اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

نمای ساختمان ویلایی با آجر نسوز

هزینه اجرای آجر نسوز

قیمت سنگ مشکی نجف آباد: هزینه اجرای آجر نسوز به عوامل مختلفی وابسته است. یکی از مهم ترین آن ها جنس خود آجر است. آجر به کار رفته در با آجر نسوز از خاک چینی یا خاک رس و خاک نسوز تهیه می شود. در تولید آن از برخی فلزات و مواد معدنی استفاده می شود. مهم ترین مورد تاثیرگذار در کیفیت طراحی نما با آجر نسوز ، نسبت مواد به کار رفته در تولید آن است. این تناسب ترکیبات نه تنها بر کیفیت نهایی اجرا موثر است بلکه تعیین کننده رنگ نمای ساختمان با آجر نسوز نیز هست.

 انواع چیدمان آجر نسوز ساختمان

سنگ مشکی نجف آباد: جدای از تاثیر کیفیت آجر بر هزینه اجرای آجر نسوز ، دستمزد آجر نسوز نما نیز بسیار مهم است. نصب نمای اجر به دقت بالایی نیاز دارد و برای انجام آن باید از افراد متخصص و با تجربه کمک گرفت. هرچه نصاب با تجربه تر و ماهر تر باشد، دستمزد آجر نسوز نما نیز بیشتر خواهد بود. اتصالات نمای آجر نسوز ساختمان با روش نیز امکان پذیر است. هزینه حمل و نقل تا محل نیز بر برآورد نهایی هزینه اجرای آجر نسوز موثر است.

ترکیب رنگ های مختلف آجر نسوز در نما

معایب نمای آجر نسوز

معایب نمای آجر نسوز نسبت به مزایای آن کمتر بوده و قابل چشم پوشی هستند. یکی از معایب نمای آجر نسوز تیرگی است که به مرور زمان روی سطح آجر ایجاد می شود. آجر به دلیل داشتن سولفور آهن یا پیریت در معرض زنگ زدگی قرار دارد و با گذشت زمان ممکن است ظاهر آن تیره شود یا لکه های قوه ای روی آن ظاهر شود.

 نمایی از شوره آجر

یکی دیگر از معایب نمای آجر نسوز که مربوط به ظاهر آن است، وجود حفره های بسیار ریز روی سطح نمای اجر نسوز ساختمان است. این حفره ها به مرور باعث تجمع آلودگی و ذرات گرد و غبار می شود و نمای ساختمان با آجر نسوز را تحت تاثیر قرار می دهد.  در اجرای آجر نسوز در ساختمان های بلند مرتبه باید به وزن آجر دقت داشت. درست است که آجر جزو مصالح سنگین نیست ولی استفاده از آن در ارتفاع زیاد توصیه نمی شود.

نمای ساختمان ویلایی با آجر نسوز

 انواع مدل نمای ساختمان آجر نسوز

مزایای نمای آجر نسوز ساختمان

استفاده از نمای اجر نسوز ساختمان به دلیل کیفیت مصالح به کار برده شده در آن و ظرافت اجرا، از مزایای زیادی برخوردار است. در ادامه به مهم ترین ویژگی های نما ساختمان با آجر نسوز اشاره شده است.

 نمای مرکز آتشنشانی با آجر مشکی نسوز

 • نمای اجر نسوز ماندگاری بالا دارد و زیبایی خود را در طولانی مدت حفظ می کند.
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی از دیگر ویژگی های نمای ساختمان آجر نسوز است.
 • سرما یا یخبندان تاثیری در تغییر کیفیت نمای ساختمان اجر نسوز ندارد.
 • نما با آجر نسوز به خوبی به عنوان یک عایق صوتی عمل کرده و از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری می کند.
 • نما آجر نسوز ساختمان تنوع رنگی بالایی دارد و انواع رنگ های نما با این نوع آجر قابل اجرا است.
 • نمای اجر نسوز ساختمان در برابر اشعه خورشید مقاوم است و تغییر رنگ نمی دهد.
 • در طراحی نما با آجر نسوز به ندرت شاهد جلبک یا سفیده و هستیم.
 • امکان اجرای انواع مدل های متنوع در سایز ها و ابعاد مختلف امکان پذیر است.
 • نما اجر نسوز دچار فرسایش نشده و شاهد افتادگی نما نخواهیم بود.
 • نمای آجر نسوز ساختمان در برابر ضربه و خراشیده شدن بسیار مقاوم است.
 • نما با آجر نسوز جذب آب پایینی دارد و رطوبت را درون خود نگه نمی دارد.
 • انواع مدل نمای ساختمان با اجر نسوز با چیدمان های گوناگون قابل اجرا است و دست طراح را در ایجاد طرح های خلاقانه و متفاوت باز می گذارد.
 • آجر جزو مصالح بومی ایرانیان است و به همین دلیل طراحی نما با آجر نسوز با هنر ایرانیان عجین است.

 کاربرد نما آجر نسوز برای کافی شاپ ها و رستوران ها

 • آجر به سادگی با نما اتصال پیدا می کند و نصب نسبتا ساده ای دارد.
 • در طراحی نما اجر نسوز می توان از آجر های شکسته و نیمه شکسته نیز استفاده کرد.
 • وزن کم و سبک بودن از دیگر مزایای مدل نمای ساختمان با آجر نسوز است.
 • مصالح مصرفی با محیط زیست سازگار بوده و نخاله های آن به طبیعت آسیب نمی رساند.
 • حمل و نقل آجر های نما آجر نسوز ساختمان نسبت به سایر مصالح آسان تر بوده و در نتیجه باعث پایین آمدن قیمت نهایی نما می شود.
 • نصب نمای آجری کاملا ایمن است و امکان جدا شدن آجر ها و ریزش آن ها به روی سر عابرین بسیار کم است.

انواع نما اجر نسوز از لحاظ رنگ

همان طور که پیش تر نیز گفته شد عامل تعیین کننده در رنگ نما اجر نسوز تناسبات ترکیب خاک است.

انواع رنگ های آجر نسوز

نمای ساختمان با آجر نسوز سفید

یکی از شیک ترین و پرطرفدارترین رنگ ها از بین رنگ های نما با آجر نسوز ، سفید است. نمای ساختمان با ظاهر شکیل و زیبایی دارد. به علت رنگ خنثی سفید این نما را می توان به راحتی با هر نوع متریال دیگری ترکیب کرد. نمای ساختمان با آجر نسوز سفید شاید به نظر عده ای نمای ساختمان را بی روح جلوه دهد، اما می توان در تولید آجر نسوز سفید رگه هایی از رنگ قهوه ای یا مشکی را نیز ایجاد کرد. خاک مورد استفاده در تولید آجر های نمای ساختمان با آجر نسوز سفید از ترکیب خاک نسوز و خاک سنگ است.

برای طراحی نمای ساختمان با آجر نسوز سفید مدرن می توان از ترکیب متریال شیشه و یا رنگ های دیگر نما اجر نسوز مانند قرمز، قهوه ای و … یا چوب و یا حتی بتن استفاده کرد و تاثیر آن را در زیبایی و جذابیت نمای ساختمان دید.

نورپردازی زیبای نمای ساختمان با آجر نسوز سفید در شب

نمای ساختمان با آجر نسوز مشکی قهوه ای

این نمای آجری به ندرت اجرا می شود. یکی از دلایل آن عدم اجازه شهرداری برای اجرای نمای تیره است و دوم قیمت بالای آن است. از نما ساختمان با در طراحی ویلاهای لوکس و مدرن، ساختمان های شخصی غیر مرتفع و مانند آن استفاده می شود

اجرای نماهای آجری با آجر های قهوه ای

نمای ساختمان با آجر نسوز قرمز

یکی از محبوب ترین، به صرفه ترین و با کیفیت ترین انواع نما اجر نسوز با اجرا می شود. خاک مورد نیاز این آجر از معادن سمیرم یافت می شود. طیف این جنس خاک قرمز است و در چهار کد رنگی قرمز، قرمز روشن، قرمز جگری و قرمز تیره تولید می شود.

نمای ساختمان با آجر نسوز قرمز

نمای ساختمان با آجر نسوز شاموتی

خاک مورد استفاده در تولید این نوع آجر از معادن شاموت در طبس برداشت می شود. نما آجر نسوز ساختمان اجرا شده با این نوع خاک در طیف نارنجی، پرتقالی تا کرمی قرار می گیرد. در کل بیس رنگ نمای ساختمان آجر نسوز با آجر شاموتی زرد رنگ است.

انواع مدل نمای ساختمان با اجر نسوز شاموتی

انواع نما اجر نسوز از لحاظ مدل و بافت

 • نما ساختمان با آجر نسوز آنتیک : بافت روی سطح مدل نمای ساختمان با آجر نسوز آنتیک دارای خلل و فرج های بسیاری است تا طرح طبیعی سنگ را روی آن پیاده کند. این نوع بافت به زیباتر شدن طراحی نما با آجر نسوز کمک می کند و حتی در طراحی نماهای دکوراتیو داخلی نیز کاربرد دارد.

اجرای نمای ساختمان با آجر نسوز آنتیک

 • نما ساختمان با آجر نسوز سنتی : یکی از انواع پرطرفدار، طراحی نما با آجر نسوز سنتی است که در طراحی نمای آجر نسوز ویلا نیز کاربرد دارد. برای اجرای این ، از رنگ های مختلف آجر نسوز در کنار هم استفاده می شود تا ترکیب رنگ های سنتی و زیبایی ایجاد شود.
 • نما ساختمان با آجر نسوز کرکره ای : عرض آجرهای نسوز کرکره ای بسیار کم است و معمولا به صورت عمودی در طراحی نما با آجر نسوز استفاده می شود. هم چینن مدل نمای ساختمان با آجر نسوز کرکره ای در انواع رنگ های گلبهی، طوسی، سفید، قهوه ای و … قابل اجرا می باشد.

آجر های نسوز کرکره ای نمای ساختمان

 • نما ساختمان با آجر نسوز رستیک : آجر های نسوز رستیک با طرح های ناهموار و نامتقارن و رنگ های زیبایش شناخته می شود. از آجر نسوز رستیک بیشتر در طراحی نمای داخلی استفاده می شود. استفاده از آجر رستیک در طراحی نمای اجر نسوز ساختمان به ندرت انجام می شود. از آجر نسوز رستیک در طراحی نمای ویلا با آجر نسوز استفاده می شود.

طراحی نما با آجر نسوز

طراحی نما با آجر نسوز تکنیک های مختلفی دارد. دستمزد آجر نسوز نما نیز متناسب با میزان پیچیدگی طرح و مدل اجرا، متغیر است.

شبکه سوراخ دار

در این مدل نمای ساختمان با آجر نسوز از نظمی تکرار شونده استفاده می شود. چیدمان آجر در این روش شکاف های کوچکی در نما ایجاد می کند تا عبور نور را فراهم سازد. بازی نور و سایه در فضاهای داخلی که با پوسته سوراخ دار کار می شوند، زیبایی خیره کننده ای ایجاد می کند.

تکنیک شبکه سوراخ دار نمای آجر نسوز ساختمان

پوسته مواج

در طراحی نما ساختمان با آجر نسوز مواج به خوبی می توان تاثیر شیب در ایجاد سایه و عبور نور به داخل ساختمان را مشاهده کرد. از این تکنیک در طراحی نمای ویلا با آجر نسوز می توان بهره برد.

تکنیک پوسته مواج نما آجر نسوز

پوسته پیچ خورده

در نمای خارق العاده ای که با این تکنیک ایجاد می شود، از ویژگی انعطاف پذیری آجر ها به خوبی استفاده می شود. این روش امکان تهویه مناسب را فراهم می کند و برای سایه اندازی در تابش های شدید آفتاب مناسب است. استفاده از این روش نماسازی در اقلیم هایی که در معرض تابش های مستقیم خورشید قرار دارند و هم چنین نماهای روبه جبهه هایی با نورهای مزاحم مانند جبهه غرب، توصیه می شود.

تکنیک پوسته پیچ خورده نمای ساختمان با انواع آجر نسوز

الگوهای وصله دار

طراحی نما با آجر نسوز با تکنیک الگوی وصله دار نمایی سنتی ایجاد می کند. استفاده از رنگ های مختلف آجر نسوز در کنار یکدیگر از ویژگی های این تکنیک است. دست طراح در ایجاد انواع طرح ها و مدل ها در این روش طراحی نما باز است و می تواند مدل های مختلف و جذابی را با شیوه الگوهای وصله دار به وجود بیاورد.

فاصله گذاری مجزا

در طراحی نما اجر نسوز ساختمان با روش فاصله گذاری، عرض بندکشی ها زیاد است و به همین علت بافت نما از فواصل دورتر نیز قابل تشخیص است.

پوسته پیکسلی

در طراحی نمای اجر نسوز ویلا از این روش به وفور استفاده می شود. در این روش آجرهای نسوز حسی بسیار ملموس از مقیاس را به بیننده القا می کنند. تمیزی و مرتب بودن چینش آجر ها و هم چنین استفاده از آجر هایی بدون بافت و تا حد امکان صیقلی در این روش حرف اول را می زند.

منبع : ایران سنگ

دکمه بازگشت به بالا