دانش و سلامتکسب و کار برتر

لیفت بهتره یا کشیدن پوست

زمانی که اقدام به کشیدن پوست صورت می کنید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که سرم ضد جوش گاتیو  صورت بهتر است یا جراحی لیفتینگ صورت؟ زمانی که پوست تغییر می کند و یا دچارافتادگی می شود، کشیدن پوست می تواند چروک ها را از بین ببرد و باعث جوان سازی پوست شود. افزایش سن، کاهش وزن به ویژه بر اثر رژیم های سخت، سیگار کشیدن، وراثت، مصرف الکل و بیش از حد در معرض آفتاب قرار گرفتن از مشکلاتی هستند که باعث افتاگی پوست خواهند شد. افزایش سن و نور خورشید از رایج ترین علل اافتادگی پوست به شمار می آیند. در این مقاله جراحی لیفتینگ صورت و را با تمام ویژگی هایشان بررسی کرده و به این سوالان پاسخ می دهیم.

لیفت بهتره یا کشیدن پوست

چرا با افزایش سن پوست چروک و افتاده می شود؟

در واقع زمانی که کودک هستیم، پوست قابلیت ارتجاعی دارد. این قابلیت به پوست کمک می کند تا سریع تر آسیب ها را بازسازی کند و از ایجاد چروک جلوگیری می کند. این خاصیت ب خاطر وجود بافت چربی در زیر پوست می باشد، این چربی در کودگانی که ورزن بالاتری دارند بیشتر است. با افزایش سن پوست، خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهده و از چربی های زیر پوست کاسته خواهد شد. چروک اطراف چشم، پیشانی و افتادگی فک پایینی اثرات این عارضه هستند. نورخورشید نیز اگر به مفدار زیاد با پوست در تماس باشد، باعث التهاب، افتادگی و ایجاد لک در سطح پوست خواهد شد. تابش زیاد نور خورشید، باعث کم شدن و از بین رفتن موادی می شود که وظیفه ی جوان سازی پوست را دارند.

لیفتینگ صورت چیست؟

سرم لیفتینگ گاتیو در واقع به معنای سفت کردن و کشیدن پوست به منظور جوان سازی است . این کار به روش جراحی و یا لیفت صورت با نخ انجام می شود. این روش یک  درمان نیست بلکه   با هدف زیبا سازیست و در شمار جراحی های زیبایی مانند قرار می گیرد. در ادامه به معرفی بیشتر و دقیق تر انواع آن می پردازیم. علاوه بر لیفت صورت با نخ ، نیز انجام می شود.

هدف از لیفتینگ پوست صورت چیست؟

از مهم ترین علل اقدام به خرید و استفاده از  کرم روشن کننده صورت گاتیو میتوان به از بین بردن چربی و آلودگی پوست، برطرف کردن زخم های پوستس، کاهش چربی انباشته شده در زیر پوست، درمان چین و چروک های اطراق دهان پیشانی و چشم و همچنین سفت کردن پوست اشاره کرد. شیوه انجام: هرکدام از این روش ها به طرز متفاوتی انجام می شوند. در عمل لیفتینگ صورت پزشک ابتدا  بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را به شکل تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی  این عمل در بیمارستان ها و کلینیک های کوچک انجام میشود .انجام می دهد.در نظر داشته باشید که این جراحی ها باید در کلینیک ها و مطب های مطمعن طی شوند.

اما لیفت صورت با نخ روشی آسان است که اگر با نخ خوب انجام شود، عوارض آن به حداقل خواهد رسید. کشیدن پوست از این طریق به صورت سرپایی قابل انجام میشود. این روش بای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لیفت صورت با نخ با نخ آمریکایی و اروپایی که به PDO  شناخته می شوند انجام می شود. جوانسازی پوست از این طریق بسیار سریع انجام خواهد شد و تغییرات به وضوح قابل مشاهده هستند. همچنین ماندگار نسبتا خوب آن باعث توجه عده ای شده است. برای بالا بردن گونه، صاف کردن پوست صورت جوانسازی پوست گردن و زاویه دار کردن فک با لیفتینگ صورت با نخ، از نخ خاردار استفاده می شود.

ماندگاری هر یک: ماندگاری لیفت صورت با نخ 1 تا 1 سال و نیم دوام و ماندگاری خواهد داشت. این در حالیست که میزان ماندگاری جراحی لیفتینگ صورت 8 تا 10 سال تخمین زده می شود. رضایتمندی: در کل میزان رضایتمندی از نتیجه در لیفت با نخ 30 تا 40 درصد است و نتیجه ی مثبت جراحی لیفتینگ صورت بین 70 تا 80 درصد است. این میزان به طور چشمگیری بیشتر است. با این حال برخی افراد به دلیل تفاوت ها و مزایا و معایب هریک، یکی از روش ها را برای لیفت صورت انتخاب می کنند.

مزایای هر یک: لفتینگ صورت باجراحی ماندگاری بالایی دارد و تاثیر آن به سرعت دیده می شود. عوارض جدی ندارد و پس از مدتی به راحتی به زندگی عادی خود خواهید پرداخت. از مهم ترین مزایای آن می توان به نتیجه ی مثبت آن که درصد بالایی دارد اشاره کرد. در لیفت صورت با نخ نیاز به ایجاد برش نیست و جراحی بدون بیهوشی انجام خواهد شد. مراقبت های قبل و بعد از آن کمتر از مراقبت هایی است که در جراحی لیفتینگ صورت باسد انجام دهید. البته قابل ذکر است که این روش برای چین و چروک های عمیق توصیه نمی شود.

عوارض جراحی لیفتینگ و لیفت صورت با نخ

هر اقدامی برای زیبایی ممکن است با عوارضی همراه باشد. برخی از عوارض لیفت صورت با نخ می توان به  تورم و کبودی به  مقدار کم بروز خونریزی، ایجاد عفونت، حساسیت به نخ، ایجاد عدم تقارن در صورت، بی حس شدن پوست و حساس شدن پوست به لمس می شود. شما می توانید با مراجعه به افراد با مهارت این عوارض را تا حد زیادی کاهش دهید. جراحی لیفتینگ صورت بسیار حائز اهمیت است و باید توسط فردی ماهر در محیطی کاملا بهداشتی و مطمئن انجام شود. کادر مجرب و محیط می توانند عوارض جراحی را به طور چشمگیری کاهش دهند و نتیجه ی کار را به بهترین شکل ممکن رقم بزنند. کبودی و تورم پس از جراحی طبیعیست و با رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

به دلیل حساسیت بالای این عمل، لیفت صورت حتما باید توسط بهترین جراح لیفت صورت انجام شود. فیس لیفت سنتر با کاردی مجرب زیر نظر دکتر سالومه سالاریان، تمامی خدمات زیبایی را با بهترین کیفیت ارائه می کند . کدامیک از روش ها بهتر است؟ به طور کلی هر دو روش مرایا و معایب مربوط به خود را دارند و با توجه به خواسته ی هر شخص، یک نوع آن انجام می شود. بهتر است ابتدا با پزشک خود در این زمینه صحبت کنیدبا افزایش سن و به دلیل کاهش قدرت عضلات و روند کلاژن سازی، پوست صورت استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. نتیجه‌ی این موضوع، ایجاد افتادگی و چروک‌های نسبتاً زیاد صورت می‌باشد.

مراقبت های پس از هایفوتراپی

  1. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید.
    2. آب بیشتری بنوشید.
    3. از مصرف الکل خودداری کنید.
    4. از خراشیدن و خاراندن پوست پرهیز نمایید.
    5. از دوش گرفتن با آب داغ بپرهیزید.

میزان ماندگاری هایفوتراپی

ماندگاری و میزان اثربخشی هایفوتراپی به عواملی زیادی بستگی دارد. مواردی مانند سن، میزان ، سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته‌های موجود در پوست می‌توانند ماندگاری و میزان اثرات درمانی را کاهش یا افزایش دهند. حداقل تا 6 ماه و حداکثر تا 3 سال بعد از هایفوتراپی نتایج قابل مشاهده است.

عوارض هایفوتراپی

بیمار ممکن است پس از درمان افتادگی پوست صورت با مقداری قرمزی و یا ورم مواجه شود و ممکن است مقداری حس سوزش داشته باشد. این علائم طی مدت چند ساعت از بین می‌روند. با وجودی که نتایج این روش درمانی به میزان عمل جراحی لیفت صورت برای رفع افتادگی پوست صورت واضح و آشکار نیست، هایفوتراپی می‌تواند ظاهر پوست شما را بدون عوارض هایفوتراپی و طبیعی سفت کرده و به تدریج آن را شاداب و جوان سازد. روشی تاثیرگذار در جوانسازی پوست است که در کلینیک تخصصی دکتر رامین مدرسی با بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات در اصفهان قابل انجام می‌باشد. لطفا جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا