.

برای دستورالعمل کامل، لطفاً موارد زیر را بخوانید:

 1. بندهای کمری را به طور کامل جدا کنید.
 2. کمربند را دور کمر بپیچانید، بخش عریض تر را در پایین قرار دهید.
 3. با استفاده از قلاب و لوپ بریس را در جلو ببندید.
 4. فشار را تا زمانی که احساس راحتی می کنید با کش های اضافی کناره های جلوی بریس افزایش دهید.
 5. در قسمت قلاب و لوپ کش های کناری را ببندید.
 6. اگر جراحی برداشتن شکم یا دیگر جراحی های شکمی داشتید، از پایین شروع کنید و به سمت بالا بروید. اگر سزارین داشتید، متخصص ممکن است به شما بگوید از بالا به سمت پایین شکم بند را ببندید.
 7. مطمئن شوید که شکم بند راحت است. باید محکم باشد، اما سفت نباشد. در صوت نیاز آن را تنظیم کنید. مطمئن شوید که هموار است و چینی در آن وجود ندارد. مطمئن شوید که می توانید به طور طبیعی نفس کشیده و به سرویس بهداشتی بروید. مطمئن شوید که لوله ها و مجاری تخلیه مسدود نشده اند و مایعات می توانند تخلیه شوند.

نکات مهم

 1. در هنگامی که شکم بند با سایز مناسب را استفاده می کنید، باید بتوانید به راحتی نفس بکشید.
 2. بسته به نوع جراحی که دارید، ممکن است برای چند هفته یا تا آخر دوره کامل ریکاوری از آن استفاده کنید.
 3. شکم بند باید تمیز و خشک نگه داشته شود تا احتمال تحریک و عفونت پوستی کاهش یابد. دستورالعمل تمیز کردن شرکت تولید کننده را برای شکم بند انجام دهید.
 4. اگر به لاتکس آلرژی دارید، از شکم بدن بدون لاتکس استفاده کنید تا از واکنش شدید حساسیت زایی که نیاز به رسیدگی فوری پزشکی دارد پرهیز کنید.
 5. اگر پزشک استفاده از شکم بند را تجویز کرد، می توانید آن را در هنگام خواب نیز استفاده کنید.

استفاده از فتق بند به صورت خودسرانه خودداری کنید. بهتر است بعد از انجام عمل جراحی از استفاده کنید تا بیماری شما در کوتاه ترین زمان درمان شود و جای این عمل بر روی بدن شما از بین برود. بیماری فتق را بهتر است با جراحی درمان کنید. قیمت گن پادار قزن دار بین 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است.

امین پارسائی

امین پارسائی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا