دانش و سلامتکسب و کار برتر

ورم بعد از سانترال لب

مزایای انجام جراحی سانترال (لیفت لب)

به‌طورکلی، زیبایی، مهم‌ترین نتیجه این عمل جراحی است که قطعا شما را برای انجام آن وسوسه می‌کند؛ اما شاید روش‌های مختلف دیگری نیز برای انجام لیفت و بزرگ‌تر کردن لب‌ها وجود داشته باشد؛ مانند تزریق ژل و فیلر در لب‌ها که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند؛ اما آن‌چه بدیهی است این است که در سانترال لب، علاوه بر اینکه نتیجه آن دائمی است، می‌توان شاهد زیبایی فوق‌العاده لب‌ها بود.

 • حفظ زیبایی و تناسب میان اجزای چهره

یکی از مهم‌ترین مزایای انجام لیفت سانترال این است که می‌تواند باعث ایجاد تناسب میان اجزای مختلف چهره شود. این را در فیلم های قبل و بعد آپارات نیز ممکن است دیده باشید. فاصله لب تا بینی یکی از مهم‌ترین فواصلی است که در چهره وجود دارد و می‌تواند باعث ایجاد زیبایی در چهره شود؛ اما اگر این فاصله بیش از حد زیاد باشد، نه‌تنها زیبایی چهره را مختل می‌کند، بلکه می‌تواند باعث ایجاد عدم تناسب در اجزای صورت نیز شود. با کمک عمل سانترال لب، لب‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند و فاصله بین آن‌ها با بینی متعادل خواهد شد.

·دیده شدن دندان‌ها در هنگام خندین و حرف زدن

گاهی به دلیل فاصله زیادی که بین لب و بینی وجود دارد، دندان‌های بالایی فرد هنگام حرف زدن و خندیدن دیده نمی‌شوند؛ درحالی‌که یکی از زیبایی‌های اصلی چهره، همین دندان‌ها هستند. می‌توان با کمک انجام عمل جراحی سانترال لب، فاصله بین لب و بینی را افزایش داد تا دندان‌های بالایی نیز هنگام حرف زدن و خندیدن، دیده شوند.

 • برجسته شدن لب‌ها به صورت طبیعی

شاید بتوان از روش‌های مختلفی برای برجسته‌تر کردن لب‌ها استفاده کرد؛ اما می‌توان گفت که تقریبا هیچ‌کدام از این روش‌ها به‌اندازه لیفت لب، نمی‌توانند ظاهر لب‌ها را طبیعی جلوه دهند. با کمک عمل جراحی سانترال لب، می‌توان لب بالایی را حجیم‌تر و پرتر نشان داد. این عمل جراحی باعث می‌شود تا لب‌ها ظاهر بزرگ‌تری داشته باشند و از حالت نازکی خارج شوند. به دلیل اینکه لب‌ها بخش اصلی از زیبایی ظاهری چهره را تشکیل می‌دهند، بزرگ‌تر و حجیم‌تر شدن آن‌ها می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی چهره بگذارد.

ورم بعد از سانترال لب

·حذف اسکار زیر بینی

شاید تا‌به‌حال برای شما هم پیش آمده که از نگاه کردن به اسکار زیر بینی خودتان احساس ناراحتی پیدا کرده باشید. اسکار در واقع یک بخش باقی‌مانده از زخم است که می‌تواند ظاهر پوست را متفاوت کند. با عمل جراحی سانترال لب، می‌توان بخشی از اسکاری که روی پوست تشکیل شده است را برداشت. البته انجام این کار بستگی به نظر پزشک، محل اسکار و شرایط آن دارد.

 • رفع خطوط افقی بالای لب و جوان‌تر نشان دادن چهره

یکی دیگر از مزایای اصلی سانترال لب این است که می‌تواند چهره را جوان‌تر از حد معمول نشان دهد. با کمک این روش، دیگر چین و چروک‌های افقی بالای لب دیده نمی‌شوند. البته این در صورتی است که پزشک، تخصص کافی برای انجام این کار داشته باشد و بتواند با حذف این چین و چروک‌ها، ظاهر پوست را جوان‌تر کند.

آیا سانترال لب دائمی است؟

یکی از سوالات رایجی که در مورد لیفت و سانترال لب پرسیده می‌شود، این است که آیا این روش دائمی است؟ یا اگر نیست چقدر ماندگاری دارد؟ همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، روش‌های مختلفی برای حجیم‌تر کردن لب‌ها وجود دارند که دائمی نیستند؛ به‌طور مثال، شما با تزریق ژل و فیلر می‌توانید لب‌های خود را حجیم‌تر، برجسته‌تر و جذاب‌تر نشان دهید؛ اما برای اینکه شکل لب‌ها حفظ شود، هر چند ماه یک‌بار نیاز به تزریق مجدد فیلر دارید که این موضوع قطعا برای شما مطلوب نخواهد بود.

سانترال لب که با برداشتن بخشی از پوست انجام می‌شود، یک راه‌حل دائمی برای بزرگ‌تر کردن لب‌هاست. با کمک این روش دیگر نیازی نیست که از فیلرها یا پرکننده‌های لب برای بزرگ‌تر کردن آن‌ها استفاده کنید. البته نباید از این موضوع هم غافل شویم که روند پیری و افتادگی پوست حتی پس از انجام سانترال لب نیز به‌طور طبیعی پیش می‌رود و بنابراین طبیعی است که پس از افزایش سن، به‌مرور پوست اطراف لب‌ها نیز افتاده شوند و شاید کمی از تاثیر سانترال لب کاهش پیدا کند؛ اما این موضوع، چیزی است که نمی‌توان از آن پیشگیری کرد و خواه یا ناخواه اتفاق می‌افتد.

 عوارض ناشی از انجام عمل جراحی سانترال لب

لیفت سانترال لب، یکی از روش‌های بسیار کم‌عارضه و ایمن برای بزرگ‌تر کردن و حجیم‌تر کردن لب‌هاست. عوارض این عمل جراحی بسیار محدود است و با انتخاب پزشک مناسب و مراجعه به بهترین و معتبرترین کلینیک زیبایی، به احتمال زیاد هیچ عارضه خاصی را در اثر انجام این عمل جراحی مشاهده نخواهید کرد. البته پس از انجام عمل جراحی لیفت لب، وجود تورم و کبودی در محل جراحی طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. بسته به شرایط افراد این کبودی و تورم ممکن است تا یک هفته باقی بماند؛ اما حتی برخی از افراد به دلیل شرایط بدنی که دارند، ممکن است بیشتر از یک هفته شاهد عوارض این عمل جراحی‌ باشند.

برای ترمیم زخم و بخیه‌ای که در زیر بینی و به‌صورت خیلی ریز زده شده است، باید صبورتر باشید؛ چراکه حدود 6 الی 12 ماه برای ترمیم زخم و بخیه زمان لازم است. البته می‌توان با کمک کرم‌های ترمیمی، آثار زخم و بخیه را تا حد زیادی کاهش داد و روند بهبود آن را سرعت بخشید.

برای انجام لیفت لب باید چه مراقبت‌هایی داشته باشیم؟

برای انجام هر عمل جراحی، حتی عمل‌های جراحی سرپایی، رعایت کردن یک سری نکات ضروری است؛ چرا که به‌هرحال، این عمل‌های جراحی به‌صورت تهاجمی‌انجام می‌شوند و می‌توانند باعث ایجاد زخم و نیاز به بخیه شوند. برای انجام عمل سانترال لب، نیاز به رعایت کردن یک‌سری نکات قبل و بعد از جراحی دارید. بنابراین، اگر کاندیدای انجام این عمل جراحی هستید، با ما همراه باشید تا با مراقبت‌های لازم قبل و بعد از این عمل آشنا شوید.

مراقبت‌های قبل از عمل

 • در صورتی که از هر داروی خاصی مانند داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنید، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. ممکن است بسته به نظر پزشک، لازم باشد از چند روز یا چند هفته قبل از سانترال لب، مصرف آنها را قطع کنید.
 • در صورتی که دارای هر بیماری زمینه‌ای خاصی هستید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در صورت داشتن سابقه ویروس تبخال، بهتر است با پزشک در این مورد صحبت کنید.
 • بهتر است که حدود یک هفته قبل از جراحی از سیگار و قلیان کشیدن خودداری کنید.
 • بهتر است حدود 48 ساعت قبل از لیفت لب، از مصرف الکل خودداری کنید.
 • در صورت صلاحدید پزشک 12 ساعت قبل از سانترال لب، از مصرف غذا و نوشیدنی پرهیز کنید.

مراقبت‌های بعد از عمل

 • در 48 ساعت اولیه پس از جراحی، بهتر است که در خانه بمانید و به‌طور کامل استراحت کنید.
 • وجود تورم و کبودی در روزهای ابتدایی پس از انجام سانترال لب، طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • در هنگام خوابیدن، چند پشتی زیر سر خودتان قرار دهید تا سرتان به سمت بالا بیاید و فشاری به لب‌های شما وارد نشود.
 • محل بخیه و زخم باید تمیز نگه داشته شود. استفاده از پماد آنتی بیوتیک هفته اول پس از جراحی، ضروری است.
 • تا یک هفته اول از صحبت کردن طولانی‌مدت و غذا خوردن زیاد (مخصوصا غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند) خودداری کنید.
 • انجام ورزش‌های سنگین و سبک تا 2 هفته پس از انجام جراحی، ممنوع است.
 • بهتر است که تا 3 هفته پس از عمل، از انجام کارهای سنگین و بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • تا ترمیم کامل زخم‌ها و بخیه‌ها، از وارد کردن فشار به لب‌ها خودداری کنید.
 • در صورت تجویز پزشک از بالم لب‌ مناسب برای حفظ سلامت لب‌ها استفاده کنید.
 • در صورت نیاز به مسواک زدن، مراقبت باشید تا فشاری به لب‌های شما وارد نشود.
 • تا زمان بهبودی کامل زخم‌ها و بخیه‌ها از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.

هزینه انجام عمل جراحی لیفت لب چقدر است؟

حال که با عمل لیفت سانترال لب آشنا شدید، شاید برای شما این سوال مطرح شود که هزینه انجام این عمل جراحی چقدر است؟ به‌طورکلی، هر عمل زیبایی با هزینه‌های جانبی مختلفی همراه است و این موضوع باعث متفاوت شدن هزینه انجام سانترال لب نیز می‌شود. بسته به شرایط چهره و میزان تغییرات مورد نیاز، دستمزد جراح و نیز کلینیکی که انتخاب کرده‌اید، هزینه‌های انجام عمل جراحی لیفت لب متفاوت خواهد بود.

همچنین، به غیر از اینکه باید یک هزینه اصلی برای انجام لیفت لب‌ها بپردازید، نیاز به پرداخت هزینه‌های جانبی مانند انجام آزمایشات قبل از عمل و خرید داروها برای پس از انجام عمل سانترال لب، دارید. بدیهی است که قیمت هر یک از هزینه‌های اصلی و جانبی بسته به شرایط، موقعیت جغرافیایی و زمان انجام لیفت لب متفاوت خواهد بود.

بنابراین، برای اطلاع دقیق از قیمت عمل لیفت سانترال لب، باید ابتدا پزشک و کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس از کلینیک اقدام به استعلام قیمت کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هرچند ممکن است هزینه انجام این عمل نسبت به روش‌های دیگر بیشتر باشد، اما به مزیت‌هایی که دارد می‌ارزد، مخصوصا اینکه لیفت لب یک روش دائمی برای زیباتر کردن لب‌هاست که یک بار برای همیشه انجام می‌شود و طبیعتا در طولانی‌مدت نسبت به روش‌های موقتی دیگر که دائما نیاز به تجدید دارند، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

اهمیت مراجعه به بهترین پزشک برای انجام عمل جراحی سانترال لب

شاید در ابتدای امر تصور شود که سانترال لب یک روش جراحی بدون عارضه و ساده است که هر پزشکی می‌تواند آن را انجام دهد؛ اما واقعیت این است که حتی این عمل سرپایی هم که در مجموع 30 الی 45 دقیقه زمان افراد را می‌گیرد، می‌تواند یک‌سری عوارض به دنبال داشته باشد؛ به‌خصوص اگر افراد به پزشک متخصص یا کلینیک معتبری مراجعه نکنند.

متاسفانه، مراجعه به پزشک غیرحاذق یا انجام عمل در مراکز غیرتخصصی یا کلینیک‌های غیرمعتبر، می‌تواند باعث عوارضی مثل عفونت در لب‌ها و آب آوردن آن‌ها شود. بنابراین، بسیار مهم است که جراحی سانترال لب به‌صورت اصولی، توسط پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر انجام شود تا در نهایت نتیجه مطلوبی از این تکنیک زیبایی لب‌ها بگیریم و درگیر عوارض ناخوشایند آن نشویم.

دکمه بازگشت به بالا