اقتصادیکسب و کار برتر

بزرگترین تولید کننده فیلتر هوا در تهران

چگونگی کارکرد فیلتر هوا 

فیلتر هوا یکی از مهم ترین تجهیزات برای هر خودرو است. موتور خودرو برای یک گالن سوخت هزار لیتر هوا مصرف می کند، بنابراین برای سوخت خوب و مناسب خودرو باید از فیلتر هوا استفاده کنیم زیرا فیلتر هوا به مرور زمان با ذرات ریز پر می شود و به کار خود ادامه می دهد و ماشین را خاموش می کند. پس از این مشکل سوخت خودرو اجتناب کنید، هر چند وقت یکبار فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنید تولید کننده فیلتر هوا تا تاثیر قابل توجه و موثری بر مسافت پیموده شده و مصرف بنزین و عملکرد خودرو خود داشته باشید.

بزرگترین تولید کننده فیلتر هوا در تهران

فیلتر هوا و افزایش بنزین

فیلتر کثیف و نامناسب باعث افزایش مصرف بنزین می شود.به دلیل گرانی سوخت تعویض دیرهنگام فیلتر هوا و کیفیت نامرغوب آن برای دارندگان خودرو به صرفه نیست.

فیلتر هوا و محافظت از محیط زیست

فیلترهای هوا کثیف یا بی کیفیت باعث احتراق ناقص بنزین و احتراق ناقص بنزین باعث آلودگی شدید هوا می شود.

عمر مفید فیلتر هوا چقدر است؟

تمام فیلترهای هوا دارای سن ثابت هستند، پس باید طبق استاندارد فیلترهای هوا از راه دور تعویض و یا تمیز شوند بین 3000 تا 5000 کیلومتر. برای جلوگیری از افزایش مصرف سوخت خودرو.

محل فیلتر هوا در ماشین

محل قرارگیری فیلتر هوا و شکل آن در خودروهای مختلف متفاوت است. اگر فیلتر هوا به درستی در این حالت قرار نگیرد و درز به درستی بسته نشود، هوای ورودی به جای عبور از سطح کاغذ از درز وارد موتور می شود و فرآیند فیلترینگ انجام نمی شود. در نتیجه به مرور زمان با ورود انواع ذرات معلق در هوا به داخل موتور، علاوه بر فیلتراسیون نامناسب، آسیب جدی به سیلندرها و پیستون ها وارد می شود.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر هوا چه زمانی است؟

یکی از کاربردهای فیلتر هوا استفاده از فیلتر هوا برای موتور خودرو است. این نوع فیلتر هوا از ورود ذرات و گرد و غبار به سوخت خودرو جلوگیری می کند. به همین دلیل سوخت مناسب و کامل وارد خودرو می شود. بنابراین فیلتر هوا در خودرو بسیار مهم و موثر بوده و در کاهش مصرف سوخت خودرو تاثیر مثبتی دارد. با توجه به ساختار فیلتر هوا، پس از مدتی استفاده، فیلتر هوا به دلیل جذب ذرات و گرد و غبار مسدود می شود. مسدود شدن فیلتر هوا باعث احتراق ناقص سوخت خودرو و افزایش مصرف سوخت می شود. برای جلوگیری از این مشکل، فیلتر هوا باید هر از چند گاهی تعویض شود.

عمر مفید فیلتر هوا، مانند تمام تجهیزات و دستگاه ها. وقتی عمر فیلتر هوا تمام شد باید آن را تعویض کنیم. گاهی اوقات بسته به نوع فیلتر هوا، در صورت گرفتگی فیلتر هوا، می توان آن را شسته و مجددا استفاده کرد. آنها باید جایگزین شوند.

نحوه مراقبت از فیلتر هوا خودرو

فیلتر هوا وسیله ای است که ذرات موجود در هوا را جذب می کند. یکی از کاربردهای فیلتر هوا در خودروها است. فیلتر هوا تمیز بودن سوخت خودرو را تضمین می کند و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد. بنابراین برای بهبود عملکرد فیلتر باید به درستی از آن نگهداری کرد. نگهداری فیلتر هوا گاهی به معنای تمیز کردن فیلتر هوا و گاهی تعویض فیلتر است.

به طور کلی انواع فیلترهای هوا در خودروها مانند فیلتر هوا کاغذی باید حداقل سالی یکبار تعویض و یا چندین بار در سال تمیز شوند. موضوع محافظت از فیلتر هوا زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مسافت های طولانی را به دور از گرد و غبار و خاک طی می کنید. در بسیاری از خودروها، یافتن فیلتر هوا برای تمیز کردن ویا تعویض فقط با یک پیچ گوشتی آسان است.

برای بررسی میزان آلودگی فیلتر هوا، پس از خارج کردن فیلتر هوا از محفظه آن، آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا میزان گرفتگی آن مشخص شود. اگر فیلتر هوا کدر است باید آن را تعویض کرد اما اگر بخشی از نور از فیلتر هوا عبور کرد به این معنی است که با تمیز کردن فیلتر هوا قابل استفاده مجدد است.

برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید فیلتر هوا را با آب و صابون بشویید و پس از خشک شدن فیلتر هوا آن را در جای خود قرار دهید. توصیه می شود کمی قبل از نصب فیلتر هوا را روغن کاری کنید.

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا