مایکروفر ضرر دارد یا توستر

آون توستر نان بخریم یا مایکروفر؟ این سوالی است که قبل از مراجعه برای خرید آون توستر یا مایکروفر باید جوابش را پیدا کنید. در این مطلب قصد داریم آون توستر و مایکروفر را باهم مقایسه کنیم و در نهایت با توجه به نیاز شما مشخص کنیم که برای شما کدایم یک بهتر است آون توستر یا مایکروفر پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تفاوت آون توستر با مایکروفر

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید ابتدا باید تفاوت های اصلی مایکروفر و آون توستر را بصورت کامل بدانید. شما نمیتوانید هر غذایی را در این دو دستگاه آماده کنید و یک سری محدودیت هایی با هریک از این دو دستگاه خواهید داشت. بهترین راه برای انتخاب یکی از این دو دستگاه این است که ابتدا مشخص کنید چه استفاده ای قرار است از مایکروفر یا آون توستر خود داشته باشید و سپس انتخاب کنید که کدامیک برای شما بهتر است.

جهت خرید و آگاهی از آخرین قیمت های محصولات کاراجا در ایران می توانید بدون واسطه با وارد کنندگان این برند مرغوب با شماره تماس 09144852329 در ارتباط باشید.

نحوه کارکرد آون توستر

تفاوت اصلی مایکروفر و آون توستر در نحوه گرم کردن و پختن غذا در این دو دستگاه است. در آون توستر ها غذا به کمک گرمایی که توسط المنت های حرارتی ایجاد شده گریل میشود و اگر آون توستر مجهز به فن باشد (فناوری کانوکشن) در تمامی قسمت های داخلی محفظه آون توستر گرما بصورت یک دست پخش شده و غذای شما بصورت کامل پخته میشود.

اگر آون توستر شما نیاز به تعمیر دارد تعمیرخونه با کمترین قیمت به همراه 6 ماه ضمانت نامه معتر شما را در محل انجام میدهد. تعمیر تخصص ماست!

نحوه کارکرد مایکروفر

در مایکروفر ها حرارت به وسیله امواج ماکرو تولید میشود و غذا در اثر مواجه شدن با این امواج پخته و گریل میشود. بدلیل اینکه گرمای تولید شده در مایکروفر ها توسط امواج ماکرو بوجود می آید شما علاوه بر پختن غذا، امکان یخ زدایی مواد غذایی را نیز خواهید داشت.

مدت پخت غذا در آون توستر کمتر است یا مایکروفر؟

تفاوت بارز دیگر مایکروفر و آون توستر در مدت زمان پخت غذا توسط این دو دستگاه است. در مایکروفر غذا در مدت زمان کمتری پخته خواهد شد البته این مدت زمان زیاد به چشم نخواهد آمد. فقط در مواقعی که میخواهید غذای یخ زده را گرم کنید این تفاوت مدت زمان گرم شدن دو دستگاه را حس خواهید کرد.

برنامه های غذایی آون توستر متنوع تر است یا مایکروفر؟

تفاوت دیگر آون توستر با مایکروفر در برنامه های غذایی و امکان پخت مواد غذایی مختلف است. شما قادر به پختن کیک و شیرینی مختلف در آون توستر خواهید بود همچنین میتوانید یک پیتزای خوشمزه در آون توستر خود درست کنید که این امکان در مایکروفر برای شما فراهم نخواهد بود.

همچنین آون توستر غذا و شیرینی شما را بصورت کامل مغز پخت خواهد کرد و غذای شما خشک نخواهد شد و آبدار میماند عطر و طعم بهتری خواهد داشت. اما در مایکروفر کیفیت غذا پایینتر از آون توستر خواهد بود. اگر قصد درست کردن مرغ سرخ شده، ماهی، پیتزا و شیرینی دارید آون توستر بهترین گزینه برای شما است. اما اگر قصد یخ زدایی و گرم کردن غذا را دارید و پختن شیرینی و پیتزا برای شما مهم نیست بهترین انتخاب برای شما خرید مایکروفر است.

محدودیت قرار دادن ظروف در مایکروفر و آون توستر

تفاوت دیگر مایکروفر و آون توستر این است که در مایکروفر فقط میتوانید ظرف های پلاستیکی مخصوص مایکروفر و ظرف های شیشه ای قرار دهید و نمیتوانید به هیچ عنوان ظرف های فلزی درون مایکروفر قرار دهید. اگر در مایکروفر ظرف یا حتی تکه ای کوچک آهن یا فویل قرار داشته باشد هنگام کار جرقه خواهد زد و ممکن است دستگاه دچار مشکل بشود. اما در آون توستر ها محدودیتی برای قرار دادن لوازم و ظروف مختلف نخواهید داشت.

مایکروفر ضرر دارد یا توستر

قیمت مایکروفر مناسب تر است یا آون توستر

یکی از فاکتور های مهم در خرید هر لوازمی قیمت آن است. طی بررسی هایی که داشتیم شما میتوانید یک آون توستر با کیفیت که دارای امکانات عادی است را ارزانتر از یک مایکروفر باکیفیت (دارای امکانات معمولی) خریداری کنید. در شرایط یکسان که قیمت آون توستر و قیمت ماکروفر را با هم مقایسه کنیم ارزان ترین ماکروفر بازار قیمتش دوبرابر قیمت ارزان ترین آون توستر بازار است.

اینکه این دو دستگاه تفاوت قیمتی زیادی با یکدیگر دارند دلیل بر خوب بودن یا بد بودنشان نمیشود. اگر بودجه محدودی دارید بهتر است آون توستر خریداری کنید. اما اگر مشکلی برای پرداخت هزینه بیشتر ندارید ابتدا بررسی کنید که کدامیک از دستگاه ها برای شما کارایی بیشتری خواهد داشت و سپس نسبت به انتخاب هریک اقدام کنید.

بهترین آون توستر با قیمت مناسب در بازار

در میان برند های ایرانی برند اسنوا، پارس خزر هم اون توستر های باکیفیتی تولید میکنند و قیمتشان مناسب است. در میان برند های خارجی بهترین آون توستری که میتوانید با قیمت مناسب خریداری کنید آون توستر کاراجا است. البته که برند های ال جی، سامسونگ و بوش هم آون توستر های بسیار عالی و با کیفیتی تولید میکنند اما قیمتشان بسیار زیاد است.

بهترین مایکروفر با قیمت مناسب در بازار

بهترین مایکروفر های ایرانی بازار از برند های بیمکث، اسنوا و دوو هستند که میتوانید با قیمت بسیار مناسبی آنرا خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولات کاراجا است که هم کیفیت خوبی دارد هم قیمت مناسب. در میان دیگر برند های خارجی سامسونگ، ال جی، بوش و گوسونیک بهترین برند های تولید کننده خارجی در بازار ایران هستند.

سخن آخر

اگر قصد خرید ماکروفر یا آون توستر دارید و نمیدانید کدام یک برای شما بهتر است ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. سپس نسبت به بودجه ای که دارید گزینه های مایکروفر و آون توستری که میتوانید تهیه کنید را مشخص کنید و امکاناتشان را با یکدیگر مقایسه کنید.

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که هر کدام از این دو دستگاه توانایی پخت غذاهای مختلفی دارند پس باید برنامه های غذایی هردو را بررسی کنید. هر کدام از دو دستگاه که برنامه غذایی نزدیک تری به آنچه که شما نیاز دارید داشت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

نکته آخری که باید در نظر بگیرید این است که اگر فقط استفاده شما از مایکروفر یا آون توستر برای گرم کردن غذا است بهتر است ماکروویو خریداری کنید که هم قیمتش به صرفه تر باشد و هم در مدت زمان کوتاه تری غذای شما را گرم کند. آون توستر هم میتواند غذای شما را گرم کند اما در مدت زمانی طولانی تر مثلا اگر در ماکروفر یا مایکروویو غذای شما در مدت 1 دقیقه و 30 ثانیه گرم شود در آون توستر باید بین 3 تا 5 دقیقه برای گرم شدن کامل غذا صبر کنید.

لیست محصولات وقیمت در وبسایت دیجی کالا

دکمه بازگشت به بالا