بین الملل

سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام‌ افتتاح شد/ دیدار صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان واحد ایلام

دکتر. محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امشب در سفر یک روزه خود به استان ایلام با اهدای گل و قرائت فاتحه در یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام حضور یافت. مقامات عالی رتبه کشوری به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

دکتر. طهرانچی سپس در نشستی صمیمانه با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام حضور یافت.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی گفت: در برخی کشورها با وجود اینکه اکثر دانشگاه ها خصوصی هستند، اما بسیاری از بودجه های دولتی در اختیار آنها قرار می گیرد. نه به صورت انبوه، بلکه به گونه ای که دولت مسائل را برای دانشگاه تعریف کند و اگر دانشگاه در حل آن مسائل پیشرفت کند، بودجه به آن اختصاص می یابد.» این جمله برای دانشگاه آزاد اسلامی نویدبخش است و افقی را در ادبیات دانشگاه های غیردولتی باز کرده است که اگر خدا بخواهد باید به آن فکر کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری و توسعه این دانشگاه در کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مردمی با حمایت حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شد و 40 سال سابقه توسعه کمی دارد. گام. و مایه افتخار سرزمین شد. واقعیت این است که دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس نمی شد مگر اینکه عزیزانی به عضویت هیات علمی و کارکنان دانشگاه می آمدند و به عنوان شریک یک سازمان مردم نهاد در این امر مهم شرکت می کردند.

دکتر. طهرانچی ادامه داد: افرادی در دانشگاه آزاد اسلامی عظمتی ایجاد کرده اند که وقتی مهمانان خارجی به این دانشگاه می آیند از این عظمت متحیر می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دستگاه غیردولتی از حمایت های دولتی برخوردار نبود، گفت: هر دستگاه و دستگاهی علتی برای ایجاد و عاملی برای بقا دارد. بقای هر سیستمی مستلزم درک و پاسخگویی به تحولات تکنولوژیکی جامعه است.

یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از سال 1390 اتفاقات عجیبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده است به طوری که مدیران وقت این دانشگاه بدون توجه به نرخ زاد و ولد در کشور پیش بینی می کردند که جمعیت دانشجویی. این دانشگاه تا سال 1400 به یک میلیون نفر می رسد دانشجو وارد می شود. این در حالی بود که با بررسی ولادت های 18 سال گذشته به راحتی می توانستند جمعیت دانشجویی آینده را تخمین بزنند، اما مسئولان وقت بدون توجه به نرخ جمعیت، بخشنامه ای از سال 1390 تا 1395 صادر کردند که از یک تا 50 کارمند و هیات علمی استخدام کردند. . با این اقدام، یک واحد دانشگاهی با 4 کارمند، 34 نیروی جدید جذب کرد، در حالی که اساساً توجهی به روند تحولات اجتماعی نشد.

طهرانچی گفت: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم شرایط به گونه ای بود که با وجود افزایش شهریه ها، درآمد دانشگاه پس از سه سال متوالی به دلیل نبود سیستم یکپارچه درآمد و پرداخت کاهش یافت و دقیق نبود. اطلاعات مبلغ در سازمان مرکزی هیچ بدهی یا درآمدی از واحدها وجود نداشت. برای مدیریت این وضعیت طرح یکپارچه سازی خزانه دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کرده ایم تا بتوانیم اوضاع را کنترل کنیم تا آبروی دانشگاه خدشه دار نشود.

وی افزود: پس از این اقدام نیاز به استقرار سامانه یکپارچه اطلاعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی بود و برای رسیدن به این هدف سامانه های پژوهشی و آموزشی راه اندازی شد. این امر منجر به افزایش ناگهانی درآمد شهریه دانشگاه شد. این فقط از طریق ادغام آموزش اتفاق افتاد. با راه اندازی سیستم مدیریت یکپارچه داده ها در دانشگاه آزاد اسلامی، اعتبار مدرک دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزایش یافته است زیرا دیگر امکان جعل مدرک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این اقدامات، با تغییر شعار و شعار دانشگاه آزاد اسلامی، توانستیم روند کاهشی جمعیت دانشجویی این دانشگاه را اصلاح کنیم و بحمدالله امسال برای دومین سال متوالی است. افزایش پذیرش دانشجو نشان دهنده بازگشت اعتماد عمومی به این دانشگاه است.» این موفقیت در پی اپیدمی کرونا حاصل شد که بسیاری از مهم ترین اقتصادهای جهان را تحت تاثیر قرار داد.

طهرانچی خاطرنشان کرد: برای اولین بار از شورای امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز زمین گرفتیم تا با تعامل با وزارت راه و شهرسازی شرایط اسکان کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم کنیم. توسعه و بانک مسکن. همچنین با تامین افزایش سرمایه مکران سود سالانه خوبی از سال آینده نصیب دانشگاه آزاد اسلامی می شود که همگی نویدبخش بهبود وضعیت معیشتی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین سند تحول و تعالی این دانشگاه گفت: این سند 70 هدف را دنبال می کند و دارای شاخص و مجموعه اقداماتی است که یکی از آنها تهیه اطلسی است. برنامه ریزی استانی

پس از این نشست دو ساعته، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نظرات، پیشنهادات و دغدغه های اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پاسخ داد.

افتتاح سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

دکتر دکتر در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به استان ایلام. طهرانچی تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام را افتتاح و از هسته ها و واحدهای فناور مستقر در این خانه نوآوری بازدید کرد.

تله های سرمی برای کنترل جمعیت آفات چوب خوار در مناطق جنگلی، ضربه گیرهای مقاوم در برابر زلزله، سیستم آموزش و تست مجازی، نخ نانو پلی استر اولتراسونیک، سیستم قفل ترموستاتیک تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، سیستم ضد سرقت هوشمند توسط پیرباکس، مدیریت هوشمند جوراب نشت انرژی و گاز، یکی از دستاوردهای محققین و پژوهشگران واحدهای هسته و فناوری مستقر در تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام بود که دکتر طهرانچی از آن بازدید کرد.

انتهای پیام/ 4127

دکمه بازگشت به بالا