ورزشی

مجوز احداث مجتمع‌ های اداری پنج شهرستان در استان ایلام اخذ شد

مجوز احداث مجتمع‌ های اداری پنج شهرستان در استان ایلام اخذ شد

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از ایلام؛ امین دوست محمدی در نشست تببین دستاوردهای سفر هیات اعزامی سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه بر اساس برآوردهای صورت گرفته، هم‌اکنون ۷۵۶ نیروی خدماتی و ۹۸۰ نیروی کارشناسی در سطح استان مورد نیاز است،افزود: پس از تدوین سند جامع نیروی انسانی توسط سازمان برنامه و بودجه، نیروهای مورد نیاز در قالب طرح زین‌الدین ۲ جذب و بکارگیری خواهند شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های متقاضی نیروی انسانی باید تا زمان تدوین سند جامع نیروی انسانی، نیروهای مورد نیاز خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه دهند تا از محل مازاد سایر ادارات تأمین شود.

وی در خصوص نیروهای شرکتی، طرحی و مازاد ادارات هم اظهار کرد: در سال آتی یک آزمون تعیین صلاحیت مطابق با مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و تخصص این نیروها برگزار و مطابق قانون در خصوص نحوه به‌کارگیری این نیروها تصمیم‌گیری خواهد شد.

دوست محمدی افزود: دستگاه های اجرایی استان باید نیازمندی ها درمورد جذب نیروهای انسانی دستگاه متبوع خود را بر اساس تخصص و رشته تحصیلی احصا و اعلام کنند تا در صورتی که از محل اداراتی که مازاد نیرو دارند این کمبود منابع انسانی تامین نشد بتوان از محل مجوزهای جدید این کمبودها مرتفع شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه طبق آمار رسمی متوسط رشد اقتصادی کشور ۳.۳ درصد در سال ۱۴۰۲ و رشد اقتصادی استان ایلام ۳.۶ درصد است.،گفت:سطح رضایتمندی مردم از شرایط اقتصادی مطلوب نیست که برای تحلیل باید شاخص‌هایی چون کیفیت رشد اقتصادی، نرخ تورم، اشتغال پایدار و قدرت خرید مردم به عنوان متغییر جریان در نظر گرفته شود.

دوستمحمدی افزود: براساس ریاضیات مدیریت نظام اداری کاهش سطح رضایت‌مندی‌ها نسبت به تحقق خدمات و وظایف استان بیش از آنکه بیانگر کم‌کاری و اهمال در شرح وظایف باشد نشان دهنده افزایش میزان خواسته‌ها و مطالبات جامعه از مسئولان است.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال توسعه شریان‌های ترابری اعم از افزایش ناوگان هواپیمایی، درخواست راه آهن، آزادراه و بزرگراه، رشد صنایع و واحدهای تولیدی از جمله مطالبات جدید مردم استان که طبیعتاً با روند فعلی نظام اداری و اهتمام همه جانبه لیکن عدم اصلاحات لازم در نظام کارگزاری همچون هوشمندسازی، تمرکز زدایی و بازچینش نیروی انسانی نتوانسته سطح رضایت مردم را ارتقاءدهد.

وی اقتصاد کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و مرز را چهار حوزه مهم اقتصادی زمینه ساز اشتغال آفرین پایدار در استان ایلام دانست و تصریح کرد: شاخص‌های رشد اقتصادی و تولید استان در حوزه کشاورزی منفی بوده در حالی که این حوزه مهم و تاثیرگذار پتانسیل زایش و توسعه‌ را دارد اما دچار بی ثباتی در عملکرد به دلیل مهاجرت منفی در حوزه مشاغل شده است.

دوست محمدی اضافه کرد: پنج حوزه مرز مهران، نفت، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری قابلیت توسعه و رشد استان را دارد و این توسعه باید حساب شده و همراه با آینده نگری دراز مدت باشد.

وی با اشاره به نقش حوزه نفت و شرکت های وابسته در اقتصاد، ادامه داد: در حوزه صنایع نفتی بهتر اینکه به جای ایجاد صنایع تبدیلی آلاینده، بر روی استخراج و فروش آن تمرکز شود و سپس تمهیدات و برنامه ریزی برای تقویت سایر حوزه ها با هدف دستیابی به اقتصاد پایدار مد نظر باشد.

دوست محمدی در مورد مرز مهران هم گفت: ۳۵ درصد مراودات ایران با عراق از طریق مرز مهران صورت می‌گیرد اما سهم ارزش و محصول نهایی افزوده استان از این فعالیت های تجاری کم است.

وی از اخذ مجوز برای ایجاد مجتمع های اداری برای پنج شهرستان تازه تاسیس استان خبر داد و همچنین از پایلوت شدن استان برای اجرای طرح استخدامی شهید زین الدین ۲ بر اساس نیازسنجی های ادارات استان خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با اشاره به سفر اخیر مسئولان ارشد سازمان اداری و استخدامی کشور به استان، افزود: هماهنگی بین تشکیلات، به روز بودن بانک ها و رویکردهای مناسب، استان ایلام به عنوان پایلوت برنامه‌ریزی نیروی انسانی کشور انتخاب شده است.

نویسنده تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از سبک نوشتاری زیبا و توصیفات جذاب، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌های مفصل و زنده از رویدادها و مسابقات ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در به اشتراک گذاری احساسات و لحظات برجسته ورزش با شما دوستان ورزشی قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای هیجان انگیز ورزشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا