دانش و سلامتکسب و کار برتر

نسخه طلایی دکتر خیراندیش برای معده

این موضوع مشکل حادی نبوده و با روش درمان سردی معده دکتر خیراندیش این مسئله قابل است.برای هضم صحیح و کامل غذا در معده به حرارت طبیعی کافی نیاز داریم. اگر این دما به دلایل مختلف کاهش یابد، دلیل اصلی آن سردی معده، عدم واکنش های لازم در معده برای هضم غذا و ضعف معده است که باعث افزایش اشتها و در نتیجه افزایش چربی می شود.

دلیل این امر، سبک زندگی ناسالم، پرخوری و ورزش نکردن و مصرف زیاد غذاهای سرد است که منجر به نفخ شکم و سودا می شود. همچنین علت یبوست غذا می تواند تند غذا خوردن و نجویدن کافی غذا باشد که در این صورت فرد با نوشیدن آب و مایعات دیگر مانند نوشابه سعی می کند غذا را ببلعد. این مشکل اصلی هنگام غذا خوردن است.

همچنین باید توجه داشت که مصرف غذاهای دیر هضم، پرخوری، مصرف آب یخ و غذاهای سرد نیز می تواند باعث یبوست و سردی معده شود.

عرق کاسنی اعلا به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی از رشد و پیشرفت سلول های سرطانی جلوگیری می کند، فتوکمیکال ها وپلی فنول ها موجود در این عرق گیاهی رشد تومورها و سلول های سرطانی را  کاهش داده و از پیشرفت آن ها جلوگیری می کند؛ در حالت کلی وجود ترکیباتی مانند پلی فنول ها و فتوکمیکالها و خاصیت آنتی اکسیدانی این عرق جلوی رشد سلول ها و تومور های سرطانی می گیرد و چرخه رشد آن ها را متوقف می سازد، پلی فنول موجود در کاسنی درمان مناسبی برای سرطان روده و سرطان سینه محسوب می شود. برای خرید عرقیات سنگین و عرق گزنه باسلام کلیک کنید.

علائم سردی معده

از نشانه های سردی معده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشتهای زیاد به غذا
 • نفخ معده
 • چاقی بلغمی
 • ترش کردن و سوزش معده
 • یبوست
 • و…

دلایل و علت سردی معده دکتر خیراندیش

تغذیه نامناسب و همچنین عادات و روش های تغذیه منجر به سردی معده خواهد شد. اقدامات و فعالیت هایی که باعث سردی معده می شود شامل:

 • عدم جویدن مناسب و سریع خوردن غذا
 • آب خوردن حین غذا مخصوصا آب سرد
 • استفاده از نوشابه های گازدار
 • استفاده بیش از حد و بدون مصلح از خوراکی های سرد
 • پرخوری

حکیم خیراندیش درخصوص درمان سردی معده چند راهکار ساده اما دقیق و مناسب را پیشنهاد می کنند که در صورت رعایت نکات زیر نتایج آن برای شما ملموس خواهد بود:ر روز صبح ناشتا، یک قاشق مرباخوری عسل میل نمایید.

به مدت ۴۰ شب، هر شب یک قاشق مرباخوری اسفند با یک لیوان آب قورت دهید.

از مصرف سردیجات پرهیز نمایید.

نسخه طلایی دکتر خیراندیش برای معده

آقایان هر شب یک قاشق مرباخوری زیره سیاه میل نمایند.

هر روز یک قاشق مرباخوری بارهنگ را با یک لیوان عرق نعنا به صورت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید، بعد از کمی ولرم شدن با یک قاشق مرباخوری عسل شیرین نموده و میل نمایید.

از خوردن آب مخصوصا آب سرد میان غذا پرهیز کنید.

همچنین برای درمان سردی معده دکتر خیراندیش می توانید از نیز استفاده بفرمایید.

برای درمان سردی معده دکتر خیراندیش در وهله اول رعایت رژیم غذایی است که بسیار مهم است، همه افراد دارای مزاج هستند و خوردن غذاهای دیگر باعث مشکلات گوارشی و حتی بیماری هایی مانند آکنه و ریزش مو می شود. مرجع برای درمان موقت سرماخوردگی معده موارد زیر داروها می توانید گیاهان دارویی را امتحان کنید.

چای بابونه: نوشیدن چای بابونه یکی از راه های درمان ناراحتی معده و سرماخوردگی است، می توانید این دمنوش را همراه با نبات یا لیموترش بنوشید.

نعناع: از دیرباز به عنوان یک درمان بی‌نظیر برای تمام مشکلات معده شناخته می‌شود، درمان برگ نعناع را می‌توان در هنگام سوزش معده و سرماخوردگی معده با جویدن برگ نعناع یا آب نعناع و چای نعناع برای تسکین التهاب مصرف کرد.

عسل: از خواص درمانی عسل برای درمان سرماخوردگی معده استفاده می شود. برای معده سرد می توانید یک چای موثر را با عسل ترکیب کنید.

برای درمان سردی معده دکتر خیراندیش بهتر است موادی مانند میخک، هل و زعفران استفاده کنید.

از نوشیدن آب همراه غذا و تا 2 ساعت بعد از آن خودداری کنید (غذا را خوب بجوید و آهسته و آرام بخورید تا نیاز به آب کاهش یابد).

از مصرف غذاهای سرد و مرطوب مانند ماست، دوغ، رشته فرنگی و جو پرهیز کنید.

از غذاهای فست فود به خصوص سوسیس، کالباس و همبرگر خودداری کنید.

برای رفع این مشکل از درمان سردی معده دکتر خیراندیش استفاده نمایید.

آیا سردی معده باعث یبوست می شود؟

بله یکی از دلایل اصلی یبوست و مشکلات گوارشی، سردی معده است.

از کجا بفهمیم سردی معده داریم؟ نشانه های سردی معده چیست؟

از نشانه های سردی معده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
اشتهای زیاد به غذا
نفخ معده
چاقی بلغمی
ترش کردن و سوزش معده
یبوست
و…

برای از بین بردن و درمان سردی معده دکتر خیراندیش چه باید کرد؟

هر روز یک قاشق مرباخوری بارهنگ را با یک لیوان عرق نعنا به صورت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید، بعد از کمی ولرم شدن با یک قاشق مرباخوری عسل شیرین نموده و میل نمایید.
هر روز صبح ناشتا، یک قاشق مرباخوری عسل میل نمایید.
به مدت ۴۰ شب، هر شب یک قاشق مرباخوری اسفند با یک لیوان آب قورت دهید.

 

امین پارسائی

امین پارسائی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا