اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

دریافت شماره شبا بانک رفاه رایگان

محاسبه شماره شبا بانک رفاه کارگران

شماره شبا بانک رفاه کارگران خیلی به کار کسانی می‌آید که در سازمان تامین اجتماعی حقوق‌بگیر هستند یا به نوعی حساب‌وکتاب مالی با این سازمان دارن و برای انتقال پول به شبا نیاز دارند. گرفتن این شماره تا مدتی پیش تنها با همراه داشتن شماره حساب ممکن بود. اما در حاضر تنها با ورود به حساب کاربری سایت رده و وارد کردن شماره کارت هم می‌توانید شماره شبا بانک رفاه کارگران را بگیرید.

بانک رفاه به عنوان بانکی که در سال‌های اخیر در حوزه فضای آنلاین بسترهای خوبی ساخته و امکان تراکنش‌‌های مالی را از طریق اینترنت بانک و موبایل ‌بانک مهیا کرده، تا حد زیادی توانسته جوابگوی مشتریان پرتعدادی باشد که در این بانک حساب باز کرده‌‌اند. طبیعتا هم تراکنش یا جابه‌جایی پول در سیستم بانکی ایران با شماره شبا با کیفیت و استانداردهای بالاتری انجام می‌شود و البته هزینه و کارمزد کمتری هم برای مشتری دارد.

برای گرفتن شماره شبای رفاه یا هر بانک دیگری ساده‌ترین راه ورود به پنل کاربری «رده» و صرف چند ثانیه برای گرفتن این شماره 24 رقمی است. چون در «رده» می‌توانید تبدیل شماره کارت یا شماره حساب به شبا در بانک رفاه کارگران و بانک‌های دیگر مانند بانک ملی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه، بانک آینده، بانک مهر ایران، بانک رسالت، بانک دی، بانک انصار، بانک ملت، بانک شهر، بانک ایران زمین، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک گردشگری، پست بانک و موسسه نور را انجام بدهید.

آموزش گام‌به‌گام دریافت شماره شبا بانک رفاه کارگران

  1. اولین قدم برای محاسبه شماره شبا بانک رفاه کارگران، ورود به «رده» و حساب کاربری شخصی‌تان است. اگر هم قبلا ثبت نام نکرده‌اید، تنها چند ثانیه زمان بگذارید و این کار را انجام بدهید. مطمئن باشید با توجه به خدماتی مانند دسترسی به شماره شبای تمام حساب‌های بانکی، به وقت گذاشتنش می‌ارزد.
  2. بعد از وارد شدن به حساب کاربری نوبت به انتخاب خدماتی می‌رسد که در حساب کاربری وجود دارد؛ برای دریافت شماره شبا باید وارد قسمت «تبدیل‌های شبا» بشوید.
  3. به دست آوردن شماره شبا از طریق رفتن به یکی از این دوبخش امکان دارد؛ «کارت به شبا» یا «حساب به شبا». در آخر هم دکمه «تبدیل» را لمس کنید.
  4. همه این مراحل کمتر از 15-10 ثانیه از شما زمان می‌گیرد و در نهایت هم شماره شبا را از «رده» می‌گیرید.

نکته: با خرید هر کدام از پکیج‌هایی که داخل حساب کاربری هستند، می‌توانید تمام شماره‌های شبای بانک‌های مختلف را در حساب کاربری‌تان گرفته و در جایی برای روز مبادا نگه دارید.

تبدیل شماره حساب به شبای رفاه

گذشته از دریافت شماره شبا بانک رفاه کارگران از همین درگاهی که سایت رده در اختیارتان قرار داده، راه‌های دیگری نیز برای دریافت آن وجود دارد که هر کدام هزینه‌ساز هستند و دردسازهای خاص خود را دارند. مراجعه به شعبه و دستگاه‌های خودپرداز بانک یکی از راه‌های گرفتن شماره شباست.

ساختار شماره شبا

این شماره در کشور ما گذشته از این که حساب به کدام یک از بانک‌های دولتی یا خصوصی کشور متعلق است، با IR شروع شده که بیانگر نام اختصاری  بین‌المللی ایران است و پس از آن ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد که گذشته از ارقام کنترلی و شناسه معرف هر بانک که برای بانک رفاه 013 است، از شماره نوع حساب و همچنین خود شماره حساب تشکیل شده و کم بودن برخی شماره حساب‌ها با گذاشتن صفر پیش از شماره‌ اصلی حساب جبران می‌شود. پس به این ترتیب است که شماره شبا ریز تمامی اطلاعات یک حساب بانکی را در خود جای می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا با به حداقل رساندن هر گونه خطایی، با بالاترین سرعت ممکن به انواع نقل و انتقالات الکترونیکی میان بانک‌های کشور جامه عمل بپوشاند.

دریافت شماره شبا بانک رفاه کارگران

یکی دیگر از بانک در زمینه خدمات مالی و بانکداری ایران بانک رفاه می باشد که با سرمایه 200 میلیارد ریال با نام رفاه اقتصاد فعالیت خود را از سال 1378 به عنوان نخستین موسسه مالی و اعتباری با مجوز بانک مرکزی ایران آغاز کرد.

بانک رفاه در زمینه های مدیریت سرمایه گذاری، کارت اعتباری، بانکداری شرکتی، خدمات بیمه، بانکداری اختصاصی فعالیت می کند.

دلیل اصلی شهرت بانک رفاه ارائه خدمات متنوع بانکداری الکترونیکی می باشد.

قطعا شماه هم یک حساب در این بانک افتتاح کرده اید و یکی از مهم ترین چالش های حساب بانکی ، انتقالات مالی است

برای انتقال های بین بانکی تنها راه موجود استفاده از می باشد که می توان به صورت الکترونیکی روند انتقال حساب را انجام داد

سوال اصلی اینجاست که برای اینکه بتوانیم را بدست آوریم چه راه حلی پیش روی ما است؟

آموزش نحوه دریافت شماره شبا بانک رفاه

احتمالا تا به امروز خواسته اید مقدار زیادی مبلغ کارت به کارت کنید یا مبادله پول انجام دهید و با مشکل محدودیت انتقال وجه در روز رو به رو شده باشید.همینطور لازم است برای مبادله ارز شماره شبا داشته باشید، شاید گاهی مواقع سخت و مشکل بنظر برسد اما به علت مشکلات امنیتی و قوانین مجبور به پیروی از آن هستید و البته راه کار های دیگری پیش روی شما است که میتوانید از اون ها استفاده کنید. باما همراه باشید تا در ادامه مطلب به آنها بپردازیم و سپس نحوه دریافت شماره شبا بانک رفاه با شماره کارت را به شما آموزش دهیم.

شماره کارت بانک رفاه چیست؟

در ابتدای مطلب بهتر است به این بپردازیم که شماره کارت چیست و از کجا آمده؟ یک شماره 16 رقمی که برای شماره حساب شما ساخته می شود و به شما می دهند شماره شبا نام دارد. شماره کارت روی یک کارت بانکی حک و به شما داده می شود. کارت بانکی دارای یک تاریخ انقضا CVV2 و کد شعبه بانک شما است. در بالا به شماره حساب اشاره کردیم و شاید بهتر است توضیح مختصری هم در رابطه با شماره حساب به شما بدهیم.

شماره حساب یک شناسه بانکی است. در زمانی که شما حساب خود را در یک بانک افتتاح می کنید به شما داده می شود و برای هر شخص متفاوت است و از آن می توانید برای مبادلات بین بانکی و دریافت اطلاعات حساب خود استفاده کنید. برای مبادله بین بانکی می توانید از شماره کارت استفاده کنید و همینطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم دارای محدودیت انتقال مبلغ در روز است به طوری که بیشتر از 3 میلیون تومان در روز نمی توانید کارت به کارت کنید اما خوب چرا؟ به علت اینکه اگر کارت بانکی شما دزدیده یا به دست فرد سود جویی افتاد حداقل بیشتر از این مبلغ نتواند انتقال وجه انجام دهد،البته شما مجاز هستید هرچقدر که می خواهید در روز از کارت خود خرید کنید به همین علت اطلاعات کارت خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

آشنایی کامل با شماره شبا بانک رفاه

خب در این قسمت به برسی شماره شبا می پردازیم و اینکه شماره شبا به چه دردی میخورد و از کجا آمد؟ ،شماره شبا برگرفته از کلمه IBAN است و این کلمه مخفف International Bank Account Number است، شماره از 26 کارکتر ساخته شده که اول آن با دو حرف IR شروع می شود و باقی آن از 24 عدد تشکیل می شود و برای انتقال وجه در مبالغ بالا مورد استفاده قرار می گیرد آن هم به وسیله دو سامانه الکترونیکی پایا و ساتنا. این سامانه ها که از سال 85 ساخته شدند و می توانید تا حداکثر مبلغ 50 میلیون در روز انتقال وجه انجام دهید. با سامانه پایا می تونید تا مبلغ 15 میلیون در روز انتقال وجه انجام بدهید که یعنی می توان گفت این سامانه مبالغ کمتر و پایین تر را در اختیار می گیرد.

همینطور روش کار در سامانه پایا به گونه ای است که ابتدا به بانک مرکزی متصل می شود و پس از تایید بانک مقصد درخواست انجام می شود. در این روش درخواست ها به صورت گروهی و با تاخیر انجام می شود و گاهی تا پایان روز اداری طول خواهد کشید و اگر درخواست آخر وقت داده شود تا روز دیگر طول میکشد. اما با سامانه ساتنا که میتوان مبالغ بیشتر و تا مقدار 50 میلیون انتقال وجه انجام داد پس می توان گفت که سامانه ساتنا برعکس پایا مبالغ بزرگ رو در اختیار می گیرد و البته سرعت بیشتری هم  در انتقال وجه دارد به صورتی که درخواست به صورت تکی به بانک مرکزی ارسال می شود و در صورت تایید انتقال انجام می گیرد معمولا زمان انجام درخواست بین 2 تا 20 دقیقه بسته به بانک مقصد متفاوت است همینطور می توان گفت که این دو سامانه باهام در ارتباط هستند و لازمه ساتنا یا پایا کردن داشتن شماره شبا است یعنی اگر قصد دارید برای کسی 30 میلیون پول از طریق ساتنا واریز کنید حتما می بایست شماره شبا گیرنده یا طرف مقابل را داشته باشید.

حالا بهتره است به تاریخچه شماره شبا نگاهی بیندازیم، دلیل ساخته شدن شماره شبا یکپارچه سازی و کم کردن درصد خطا برای مبادلات است زیرا در گذشته شماره حساب هر فرد به صورت متفاوتی بوده باعث ایجاد مشکلاتی می شده اما سازمان استاندارد ایزو در سال 1375 استاندارد جدیدی به اسم International Bank Account Number تعریف کرد که باعث از بین رفتن این مشکلات می شد تحت عنوان این استاندارد شماره شبا می بایست به صورت یکپارچه و باید در شروع شماره  با دو حروف انگلیسی که شامل ابتدای اسم آن کشور می شود استفاده شود. برای مثال IR که که دو حرف اول اسم کشور ایران IRAN)) است برای شماره شبا استفاده می شود و یک نمونه کامل از شماره شبا بانک رفاه را برای شما نام می برم: IR910130000000000012343523

هر بانک برای خود شناسه سه رقمی دارد که اگر دو رقم ابتدای شماره را جدا کنید به آن دست خواهید یافت. به عنوان مثال برای بانک رفاه شماره 013 است و اینگونه می توانید بانک هارا از روی شماره شبا شناسایی کنید.

آشنایی مختصر با بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران یک بانک قابل اعتماد و قدیمی با هدف به بهبود و کمک به جامعه کارگران است که در سال 1340 با عنوان شعبه مرکزی در تهران افتتاح شد و اکنون با 60 سال سابقه به مردم خدمت رسانی مشغول می کند. همچنین با داشتن 1028 شعبه فعال میکوشد بهترین خدمات بانکی را اراِئه دهد.

شماره شبا با اعداد طولانی که دارد کمتر پیش می آید که کسی آن را به خاطر بسپارد و برای پیدا کردن این عدد نیز باید دقت کافی را داشته باشید.

خوب حالا راه حلی درستی که بتوانیم از طریق آن شماره شبا بانک رفاه را از چه طریقی بدست آوریم؟

تنها کاری که باید برای محاسبه شماره شبا بانک رفاه انجام دهید این است که در فرم بالا شماره حساب خود را وارد کنید.

بعد از آنکه شماره حساب خود را به درستی وارد کرده و از درست بودن آن اطمینان حاصل کردید، روی دکمه محاسبه کن کلیک کنید.

اپلیکیشن تحت وب شماره شبا بانک رفاه را برای محاسبه گر آنلاین شبای حاسب شما محاسبه می کند و در اختیارتان قرار می دهد.

نحوه محاسبه شماره شبا از شماره کارت

خیلی ها فکر میکنند که می توانند به صورت عادی از طریق محاسبات عددی شماره شبا خود را از طریق شماره کارت بدست آورند.

در حالی که باید بدانید که از طریق شماره کارت شما نمی توانید شماره شبا خود را محاسبه کنید و این امر به صورت عادی غیر ممکن می باشد.

اما با افتخار این امر را به زودی ممکن خواهد نمود، که شما عزیزان به آسنانی بتوانید محاسبه شماره شبا از طیق شماره کارت خود انجام دهید

آیا شماره شبا محاسبه شده صحیح می باشد؟

بررسی صحیح بودن و یا فعال بودن شماره شبا بانک رفاه برای کاربران عضو سایت و یا اپلیکیشن شبکه استعلام مقدور می باشد.

لازم به ذکر است که شبکه استعلام هیچ مسئولیتی در قبال اشتباه بودن شماره شبا شما به عهده نمی گیرد، پس در وارد کردن شماره حساب بانکی خود دقت لازم را داشته باشید و پس از اطمینان دکمه محاسبه را کلیک کنید.

شماره شبا که مخفف “شناسه حساب بانکی” است شماره ای 24 رقمی است که حروف IR قبل از آن قرار میگیرد و مطابق با شماره حساب بین المللی بانکی میباشد. هر حساب بانکی یک شماره نیز دارد که در سیستم بانکی منحصر به فرد است و با استفاده از آن میتوان از هر حساب بانکی در هر بانکی در ایران، به آن شبا انتقال وجه انجام داد.

دریافت شماره شبا بانک رفاه رایگان

ساده ترین روش دریافت شماره شبا بانک رفاه با شماره کارت و شماره حساب استفاده از ابزارهای مبدل سایت کارت اینفو است. اما روشهای مختلفی برای تبدیل شماره کارت رفاه به شبا و تبدیل شماره حساب به شبا رفاه وجود دارد. ساده ترین راه تبدیل شبا بانک رفاه کارگران، استفاده از سرویس تبدیل کارت به شبای کارت اینفو میباشد. همچنین میتوانید شماره شبا را از شعب بانک رفاه کارگران دریافت کنید که سخت ترین و پر هزینه ترین روش میباشد. همچنین میتوانید از اینترنت بانک یا موبایل بانکتان شماره شبا را دریافت کنید. اکثر بانکها نیز صفحه ای در سایتشان فراهم کرده اند که میتوان در آنجا با وارد کردن شماره حساب، شبا را دریافت کنید. همچنین از خودپرداز اکثر بانکها نیز میتوانید شماره شبای خود را به دست بیاورید. از تلفن بانک برخی بانکها نیز میتواند شماره شبا را دریافت کرد. البته تبدیل کارت به شبا در وبسایت همه بانکها امکان پذیر نمیباشد.

بانک رفاه کارگران به ‌عنوان بازوی ارائهٔ خدمات مالی و بانکداری سازمان تأمین اجتماعی ایران فعالیت می‌کند و طیف وسیعی از خدمات بانکی شامل بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت، کارت‌های اعتباری و وام‌های مسکن را ارائه می‌نماید. شماره کارت یک عدد 16 رقمی است که با 589463 شروع میشود. اما شماره شبای این بانک با IRxx013 شروع میشود.

چگونه شماره حساب یا کارت را به شبا تبدیل کنیم؟

برای تبدیل شبا بانک رفاه با استفاده از شماره حساب میتوانید از مبدل شبا رایگان کارت اینفو استفاده کنید. کافی است شماره حساب را در فرم بالا وارد کنید تا شبای آن را دریافت کنید. همچنین اگر به شماره حساب مورد نظر دسترسی ندارید و تنها شماره کارت بانک رفاه را دارید برای گرفتن شبا از شماره کارت بانک رفاه را به شبا تبدیل کنید و نام صاحب حساب را پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارت بانکی از و برای بررسی اطلاعات شماره شبا از سرویس استفاده کنید.

از جمله مزایای انتقال پول به شبا بانک رفاه و سرویسهای پایا و ساتنا، نسبت به انتقال کارت به کارت، سقف انتقال وجه بالاتر میباشد که در حال حاضر در سرویسهای غیر حضوری 50 میلیون تومان است. همچنین کارمزد انتقال وجه پایا و ساتنا بسیار کمتر از کارمزد انتقال کارت به کارت است که میتوانید از آن را محاسبه کنید.

برای انتقال پول به شبا بانک رفاه میتوان از سرویسهای پایا یا ساتنا استفاده کرد. برای انتقال پول با استفاده از شبا (sheba) میتوانید از سرویسهای بانکتان مانند موبایل بانک یا اینترنت بانک بانک رفاه کارگران Refah Bank استفاده کنید. همینطور با مراجعه حضوری به شعبه میتوانید بدون سقف انتقال وجه انجام دهید. را میتوانید از طریق بانک یاب کارت اینفو پیدا کنید و از اوضاع آن مطلع شوید.

دکمه بازگشت به بالا