عمومیکسب و کار برتر

نحوه هواگیری قهوه ساز مباشی

، تاثیر زیادی بر کیفیت و طعم قهوه دارد . اگر دستگاه را قبل از استفاده ، هواگیری نکنید ، علاوه بر اینکه طعم قهوه ی خوبی را نخواهید داشت ، کار دستگاه هم به سختی انجام خواهد شد و شاید  هم  مختل شود . پس به این نکته اهمیت داده و زوش هواگیری دستگاه را یاد بگیرید .

نحوه هواگیری قهوه ساز مباشی

در این مقاله از وبلاگ فروشگاه بازرگانی گلستان قصد داریم به شما شیوه هواگیری اسپرسوساز را به طور کامل به شما آموزش دهیم. در واقع در این مقاله به پاسخ این سوال که چگونه اسپرسوساز خانگی خود را هواگیری کنیم ؟ خواهیم پرداخت. چرا باید اسپرسوساز خود را هواگیری کنیم؟ هواگیری یکی از مراحل مهمی است پس از باید آن را انجام داد. دلایل زیادی وجود دارد که باید برای بهترین استفاده از اسپرسوساز هواگیری اسپرسوساز را انجام دهیم.

 1. بهبود کیفیت قهوه: هواگیری باعث حذف هوای موجود در دستگاه می‌شود. این هوای موجود در دستگاه مباشی 2033 که ممکن است باعث افت کیفیت قهوه شود باید از دستگاه خارج شود. هنگامی که هوا در دستگاه حضور داشته باشد، می‌تواند با قهوه واکنش داده و اکسید قهوه را افزایش دهد. با هواگیری، قهوه با کیفیت‌تر و با طعم بهتری استخراج می‌شود.
 2. بهبود مسیر خروج قهوه: هواگیری باعث بهبود تهیه و خروج قهوه از دستگاه می‌شود. هواهای موجود در دستگاه می‌توانند باعث مسدود شدن مسیرهای خروج قهوه شوند و باعث کاهش جریان قهوه در فرآیند عصاره گیری شوند. با هواگیری، مسیرهای خروج قهوه باز می‌شوند و قهوه به طور موثر‌تر و با سرعت بیشتری عصاره گیری می‌شود.
 3. تنظیم فشار در دستگاه: هواگیری باعث تنظیم فشار در دستگاه می‌شود. هنگامی که هوا در دستگاه وجود داشته باشد، می‌تواند باعث افزایش فشار درون دستگاه شده و تنظیم فشار مناسب برای عصاره گیری قهوه را دشوار کند. با هواگیری، فشار در دستگاه به حالت مطلوبی تنظیم می‌شود و عملکرد دستگاه بهبود می‌یابد.
 4. افزایش عمر دستگاه: هواگیری منجر به افزایش طول عمر دستگاه اسپرسوساز می‌شود. هواهای موجود در دستگاه می‌توانند باعث خرابی و آسیب به قطعات دستگاه شوند. با هواگیری منظم، عمر دستگاه اسپرسوساز افزایش می‌یابد و از نگهداری و تعمیرات غیرضروری جلوگیری می‌شود. بنابراین، هواگیری در دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی اهمیت زیادی دارد و برای عصاره گیری بهتر قهوه و حفظ عملکرد بهینه دستگاه، توصیه می‌شود که به صورت منظم این هواگیری را انجام داد.

چه موقع دستگاه قهوه ساز ، نیاز به هوا گیری دارد ؟

در دو زمان ، دستگاه قهوه ساز خود را حتما هواگیری نمایید :

 1. وقتی دستگاه را تازه خریداری کرده اید و نو هست ، قبل از استفاده برای اولین بار ، حتما آن را هواگیری نمایید . تا گرد و غبار ناشی از دستگاههای تولید هنگام ساخت که در قسمت های مختلف نازل قهوه ، نشسته ، شسته و تمیز شود .

این کار علاوه‌‎بر اینکه موجب کارایی بهتر دستگاه می‌شود، بوی نامطبوع ناشی از پلاستیک و یا استیل نو که از دستگاه‌های جدید به مشام می‌رسد را نیز از بین می‌برد.

 1. در صورتی که مدت زمان طولانی از اسپرسو ساز استفاده نکرده‌اید،  قبل از راه‌اندازی مجدد،نیاز به  هواگیری دستگاه اسپرسو ساز خود دارید.

زیرا پس از خالی کردن مخزن آب دستگاه، هوا داخل مجراهای پمپ قرار گرفته و به‌ همین‌ دلیل ممکن است پس از مدت ها که برای استفاده ی مجدد آن را روشن می کنید ،پمپ نتواند به‌درستی آب را به سمت بالا بکشد. نکته : هواگیری اسپرسو ساز یکی از کارهایی است که در کیفیت و طعم قهوه بسیار تاثیرگذار است و شما میتوانید  هرچند ماه یک‌بار آن را انجام دهید، حتی اگر از دستگاه هم استفاده می کنید .

مراحل هواگیری دستگاه اسپرسوساز  :

در ادامه ویدیویی از هواگیری اسپرسوساز را برای شما قرار داده‌ایم. با مشاهده ویدیو و انجام مراحل زیر به خوبی می‌توانید اسپرسوساز خانگی خود را هواگیری کنید.

 1.  ابتدا مخزن آب دستگاه را بشویید و سپس  آن را تا خط  نشانگر max پر کنید( ترجیحا از آب معدنی یا جوشیده شده استفاده کنید.)
  نکته : در صورتی که آب کافی داخل مخزن وجود نداشته باشد، هواگیری نیز به‌درستی انجام نخواهد شد.
 2. کلید on( روشن)  را بزنید  تا دستگاه روشن شود.
 3. مطمئن شوید که نازل بخار دستگاه به‌صورت صحیح بسته شده است.( می توانید آن را جدا کنید و بشویید )
 4. صبر کنید تا دستگاه گرم شده و پراغ آماده به کار آن ، روشن شود .
 5. یک لیوان زیر نازل قهوه قرار دهید .
 6. دکمه اسپرسو زن ( یا همان عصاره گیر )  را فشار دهید و صبر کنید تا از هدگروپ دستگاه، مقداری آب خارج شود.
 7. دوباره کلید عصاره‌گیری را فشار دهید و منتظر خروج آب بمانید و البته کمی هم بخار با فشار خارج می شود .
 8. در هنگام خروج آب ، میتوانید یکبار مخزن را برداشته و دوباره سر جایش بگذارید. ( سریع انجام شود)
 9. یک لیوان آب که از دستگاه خارج شد ، هواگیری انجام شده و می توانید آن را خاموش کنید .

نکته : اگر آب از دستگاه خارج نشود و یا اینکه فقط چند قطره خارج شود ، دستگاه دارای مشکل فنی می باشد و باید تعمیر شود . البته گاهی پیش می آید که دستگاه ، بار اول به سختی هواگیری شود . پس یکبار دیگر همه ی مراحل را امتحان کنید . نتیجه گیری: دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!  شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله هواگیری دستگاه اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

اگر می خواهید از خوردن یک قهوه با طعم خوب و خوشمزه لذت ببرید، باید نسبت به روش صحیح استفاده از دستگاه اسپرسوساز و نحوه هواگیری دستگاه اسپرسوساز اطلاعات کافی داشته باشید. به طور کلی از میان قهوه سازهای موجود در بازار، اسپرسوسازها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. هر کجا باشید در خانه یا کافه، در طبیعت یا ماشین می توانید با انواع اسپرسوسازها یک قهوه گرم بنوشید و از لحظات خود لذت ببرید. اگر نیاز به هواگیری دستگاه اسپرسو خانگی پیدا کرده اید، با آی پی امداد تا انتهای مقاله چگونه دستگاه اسپرسوساز را می توان هواگیری کرد؟ همراه باشید. با استفاده از خدمات می توانید تا 75% در هزینه تعمیرات اسپرسوساز صرفه جویی داشته باشید.

چگونه دستگاه اسپرسوساز را می توان هواگیری کرد؟

برای اینکه بتوانید از دستگاه اسپرسوساز خود به درستی استفاده نمایید، به هیچ وجه نباید هواگیری اسپرسوساز خانگی خود را فراموش کنید. دقت داشته باشید که اگر هریک از نتوانند کارکرد صحیحی داشته باشند یا نحوه استفاده شما از آنها اشتباه باشد، دستگاه قادر به داشتن عملکرد مناسبی نخواهد بود. چنانچه برای اولین بار است که قصد استفاده از اسپرسوساز را دارید و یا پس از گذشت مدت زمان طولانی می خواهید مجددا از دستگاه خود استفاده کنید، باید اقدام به راه اندازی و هواگیری دستگاه اسپرسوساز خود نمایید. برای هوا گیری اسپرسوساز کافیست روش انجام آن را بدانید:

 • برای هواگیری کردن باید ابتدا مخزن دستگاه را از آب پر نمایید.
 • سپس اندازه آب درون مخزن را تا میزان مشخص شده بر روی آن قرار دهید.
 • چنانچه آب کافی درون مخزن وجود نداشته باشد، هواگیری انجام نخواهد شد.
 • سپس بدون بستن فیلتر کلید پاور دستگاه را فشار دهید.
 • از بسته بودن صحیح نازل بخار اسپرسوساز اطمینان حاصل کنید.
 • سپس دکمه عصاره گیری دستگاه را فشرده و صبر کنید.
 • چنانچه آبی از بخش هد گروپ دستگاه خارج نشود، کلید نازل بخار را باز نموده و مجددا ببندید.
 • در نهایت دکمه عصاره گیری را فشار داده و هواگیری را انجام دهید.

نحوه هواگیری دستگاه اسپرسوساز بیزرا دستگاه اسپرسوساز از قطعات مختلفی تشکیل شده است، اگر یک بخش وظیفه خود رابه خوبی انجام ندهد، دیگر بخش ها نیز نمی توانند کار خود را به درستی انجام دهند. اگر دستگاه اسپرسوساز بیزرا خود را تازه خریداری کرده اید و می خواهید آن را راه اندازی کنید، یا بعد از مدت ها می خواهید مجددا از آن استفاده کنید، باید اقدام به هواگیری دستگاه اسپرسوساز بیزرا خود کنید.

 • برای راه اندازی اولیه اسپرسوساز باید قسمت مخزن دستگاه را از آب گرم پر کرده تا هواگیری انجام شود.
 • اینکه اسپرسوساز شما اتوماتیک است یا نیمه اتوماتیک فرقی نمی کد.
 • اگر داخل مخزن آب وجود نداشته باشد، دستگاه به خوبی کار نخواهد کرد.

آموزش هواگیری دستگاه اسپرسوساز نوا اگر دستگاه اسپرسوساز نوا شما اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است، بخشی به نام پمپ آب دارد. وظیفه این پمپ آب هدایت کردن آب با فشار لازم به قسمت دمکن می باشد. به دلیل خالی شدن آب در قسمت پمپ شما باید هر چند وقت یک بار این بخش از دستگاه اسپرسوساز نوا را هواگیری کنید. نحوه هواگیری اسپرسوساز نوا بسیار آسان است.

 • شما فقط باید مخزن آب دستگاه را از آب گرم پر کنید.
 • سپس به راحتی از دستگاه استفاده نمایید.
 • اگر پس از هواگیری دستگاه اسپرسو همچنان آبگیری را انجام نداد، مخزن آب را بیرون بیاورید.
 • سپس مجددا آن را جاگذاری کنید تا این مشکل برطرف شود.

نتیجه گیری از هواگیری دستگاه اسپرسوساز اگر شما از دستگاه اسپرسوساز در محل کار خود استفاده می کنید و حالا خراب شده است، باید پاسخگوی مشتریان خود باشید. تعمیرکاران آی پی امداد در اسرع وقت در محل حاضر شده و عیب یابی دستگاه شما را به طور دقیق انجام می دهند. آنها هواگیری دستگاه اسپرسوساز را به خوبی انجام می دهند.  توانسته اند با سال ها تجربه در حیطه کاری خود رضایت مشتریان را جلب کنند. در کنار تجربه، به روز کردن دانش نیز از مهم ترین ویژگی های این تعمیرکاران می باشد. آنها در مقابل قطعه تعویض شده از قطعه اصل و فابریک استفاده می کنند و با اطمینان به کار خود، فاکتور و ضمانت نامه به مشتری ارائه می دهند. در این مقاله هواگیری اسپرسوساز را که یکی از عملیات‌های مهم برای استفاده از اسپرسوساز است را آموزش دادیم.

دکمه بازگشت به بالا