استانها

گزارش رادیو از حضور مردم پای صندوق‌های رای

گزارش رادیو از حضور مردم پای صندوق‌های رای

به گزارش گروه فرهنگ و هنر آپارات نیوز؛ شبکه های رادیویی امروز ۲۱ اردیبهشت ماه از لحظه شروع رای گیری به پوشش حضور مردم پای صندوق های رای پرداختند.

رادیو ایران روایتگر صدای ایل قشقایی پای صندوق رای

شبکه رادیویی ایران ویژه برنامه انتخابات را با نام «روز انتخاب» از ساعت ۸ صبح در حوزه انتخابیه آغاز کرد. علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران با استقرار در ستاد انتخابات وزارت کشور، لحظه به لحظه روایتگر خبرهای انتخابات بود. بخشی از برنامه روز انتخابات این شبکه به گزارش گزارشگر برنامه «ایرانیاران» از استان فارس اختصاص داشت که روایتگر صدای ایل قشقایی پای صندوق رای بود.

رادیو جوان همگام با رای اولی‌ها

در ویژه برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان، گزارشگر این شبکه با استقرار در حسینه ارشاد از حال و هوای انتخابات در دوره دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و اشاره به حضور رأی اولی ها کرد. همچنین در بخشی از این برنامه درباره ساعت و تمدید زمان انتخابات و اینکه افرادی که در دوره اول به هر دلیلی نتوانستند شرکت کنند در دور دوم می توانند حضور داشته باشند و رای بدهند، صحبت شد. از دیگر بخش های شنیدنی این برنامه گزارش گیتی محمدی گزارشگر معاونت صدا بود که با جوانان دهه ۸۰ گفت‌وگو کرد.

رادیو فرهنگ با هم برای ایران

علیرضا نوری گزارشگر رادیو فرهنگ با استقرار در ستاد انتخابات با وزیر کشور و مسؤولان گفت‌وگو داشت. سمیه نجفی دیگر گزارشگر این شبکه با حضور در امامزاده صالح از حال و هوای مردم در دور دوم انتخابات گفت. همچنین سیدمرتضی کاظمی دینان مدیر رادیو فرهنگ در برنامه با هم برای ایران به تشریح و تبیین اهمیت شرکت در انتخابات و مجلس پرداخت.

رادیو تهران با شهرآرا از مسجد لرزاده

شبکه رادیویی تهران با استقرار در مسجد لرزاده به صورت زنده برگزاری دور دوم انتخابات و حضور پرشور مردم را از ویژه برنامه «شهرآرا» پوشش داد و گزارشگران با حضور در سطح شهر، شورای نگهبان، استانداری و وزارت کشور و … با مسؤولان و مردم گفت‌وگو کردند. علیرضا محمدی گزارشگر رادیو تهران با احمد وحیدی وزیر کشور در ساعات اولیه رای گیری و اعلام رسمی شروع انتخابات گفت‌وگو کرد.

ایران جان رادیو سلامت با اجرای اسناوندی

ویژه برنامه روز انتخابات شبکه رادیویی سلامت با نام «ایران جان» با اجرای محیا اسناوندی و مسعود خواجه وند و با محوریت اثرگذاری انتخاب های ما در زندگی و آینده، روانه آنتن شد. مهدیه رشیدی گزارشگر رادیو مستقر در حسینیه ارشاد در برنامه «ایران جان» از حضور کودکان در کنار خانواده ها که منجر به گرمی و نشاط بیشتر انتخابات شده و رای اولی ها گفت.

رادیو نمایش و گزارش های شنیدنی آمیزبالا

شبکه رادیویی نمایش از قالب متفاوتی برای برنامه روز انتخابات بهره برد. این شبکه در برنامه «هم رای: روز انتخاب» که از ساعت ۹:۳۰ صبح روی آنتن رفت، تلاش کرد همه اتفاقات را پوشش دهد. گزارشگر اختصاصی این شبکه، عروسکی به نام آمیزبالا، پیرمردی هفتاد ساله بود که به سراغ حوزه های رای گیری در سطح شهر تهران می رفت و در قالب گفت‌وگو با مردم و ارایه گزارشی متفاوت، انعکاس دهنده شور و هیجان مردم پای صندوق های رای بود.

رادیو اقتصاد

شبکه رادیویی اقتصاد در قالب برنامه های روزانه شبکه به موضوع انتخابات پرداخت.

چالش‌های انتخاباتی در رادیو صبا

شبکه رادیویی صبا در قالب پخش برنامه های متنوع در فضایی متفاوت به موضوع انتخابات و طرح و پاسخ دهی به چالش های انتخاباتی پرداخت.

رادیو ورزش با دختران ایران

شبکه رادیویی ورزش در قالب برنامه های روزانه «گردش و ورزش»، «دختران ایران»، «سکوی دانش»، «جهان ورزش»، «داورانه» و «فوتبال ۹۲» در قالب گفت‌وگو با ورزشکاران و مسؤولان پیرامون دور دوم انتخابات گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا