فرهنگ و هنرکسب و کار برتر

کتاب خوب های بد بدهای خوب

معرفی کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب و دانلود کتاب pdf

اگه قرار بود شخصیت یکی از قصه‌ها باشی، جزو شرورها بودی یا خوب‌ها؟! کتاب خوبهای بد، بدهای خوب 1 نوشته‌ی سومان چینانی نخستین جلد از مجموعه‌ی پرفروش نیویورک تایمز است که به ماجراهای سوفی و آگاتا می‌پردازد. آن‌ها تصور می‌کنند می‌دانند به کجا تعلق دارند اما با ورود به مدرسه‌ای جادویی تمام تصوراتشان از خوبی و بدی تغییر می‌کند.

درباره‌ی کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب 1:

اولین آدم‌ربایی در روستای گاوالدون دویست سال پیش اتفاق افتاده بود. معمولاً دو تا پسر یا دو تا دختر و گاهی یکی از این‌ دو ربوده شده بودند. سن بچه‌های ربوده‌ شده متفاوت بود: گاهی یکی شانزده ساله بود و دیگری چهارده ساله یا اینکه هر دو تازه دوازده ساله شده بودند. اوایل انتخاب‌ها تصادفی به نظر می‌رسید، اما چیزی نگذشت که الگوی آن مشخص شد: یکی از آن دو نفر همیشه زیبا و خوب بود؛ بچه‌ای که هر پدر و مادری آرزوی داشتنش را داشت اما دیگری بی‌ریخت و عجیب‌ و غریب بود و از زمان تولدش به این‌ طرف، دوستان زیادی نداشت. این جفتِ متناقض، در ابتدای جوانی دزدیده می‌شدند و دیگر برنمی‌گشتند.

طبق افسانه‌ها این کودکان به مدرسه‌ی خیر و شر فرستاده می‌شوند تا در آن موسسه به قهرمانان این دو گروه تبدیل شوند و برای پیروزی گروه خود مبارزه کنند.

رمان خواندنی خوب‌های بد، بدهای خوب 1 (The School for Good and Evil) داستان سوفی و آگاتا را شرح می‌دهد که هر دو دختران ساکن روستای گاوالدون هستند. سوفی به عنوان زیباترین دختر گاوالدون، آرزو دارد که مدیر مدرسه‌ی مرموز او را بدزد و او در جبهه‌ی خیر امتیازات عالی کسب نماید و به عنوان یک شاهزاده خانم فارغ‌التحصیل شود. در همین حال، آگاتا، با لباس‌های سیاه و گربه‌ی خانگی شرور کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد که به جمع شروران بپیوندد.

دو دختر به جنگل می‌روند اما برخلاف چیزی که انتظارش را داشتند سوفی وارد مدرسه‌ی شروران می‌شود و آگاتا در میان شاهزادگان خوش‌تیپ قرار می‌گیرد تا آداب و رسوم شاهدخت‌ها را بیاموزد. در ابتدای امر دخترها تصور می‌کنند اشتباهی رخ داده است، اما شاید اصلاً اشتباهی در کار نیست و این اتفاق سرنخی برای سوفی و آگاتا محسوب می‌شود تا به هویت اصلی خود پی ببرند.

کتاب خوب های بد بدهای خوب

معرفی مجموعه‌ی خوب‌های بد، بدهای خوب:

این مجموعه که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود تاکنون در شش قاره و به 28 زبان ترجمه شده است و در سال‌های آینده شرکت نتفلیکس اقتباس سینمایی خوب‌های بد، بدهای خوب را خواهد ساخت. داستان‌های سومان چینانی (Soman Chainani) پر از جادو، دوستی و… است و سرنوشت دختران و پسران شجاع و باهوشی را روایت می‌کند که مجبور هستند در جبهه‌ی خیر و شر در مقابل هم قرار بگیرند.

جوایز و افتخارات کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب 1:

– نامزد جایزه کتاب کودکان واتر استونز سال 2014
– نامزد جایزه کتاب کودک و نوجوان گودریدز سال 2013

نکوداشت‌های کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب 1:

– غنی و عجیب. (Kirkus Reviews)

– از همان جمله اول، شما می‌دانید که وارد دنیای مهیجی از تخیلات عجیب و غریب شده‌اید. قصه‌ی پریانی خطرناک و وحشیانه. من عاشق این کتاب شدم. (R. L. Stine)

– قصه‌ی پریانی که شبیه قصه‌های پریان دیگر نیست. همراه با عشق، جادو، شوخی و معما که شما را تا انتها وادار به خواندن می‌کند. (Ann M. Martin)

– خوانندگان جوان کتاب قادر نخواهند بود کتاب را رها کنند تا به نتیجه‌گیری غافل‌گیر کننده و راضی‌کننده‌ی آن نرسیده‌اند. (Tor Seidler)

کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب 1 مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی این کتاب به نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های فانتزی توصیه می‌شود. رمان‌های دیگری از انتشارات پرتقال و لینک دانلود کتاب شعر در سایت دهکده لینکز موجود می باشد که خواندن آنها را به شما توصیه می کنیم.

با سومان چینانی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و فیلمساز آمریکایی است که بیشتر به دلیل نگارش مجموعه‌ی پرفروش «خوب‌های بد، بدهای خوب» مشهور است، در دانشگاه هاروارد در رشته‌ی ادبیات انگلیسی و آمریکایی فارغ‌التحصیل شد. نخستین رمان سومان در فهرست پرفروش‌ترین نیویورک تایمز قرار گرفت و باعث شد نویسندگی را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد. او علاوه بر نویسندگی بیشتر زمان خود را صرف ساخت فیلم و ورزش تنیس می‌کند.

در بخشی از کتاب خوب‌های بد، بدهای خوب 1 می‌خوانیم:

چند دقیقه بعد از ساعت ده، سوفی آخرین قفل پنجره را به‌سختی باز کرد و پرده را بالا کشید. پدرش اِستِفان را دید که با بقیه‌ی نگهبان‌ها نزدیک جنگل ایستاده بود؛ البته او به‌جای اینکه مثل دیگران نگران باشد، لبخندی به لب داشت و کنار هانورا ایستاده بود؛ با دیدن این صحنه، چهره‌ی سوفی درهم رفت! اصلاً نمی‌فهمید پدرش توی این زن چه چیزی دیده که این‌قدر شیفته‌اش شده! یک روزی مادرش مثل ملکه‌های افسانه‌ها بی‌نقص بود، اما هانورا کله‌ای کوچک و بدنی گِرد و قُلُمبه داشت و به نظر سوفی، عین بوقلمون بود.

پدر چیزی به هانورا گفت و خندید. گونه‌های سوفی از شدت عصبانیت می‌سوخت؛ پیش خودش فکر کرد: «حالا اگه قرار بود دوتا پسرِ هانورا دزدیده بشن، بابا تا حد مرگ جدی می‌شد و به‌هم می‌ریخت!»

درست است که اِستِفان موقع غروب، مثل یک پدر وظیفه‌شناس او را بوسیده و درِ خانه را به رویش قفل کرده بود، اما سوفی حقیقت را می‌دانست و آن را هر روز توی چهره‌ی پدرش می‌دید: پدرش او را دوست نداشت، چون پسر نبود؛ چون او را یاد بچگی خودش نمی‌انداخت!

حالا هم که می‌خواست با آن هیولا ازدواج کند؛ پنج سالی می‌شد که مادرش مُرده بود و متأسفانه این کارِ پدرش، دیگر اشتباه و بی‌ملاحظگی هم به‌حساب نمی‌آمد! کافی بود بعد از خواندن خطبه‌ی عقد، بله را بگوید تا صاحب دو پسر و یک خانواده‌ی جدید و یک شروع تازه شود!

فهرست مطالب کتاب

1- پرنسس و ساحره
2- هنر آدم‌ربایی
3- اشتباه بزرگ
4- سه جادوگر اتاق 66
5- پسرها همه‌چیز را خراب می‌کنند
6- کاملاً شرور
7- ساحره‌ی بزرگ والامقام
8- ماهی‌های آرزو
9- نمایش استعداد %100
10- گروه بد
11- معمای مدیر مدرسه
12- بن‌بست‌ها
13- اتاق شوم
14- راه حل نگهبان قبرستان
15- تابوتت را انتخاب کن
16- الهه‌ی عشق شیطنت می‌کند
17- لباس‌های جدید امپراتریس
18- سوسک و روباه
19- من شاهزاده دارم
20- رازها و دروغ‌ها
21- آزمون از طریق افسانه
22- رؤیای دشمن قسم‌خورده
23- جادو در آینه
24- امید در توالت
25- علائم
26- سیرک استعدادها
27- قول‌های شکسته
28- ساحره‌ای از آن‌طرفِ جنگل‌ها
29- شرور زیبا
30- دیگر هرگز

 

منبع : www.thelibrarypk.com/poetry-books

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا