اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

تأثیر انواع زمین‌های کشت و محیط‌های رشد بر کیفیت و خصوصیات قهوه موکا

گیلاس قهوه در حال رسیدن روی شاخه

گونه ها، تنوع، رقم همه اینها به چه معناست؟

حالا که می دانیم چرا انواع گیاه قهوه مهم هستند بیایید یک قدم عقب تر برویم و آنها را بشناسیم.

قیمت قهوه موکا دکتر بیز: طبق تحقیقات جهانی قهوه (WCR)، بیش از 100 گونه قهوه وجود دارد اما سه نوع اصلی آن عربیکا، روبوستا و لیبریکا هستند. کافی شاپ های اسپشیالیتی به ندرت قهوه ای جز عربیکا می فروشند و از قهوه روبوستا به دلیل طعم تلخ تر و خشن تر دوری می کنند، اگر چه برخی کافه های اسپشیالیتی از روبوستای خوب هم استفاده می کنند. معمولاً لیبریکا فقط در فیلیپین مصرف می شود.

انواع گیاه قهوه درواقع زیرمجموعه ای از گونه است. به طور مثال کاتورا یک نوع عربیکا است در حالی که نگاندا نوعی روبوستا است. رقم چیست؟ رقم یکی از انواع قهوه است که در یک محیط کشاورزی ایجاد شده است.

یک نهال لیبریکا

برخی از انواع گیاه قهوه که باید بشناسید

سفارش محصولات دکتر بیز: انواع مختلفی از قهوه در سرتاسر جهان وجود دارد و ما نمیتوانیم در یک مقاله به همه آنها بپردازیم. با این حال قصد داریم نگاهی گذرا به برخی از معروف ترین گونه های عربیکا بیندازیم.

تایپیکا

قهوه تایپیکا یکی از اولین و مهم ترین انواع گیاه قهوه است. تایپیکا قرن هاست که وجود دارد و بسیاری دیگر از انواع قهوه را پدید آورده است. انواع قابل توجه تایپیکا شامل جاوا، ماراگوگیپ و تیمور هیبرید می باشد.

تایپیکا در آمریکای مرکزی، جامائیکا و آسیا رشد می کند. WCR آن را یک نوع باکیفیت، حساس به آفات و بیماری ها و کم بازده می داند. اسیدیته قهوه تایپیکا شیرین و تمیز است.

بوربن یک جهش طبیعی از تایپیکا با بازده متوسط، کیفیت بالا و شناخته شده به خاطر طعم شیرینش است. با این حال مقاومت کمی در برابر زنگ برگ، کرم توت قهوه و دیگر بیماری ها دارد. قهوه بوربن معمولاً در بوروندی و رواندا و همچنین در سراسر آمریکای لاتین رشد می کند.

چرا انواع بوربن مهم است؟ به همان دلیل که تایپیکا اهمیت دارد: ظهور اولیه آن در درختان قهوه به این معنی است که منشأ بسیاری از انواع دیگر قهوه بوده است. همچنین بوربن یک گیاه نسبتاً رایج است که به واسطه کیفیت بالایش مشهور است.

گیلاس های بوربن

هیرلوم اتیوپی

با اینکه بیشتر انواع قهوه عربیکا از تایپیکا یا بوربن سرچشمه گرفته است، خاستگاه قهوه در اصل اتیوپی است. درواقع ها نشان دادند که این کشور 95% از تنوع ژنتیکی قهوه را در اختیار دارد. وقتی روی بسته بندی قهوه نوشته “هیرلوم اتیوپی” یعنی قهوه آن احتمالاً به صورت وحشی یا در باغی با کشت سبک پرورش یافته است.

هیبرید تیمور

قهوه فوری کافه لاته دکتر بیز: هیبرید تیمور یک قهوه جنجالی است چرا که به صورت خودبخودی ترکیبی از عربیکا و روبوستا بوده است. روبوستا یک گونه قوی تر است: سختی و مقاوت بیشتری در برابر زنگ برگ و بیماری ها دارد و در مقابل پروفایل طعم و رایحه کمتر جذابی نسبت به روبوستا دارد.

این قهوه ی منحصربفرد در ارقام بسیاری از جمله کاتیمور و سارچیمور استفاده شده است. کاتیمورها گروهی از پیوندهای هیبریدی کاتورا و تیمور هستند، در حالیکه سارچیمورها گروهی از پیوندهای هیبریدی ویلا سارچی و تیمور می باشند. نمونه هایی از هیبرید تیمور عبارتند از کاستیلو، کلمبیا و مارسلسا.

خریداران قهوه اسپشیالیتی می توانند نسبت به هر گیاهی با اصلیت هیبرید تیمور محتاط باشند، اما برخی تولیدکنندگان به ویژه آنهایی که در ارتفاعات پایین تر هستند که احتمال بیشتر است، معتقدند ریسک کمتر ارزش یک فنجان قهوه با کیفیت و قیمت کمتر را دارد.

انواع کاستیلو رشد کرده در کآکا، کلمبیا

تأثیر انواع زمین‌های کشت و محیط‌های رشد بر کیفیت و خصوصیات قهوه موکا

گشا/گیشا

منشأ گشا یا گیشا در گیشای اتیوپی است اما تا سال 2003 تحت رادار پاناما باقی ماند. از آن زمان، گیشا به یکی از معروف ترین قهوه ها در این صنعت تبدیل شد. اکثر فینالیست های رقابت های قهرمانی قهوه از این نوع قهوه استفاده می کنند و قیمت حراج دانه سبز آن به ازای هر پوند 601 دلار است که باعث شده قهوه گیشا نماد برتری و انحصاریت باشد.

قهوه گیشا دارای مشخصاتی متمایز است: چای مانند با رایحه یاسمین، نت های ظریف شکوفه های پرتقال و ترنج و گلی.

بهترین رشد گیاه قهوه گیشا در ارتفاعات بالا (بالای 1400 متر از سطح دریا) است و قهوه ای کم بازده و حساس است.

گیلاس های گیشای کلمبیایی

هیبریدهای F1

هیبریدهای F1 نسل جدیدی از انواع قهوه هستند که پتانسیل یک کیفیت بالا، مقاومت در برابر زنگ برگ و بازده بالا را دارند. این قهوه معمولاً در حجم بالا در گلخانه های پیشرفته تولید می شود. سنترو امریکانو از هیربید F1های قابل توجه می باشد.

یکی از مهم ترین نکات هیبریدهای F1 برای تولیدکنندگان این است که آنها معمولاً گران تر بوده و سخت تر بدست می آیند. تکثیر انبوه آنها به جای استفاده از دانه در نهالستان های پیشرفته با آزمایشگاه های کشت بافت انجام می شوند (یعنی شبیه سازی می شوند). این امر ضروری است زیرا دانه های جوانه زده آنها (F2 یا نسل دوم) لزوماً دارای همان ویژگی های عالی گیاه مادری خود نیست.

این یعنی کشاورزان نمی توانند به عملکرد گیاه اعتماد کنند. به همین دلیل WCR توصیه می کند تولید کنندگان تنها از نهالستان های معتبر خرید کنند.

گیلاس های درحال رسیدن

کاتورا

کاتورا که جهشی طبیعی از بوربن است یک درخت کوتاه با بازده، کیفیت و اندازه دانه متوسط است. درواقع WCR برای توصیف بازده متوسط از عبارت “کاتورا-مانند” استفاده می کند. کاتورا به زنگ برگ و آفات حساس بوده و معمولاً در سراسر برزیل و آمریکای لاتین رشد می کند.

کاتوای

کاتوای پیوند موندو نُوو و کاتورا است که بسیاری از ویژگی های آن مشابه کاتورا است: بازده متوسط، کیفیت متوسط و اندازه دانه متوسط، حساسیت به زنگ برگ و آفات و کوتاه بودن درخت آن.

گیلاس های کاتورای زرد

این تنها مقدمه ای بر دنیای شگفت انگیز انواع قهوه است. بسیاری انواع دیگر وجود دارند که شایسته توجه هستند: پاکاس، پاکاراما، ماراکاتورا، رومه سودان، لاورینا، SL-28، SL-34 و … .

اگر تولید کننده هستید نوع قهوه خود را با دقت انتخاب کنید. تحقیقات لازم را انجام داده و نیازهای هر یک و ریسک های هر کدام را بدانید. وقتی یک نوع جدید قهوه را کشت می کنید، تنها با بخش کوچکی از زمین شروع کنید.

دکمه بازگشت به بالا