جامعه

یک دهم بیماران کوویدِ بستری در بیمارستان‌های آلمان، واکسینه‌شده‌ هستند

پزشکان در آلمان معتقدند که اگرچه واکسیناسیون علیه کووید 19 ایمنی قابل توجهی را ایجاد می کند ، افرادی که واکسینه می شوند همچنان می توانند به ویروس کرونا آلوده شده و در بیمارستان بستری شوند و حتی ممکن است برخی در بخش کار کنند. به خصوص مراقب باشید.

به گزارش آپارات نیوز ، طبق گفته پزشکان بخش مراقبت های ویژه ، از هر 10 بیمار کرون بستری در بیمارستان های آلمان ، یک نفر واکسینه شده است.

در حال حاضر در نوردراین-وستفالن ، 12 تا 13 درصد از بیماران بستری واکسینه می شوند. به گفته پزشک انجمن پزشکان اورژانس و مراقبت های ویژه ، این رقم در آلمان تقریباً یکسان است.

برای متخصصان واضح بود که واکسن های کرون که در آلمان استفاده می شود 100٪ ایمنی ایجاد نمی کند و بیماری کووید 19 با وجود واکسیناسیون پیش بینی می شود.

با این حال ، همچنین واضح بود که واکسن می تواند شدت بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، و این در مورد نوع دلتا ویروس کرونا نیز صدق می کند ، اگرچه آمارهای منتشر شده در عمل عکس این را نشان می دهد.

به گفته یکی از اعضای انجمن پزشکان مراقبت های ویژه ، اگرچه اکثر واکسن ها در بخش های معمولی بیمارستان تحت درمان قرار می گیرند ، اما برخی از آنها نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه دارند ، حتی اگر تعداد آنها یک رقمی باشد.

دکتر کارا جیانیدیس می افزاید: تعداد کمی از افراد هستند که به عنوان مثال به دلیل استفاده مداوم از داروهای خاص ، سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف شده است. به همین دلیل ، این پزشک توصیه می کند که چنین افرادی مطمئناً دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

به گزارش دویچه وله ، وی می گوید: “آمار بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه و درصد پذیرفته شدگان در این بخش با وجود واکسیناسیون ، از این پس باید به طور مرتب منتشر شود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا