بین المللکسب و کار برتر

کار در دبی با جای خواب

مزایای کار در دبی

در قدم اول و قبل از هرچیز باید بدانیم که دلیل محبوبیت امارات بین متقاضیان کار چیست؟ این کشور چه امکاناتی برای مهاجرین فراهم کرده است که کار در دبی مورد توجه همه قرار گرفته است؟ دبی یکی از مرفه‌ترین شهرهای دنیا است و مردم از نقاط مختلف جهان برای کار، زندگی و امرار معاش به آنجا می‌روند. این شهر برای افرادی که به‌دنبال فرصت‌های شغلی هستند، بسیار مناسب است و به دلایل موجه، به مقصدی محبوب برای افرادی تبدیل شده است که به‌دنبال کار در خارج از کشور خود هستند. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به برخی از مزایای کار در دبی خواهیم داشت. سایت اترکشن فا شما را در این باره راهنمایی میکند.

کار در دبی با جای خواب

۱. سیستم کاری بدون مالیات

دبی سیستم کاری بدون مالیات دارد که به نیروهای کار اجازه می‌دهد مقدار قابل توجهی از درآمد خود را حفظ کنند. این یک مزیت بزرگ برای افرادی است که به‌دنبال کار در خارج از کشور هستند؛ زیرا فرصت خواهند داشت هر ماه پول بیشتری پس‌انداز کنند.

۲. درآمد بالا و پیشرفت شغلی

یکی دیگر از مزایای قابل توجه کار در دبی حقوق بالا و فرصت‌های عالی برای پیشرفت شغلی است. این شهر به‌خاطر حقوق بالا، تعطیلات با حقوق، مزایای پزشکی و سایر مزایای کاری شهرت دارد. همه این‌ها باعث می‌شود افراد خیلی سریع‌تر به رشد حرفه‌ای و پیشرفت شخصی برسند.

۳. محیط کاری امن و مطمئن

محیط کاری در دبی امن و مطمئن است. مردم دبی کاملاً صبور و مهمان‌نواز هستند و افراد از هر طبقه اجتماعی می‌توانند در آنجا احساس امنیت و آرامش داشته باشند. همچنین دبی قوانین سخت‌گیرانه‌ای در حوزه آزار و اذیت و تبعیض علیه نیروهای کار دارد. بنابراین افراد می‌توانند بدون نگرانی درمورد رفتار ناعادلانه، در آنجا کار کنند.

۴. زیرساخت‌های پیشرفته و امکانات مدرن

دبی استاندارد زندگی عالی را با زیرساخت‌های پیشرفته و امکانات مدرن درهم آمیخته است. این شهر امکانات بهداشتی و مؤسسات آموزشی عالی در سطح جهانی دارد و از لحاظ فرهنگی پرجنب‌وجوش است. همه این عوامل به کیفیت بالای زندگی افراد شاغل در دبی کمک می‌کنند. علاوه بر این، دبی به‌دلیل تنوع مراکز خرید و سرگرمی‌، مکانی هیجان‌انگیز برای زندگی و کار است.

۵. رشد شخصی و فرهنگی

اشتغال در دبی فرصت‌هایی را برای رشد شخصی و فرهنگی فراهم می‌کند. زندگی و کار در یک کشور خارجی چشم‌انداز فرد را به روی سبک‌های زندگی، باورها و فرهنگ‌های مختلف باز می‌کند. جمعیت متنوع دبی از مردم سراسر جهان تشکیل شده است. بنابراین کار در آنجا فرصتی باورنکردنی برای آشنایی با فرهنگ‌ها و سبک‌های مختلف زندگی‌ خواهد بود.

شرایط کار در دبی برای ایرانیان

شرایط کار در دبی برای ایرانیان با اتباع اکثر کشورها، یکسان است. هر فرد ایرانی بالای ۱۸ سال می‌تواند در امارات متحده عربی و دبی کار کند؛ مشروط بر اینکه استانداردهای تعیین‌شده توسط وزارت منابع انسانی و امارات (MoHRE) را داشته باشد؛ همچنین حداکثر سن برای شاغلان تعریف نشده است، اما شرکت‌ها در دبی برای استخدام نیروهای کار بالای ۶۵ سال باید حقوق بیشتری پرداخت کنند.

افراد باید صلاحیت‌های آموزشی و تجربه کاری لازم را برای شغل موردنظر در دبی داشته باشند. این موضوع به‌ویژه برای موقعیت‌های مهارت‌محور و حرفه‌ای که رقابت برای کسب آن‌ها شدید است، اهمیت دارد. کارفرمایان اماراتی همیشه به‌دنبال افراد واجد شرایط برای ایفای نقش در زمینه‌های تجاری، مهندسی، درمان، گردشگری و امور مالی هستند.

همه نیروهای کار خارجی باید از فرهنگ و ارزش‌های محلی آگاه باشند و به سنت‌ها و آداب و رسوم احترام بگذارند. پوشش مناسب، پرهیز از نوشیدن مشروبات الکلی و احترام به آداب و رسوم مذهبی در اماکن عمومی از جمله این آداب هستند.

همچنین افراد باید به زبان رسمی تجارت در دبی، یعنی انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. تسلط به زبان عربی هم اهمیت دارد؛ اما دانستن آن برای اکثر مشاغل ضروری نیست. چندزبانه بودن نیز یک مزیت مهم است؛ به‌خصوص اگر در صنعت گردشگری مشغول شوید.

اخیراً صدور ویزا برای اتباع ایرانی تغییراتی کرده است. بنابراین ایرانی‌ها تنها در صورت راه‌اندازی کسب‌وکار و مارات امکان اخذ ویزای دبی را دارند. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات به‌روز با مشاوران مهاجرتی ویزاگرد در تماس باشید.

انواع ویزا برای کار در دبی

باید ویزای مناسبی دریافت کنید که به شما اجازه اقامت و کار قانونی در دبی را بدهد. در ادامه مطلب، انواع ویزا برای کار در دبی و جزئیات هرکدام از آن‌ها را مرور می‌کنیم.

توجه داشته باشید که ما تمام راه‌های موجود برای اخذ ویزای کاری در دبی را توضیح داده‌ایم. اما افرادی که قصد اقدام با گذرنامه ایرانی را دارند، باید قبل از درخواست برای هر ویزایی، امکان آن را بررسی کنند.

۱. مجوز کار دبی

اولین نوع ویزا، مجوز کار دبی است که عمدتاً برای نیروهای کار ماهر و متخصصانی صادر می‌شود که یک پیشنهاد شغلی در دبی دارند. این ویزا به حمایت یک کارفرما در دبی نیاز دارد که مسئول شروع و ارسال درخواست ویزا به وزارت کار امارات خواهد بود. پس از تأیید درخواست، فرد متقاضی می‌تواند مجوز اقامت و ویزای کار را دریافت کند. این مجوز اقامت سه سال اعتبار دارد و در صورت رضایت کارفرما، می‌تواند تمدید شود.

۲. مجوز فریلنسری

نوع دوم ویزای کاری دبی، مجوز فریلنسری نام دارد. این مجوز اقامت کاری عمدتاً برای کارآفرینان، فریلنسرها و متخصصان خوداشتغالی صادر می‌شود که می‌خواهند کسب‌وکار خود را در دبی راه‌اندازی کنند. این ویزا سه سال اعتبار دارد، قابل تمدید است و به شما اجازه می‌دهد در هر بخش و هر منطقه جغرافیایی دبی کار کنید. برای دریافت این ویزا باید طرح کسب‌وکار و مدارک دال بر مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه حرفه‌ای مرتبط خود را ارائه دهید.

۳. مجوز مأموریت

نوع سوم ویزا برای کار در دبی مجوز مأموریت است که به کارکنان شرکت‌های خارجی دارای شعبه یا نمایندگی در دبی اختصاص دارد. این مجوز کاری فقط سه ماه اعتبار دارد، اما برای ورود و کار در دبی به حمایت کارفرما نیاز نخواهید داشت. برای دریافت این ویزا باید قرارداد کاری و نامه‌ای از شرکت مادر مبنی بر عنوان شغلی، حقوق و مدت اقامت در امارات ارائه دهید.

۴. مجوز کار دانشجویی

چهارمین نوع ویزای کار در امارات، مربوط به مجوز دانشجویی است. این ویزا عمدتاً برای دانشجویانی صادر می‌شود که در دانشگاه یا کالجی در دبی ثبت‌نام کرده‌اند. این ویزا به دانشجویان اجازه می‌دهد با توجه به سیاست‌های مؤسسه آموزش عالی خود، تا ۲۰ ساعت در هفته و به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت در روزهای تعطیلات کار کنند. دانشجو باید در یک دوره تمام‌وقت تحصیلی ثبت‌نام کرده باشد و مجوز کار او تنها برای مدت دوره تحصیلی او اعتبار دارد.

۵. ویزای سرمایه‌گذار

نوع پنجم مجوز کار در دبی، ویزای سرمایه‌گذار است. این مجوز به‌طور خاص برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی طراحی شده است که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی را دارند. این ویزا به حداقل سرمایه‌گذاری اولیه ۱۰ هزار درهم نیاز دارد و متقاضیان باید مدرکی مبنی بر سرمایه‌گذاری، طرح تجاری و سوابق مالی خود ارائه دهند. این ویزا در ابتدا دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است، مشروط بر اینکه فرد به سرمایه‌گذاری خود در کسب‌وکار ادامه دهد.

۶. ویزای وابستگان

نوع ششم ویزای کار در دبی، مجوز وابستگان خارج از کشور است که عمدتاً برای افراد نزدیک خانواده ساکنان امارات متحده عربی شامل همسر، فرزندان و والدین صادر می‌شود. این ویزا به حمایت از طرف همسر یا والدین شاغل نیاز دارد و مدت زمان ویزا به نوع مجوز اقامت فرد حامی بستگی خواهد داشت. دارندگان ویزای همسر مجازند در مدت اقامت خود با تأیید مقامات امارات به کار، تحصیل و بازدید از دبی بپردازند.

۷. ویزای ثبت شرکت

اخذ ویزای ثبت شرکت، یک فرآیند بسیار مهم و سودمند برای هر شرکت یا فردی است که می‌خواهد کسب‌وکار خود را در دبی راه‌اندازی کند. این ویزا که به نام مجوز تجارت دبی نیز شناخته می‌شود، توسط دپارتمان توسعه اقتصادی دبی (DED) برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی صادر می‌شود.

فرآیند اخذ ویزای ثبت شرکت در دبی شامل مراحل مختلفی است. در مرحله اول، باید برای مجوز تجارت به دپارتمان توسعه اقتصادی دبی درخواست داد. این کار به مدارکی از جمله یک طرح تجاری و پیش‌بینی‌های مالی نیاز دارد. پس از تأیید، متقاضی باید مدارک و اطلاعات لازم را به DED ارائه کند و هزینه‌های موردنیاز را هم بپردازد.

بعد از آن متقاضی باید مدارک لازم را برای دریافت ویزا به اداره مهاجرت دبی ارائه دهد. پس از صدور ویزا، متقاضی باید کسب‌وکار خود را در اتاق بازرگانی و صنعت دبی ثبت کند. متقاضی همچنین باید مدارکی مبنی بر مجوز تجاری معتبر و همچنین مدرکی دال بر وضعیت حقوقی شرکت در دبی ارائه دهد.

پس از تکمیل ثبت‌نام، متقاضی ویزای کار در دبی را از وزارت کار و مهاجرت دریافت می‌کند. متقاضی باید مدارک و اطلاعات لازم مانند گذرنامه معتبر، کپی مدارک شرکت و سایر مدارک مربوطه را ارائه دهد.

۸. ویزای ترانزیت

آخرین نوع مجوز، ویزای ترانزیت است. این ویزا عمدتاً برای مسافرانی صادر می‌شود که برای مدت محدود، معمولاً تا ۹۶ ساعت به اقامت در دبی نیاز دارند. بنابراین دارنده این ویزا اجازه کار در دبی را ندارد. اما فرد می‌تواند در این فرصت در شهر اقامت کند و به‌دنبال شناخت فرصت‌های کاری موجود برای خود باشد.

دبی طیف وسیعی از ویزاهای کاری را به متخصصان، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و اعضای خانواده آن‌ها ارائه می‌دهد. اما روند دریافت انواع ویزاها می‌تواند پیچیده و دشوار باشد. پس برای اطمینان از اینکه معیارهای لازم و شرایط درخواست را دارید، مشورت با یک وکیل مهاجرت ضروری خواهد بود.

مدارک لازم برای کار در دبی

در ادامه به مدارک مهمی که برای سفر به دبی و کار در آنجا ضروری هستند، اشاره خواهیم کرد.

 • پاسپورت

گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود به دبی اعتبار داشته باشد.

 • ویزای کار

توسط دولت امارات صادر می‌شود و به افراد غیرمقیم اجازه می‌دهد برای مدت معینی در دبی زندگی و کار کنند. شما می‌توانید از طریق سفارت امارات در ایران یا از طریق کارفرمای حامی خود برای ویزای کار اقدام کنید. روند درخواست ویزا می‌تواند تا دو ماه طول بکشد.

 • گواهی پزشکی

برای اطمینان از مبتلا نبودن به بیماری‌های مسری مانند اچ‌آی‌وی، سل و هپاتیت، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید.

 • نامه پیشنهاد شغلی

این نامه توسط کارفرمای حامی شما در دبی صادر می‌شود و عنوان شغلی، حقوق، ساعات کار و مدت قرارداد شما را مشخص می‌کند.

 • مدرک تحصیلی

بهتر است مدرک تحصیلی شما با عنوان شغلی شما در دبی مرتبط باشد.

 • گواهی‌نامه ترخیص پلیس

ثابت می‌کند که شما سابقه کیفری ندارید و ممنوع‌الخروج نیستید.

 • ویزای اقامت

این ویزا توسط دولت دبی صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد برای مدت طولانی‌تری در دبی زندگی و کار کنید. پس از ورود به دبی و دریافت مجوز کار می‌توانید ویزای اقامت دریافت کنید.

 • کارت شغل

این کارت که توسط وزارت کار امارات صادر می‌شود، نشان می‌دهد شما یک نیروی کار قانونی در دبی هستید. کارفرمای شما برای دریافت این کارت اقدام خواهد کرد.

 • حساب بانکی

برای دریافت حقوق و انجام سایر معاملات مالی، باید یک حساب بانکی محلی در دبی داشته باشید. برای افتتاح حساب بانکی باید پاسپورت و ویزای اقامت خود را ارائه دهید.

قوانین کار در دبی

قانون کار فدرال امارات متحده عربی (قانون شماره ۸، مصوب سال ۱۹۸۰) قانون حاکم بر تمام جنبه‌های استخدام در دبی است. این قانون حقوق و تعهدات کارفرمایان و کارمندان و همچنین حداقل استانداردها را برای قراردادهای کاری، ساعات کار، پرداخت دستمزد، تعطیلات و سایر مزایا تعیین می‌کند. این قانون برای همه کارکنان بخش خصوصی و دولتی، از جمله مهاجران و کارگران خانگی اعمال می‌شود.

قوانین کار در دبی به منظور حفظ محیط کاری امن و منصفانه برای کارکنان در این شهر وضع شده‌اند. رعایت قوانین کار در دبی برای کارفرماها بسیار اهمیت دارد؛ زیرا دولت امارات درمورد اطمینان از رعایت قوانین بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. رعایت نکردن مقررات استخدامی می‌تواند به جریمه‌های سنگین یا خاتمه فعالیت‌های تجاری منجر شود. پایبندی به این قوانین نشان‌دهنده تعهد به رفاه و رضایت کارکنان است و کسب‌وکار را به مکانی جذاب‌تر برای کار تبدیل می‌کند. در ادامه برخی از این قوانین را مرور می‌کنیم.

ساعت کاری در دبی

حداکثر ساعات کار در دبی برای اکثر کارمندان هشت ساعت در روز یا ۴۸ ساعت در هفته است. با این حال، در برخی موارد خاص، ساعت کاری ممکن است تا نه ساعت در روز افزایش یابد. شرکت‌هایی که کارکنان را به کار فراتر از این حد ملزم می‌کنند، باید حقوق ساعات اضافی کار را به افراد بپردازند. همچنین کارکنان پس از پنج ساعت کار متوالی، حداقل یک ساعت حق استراحت دارند.

در طول فصل تابستان که دمای هوا از ۴۰ درجه سانتی‌گراد هم بالاتر می‌رود، یک استراحت اجباری در اواسط روز اجرا می‌شود. با این قانون اطمینان حاصل می‌شود که کارکنان در شرایط خطرناک بیش از حد کار نکنند.

مرخصی در دبی

مرخصی سالانه برای افراد شاغل در دبی ضابطه‌مند است. قانون کار امارات متحده عربی تصریح می‌کند که شاغلان حداقل ۳۰ روز مرخصی سالانه با حقوق دارند. البته افراد باید حداقل یک سال کار کنند تا این قانون شامل حالشان شود. به همین ترتیب، به کارمندانی که کمتر از یک سال کار کرده‌اند، مرخصی کمتری اعطا می‌شود.

شاغلان می‌توانند بر اساس قرارداد کاری یا دسته شغلی خود درباره افزایش مرخصی مذاکره کنند. این مزیت، نیروهای کار را تشویق می‌کند بین کار و زندگی خود تعادل سالم برقرار کنند. اعطای مرخصی سالانه، برای کارفرمایان الزامی است و پرداخت حقوق در روزهای مرخصی بر اساس نرخ پایه انجام می‌شود.

حداقل سن برای کار در دبی

سن قانونی کار در دبی ۱۸ سال است. صنایع خاصی مانند هتل‌ها، کافه‌ها و مکان‌های تفریحی در دبی امکان دارد افراد زیر سن قانونی را استخدام کنند. البته کارفرمایان موظف هستند شرایط کاری مناسبی را فراهم کنند تا خطری برای سلامت و ایمنی کارکنان جوان به وجود نیاید.

دستمزد در دبی

از نظر پرداخت دستمزد، کارفرمایان موظف هستند حقوق کارکنان خود را به‌موقع، به‌طور کامل و حداقل یک بار در ماه پرداخت کنند. کارفرمایان ملزم به ارائه فیش حقوقی هستند که حاوی اطلاعات دقیق درمورد حقوق کارمند همچون حقوق پایه، کمک‌هزینه و کسورات باشد.

فسخ قرارداد کاری

قرارداد کار می‌تواند در هر زمانی توسط کارمند یا کارفرما فسخ شود، مشروط بر اینکه دلایل فسخ قانونی باشند. در صورت فسخ کار توسط کارفرما، کارمند حق دریافت خسارت یا پرداختی برای فسخ قرارداد را دارد.

بیمه درمانی

کارفرمایان موظف هستند کارکنان خود را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهند. پوشش بیمه سلامت شامل دسترسی به مراقبت‌های پزشکی، بستری شدن در بیمارستان و داروهای تجویزی است. همچنین کارفرمایان باید افراد تحت تکفل کارکنان خود را هم بیمه درمانی کنند.

روش های پیدا کردن کار در دبی

دبی با اقتصاد در حال توسعه خود، جمعیت متنوع و حضور بسیاری از شرکت‌های چندملیتی، به‌عنوان قطب فرصت‌های شغلی در جهان شناخته می‌شود. یافتن کار در چنین کشوری برای خارجی‌ها می‌تواند دلهره‌آور و گیج‌کننده باشد، به‌خصوص اگر با بازار کار امارات آشنایی نداشته باشند. در اینجا مهم‌ترین روش های پیدا کردن کار در دبی را مرور می‌کنیم.

۱. کاریابی در دبی با جست‌وجوی آنلاین

اولین راه کاریابی در دبی، جست‌وجوی آنلاین است. پورتال‌ها و وب‌سایت‌های شغلی زیادی وجود دارند که اطلاعاتی درمورد موقعیت‌های شغلی در دبی ارائه می‌دهند. برخی از پورتال‌های شغلی محبوب در دبی عبارت‌اند از:

 • GulfTalent.com
 • Naukrigulf.com
 • Bayt.com

این پورتال‌ها فهرست مشاغل در صنایع مالی، درمان، مهندسی، فناوری و سایر موارد را به کارجویان ارائه می‌دهند. جویندگان کار می‌توانند در این وب‌سایت‌ها پروفایل ایجاد کنند و رزومه خود را آپلود کنند تا شانس استخدام خود را افزایش دهند.

۲. کاریابی در دبی با شبکه‌سازی

راه دیگر برای یافتن کار در دبی شبکه‌سازی است. دبی مرکز برگزاری بسیاری از رویدادهای تجاری، نمایشگاه‌های شغلی و کنفرانس‌های صنعتی است. بنابراین جویندگان کار می‌توانند برای ملاقات با کارفرمایان بالقوه و ارتباط با متخصصان صنعت، در چنین رویدادهایی شرکت کنند.

رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین نیز ابزار خوبی برای ارتباط با متخصصان صنایع مختلف در دبی هستند. شبکه‌سازی می‌تواند شانس افراد برای دریافت پیشنهاد شغلی را افزایش دهد و به جویندگان کار کمک کند که بازار کار پنهان در دبی را کشف کنند.

۳. کاریابی در دبی از طریق آژانس‌های کاریابی

راه سوم برای یافتن کار در دبی مراجعه به آژانس‌های کاریابی است. آژانس‌های کاریابی زیادی در دبی فعالیت دارند و همیشه به‌دنبال کاندیداهایی برای پر کردن موقعیت‌های شغلی گوناگون هستند. این آژانس‌ها پایگاه داده گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی در دبی دارند و این این فرصت‌ها را به افراد جویای کار بر اساس مهارت و تجربه آن‌ها معرفی می‌کنند.

مراجعه به آژانس‌های کاریابی برای کارجویان بسیار مفید است، زیرا در زمینه مهارت‌های رزومه‌سازی و مصاحبه شغلی نیز افراد را راهنمایی می‌کنند.

۴. کاریابی در دبی با استفاده از وب‌سایت شرکت‌ها

راه دیگر برای کاریابی در دبی، جست‌وجوی موقعیت‌های شغلی خالی در وب‌سایت شرکت‌ها است. بسیاری از شرکت‌ها در دبی فرصت‌های شغلی را در وب‌سایت‌های خود نمایش می‌دهند. آن‌ها معمولاً از داوطلبان می‌خواهند درخواست خود را به‌صورت آنلاین بفرستند.

جویندگان کار می‌توانند فرصت‌های شغلی را در وب‌سایت شرکت‌های معتبر جست‌وجو کنند و برای موارد منطبق با شرایط خود درخواست بفرستند تا مستقیم و بدون اتکا به واسطه‌ها کار پیدا کنند.

۵. ارجاع و معرفی

راه پنجم برای یافتن کار در دبی از طریق ارجاع است. ارجاعات شغلی می‌توانند از منابع مختلفی مانند دوستان، خانواده و همکاران سابق صورت گیرند. اگر جویندگان کار فردی را می‌شناسند که در دبی کار می‌کند یا ارتباطاتی در آنجا دارد، می‌توانند از او درخواست معرفی کنند. معرفی، روشی مؤثر برای جلب توجه کارفرمایان بالقوه است و می‌تواند شانس استخدام فرد را افزایش دهد.

۶. تماس مستقیم با کارفرمایان

درنهایت، می‌توان از طریق تماس مستقیم با کارفرمایان، یک کار خوب در دبی پیدا کرد. کارجویان می‌توانند درباره شرکت‌های مورد علاقه خود در دبی تحقیق کنند و رزومه و نامه‌های خود را برای مدیران استخدام آن شرکت‌ها ارسال کنند. اگرچه این رویکرد به تلاش بیشتری نیاز دارد، اما می‌تواند راهی مؤثر و مستقیم برای نشان دادن مهارت‌ها و پیشینه خود به کارفرمایان باشد.

شغل های مورد نیاز در دبی

دبی یکی از قطب‌های تجاری دنیا است که در حال رشد سریع‌ در این زمینه است و کسب‌وکارها را از هر نقطه‌ای از جهان جذب می‌کند. علاوه بر شرکت‌های تاسیس شده، استارت آپ‌های جدید، شرکت‌های کوچک و متوسط به طور مداوم در حال جستجوی استعدادهای تازه در امارت هستند. اگر دانشجویی به دنبال ایجاد مسیر شغلی جدید خود هستید یا فردی حرفه‌ای که به دنبال چالشی جدید است، آشنایی با مشاغل پرطرفدار مختلف در امارات و فرصت های شغلی در دبی برای شما ضروری است.

ما در ادامه لیستی از پرطرفدارترین شغل های مورد نیاز در دبی را برای کسانی که به فکر تغییر شغل یا مهاجرت هستند معرفی کرده‌ایم.

۱. شغل های مربوط به صنعت گردشگری

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین فرصت‌های شغلی در دبی، صنعت گردشگری است. دبی با خط افق چشمگیر و مراکز خرید گران‌قیمت خود یک مقصد توریستی مهم محسوب می‌شود و طبعاً فرصت‌های شغلی فراوانی هم در صنعت گردشگری دارد. هتل‌های مجلل دبی از مدیر هتل گرفته تا خدمتکار و سرآشپز، به طیف وسیعی از متخصصان در حوزه گردشگری نیاز دارند.

۲. شغل های مربوط به خدمات مالی

خدمات مالی یکی دیگر از فرصت‌های شغلی مهم در دبی است. این شهر خانه بسیاری از مؤسسات بانکی چندملیتی است که آن را به مکانی جذاب برای متخصصان مالی تبدیل می‌کند. همچنین اقتصاد معاف از مالیات دبی، آن را به مکانی ایده‌آل برای شرکت‌هایی تبدیل کرده است که نمی‌خواهند مالیات‌های سنگین بپردازند. کسانی که در بخش خدمات مالی دبی کار می‌کنند، زندگی راحتی دارند و در عین حال امکان کسب تجربه در بازار بین‌المللی هم برایشان مهیا است.

۳. شغل های مربوط به مهندسی

دبی به‌دلیل توسعه مداوم، ساخت و گسترش پروژه‌ها و ساختمان‌های جدید، تقاضای زیادی برای متخصصان مهندسی دارد. پروژه‌های متعدد و بزرگی مانند برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان و سیستم متروی پیشرفته در این شهر قرار گرفته‌اند. ساخت و نگهداری این پروژه‌ها به مهندسان، مدیران پروژه، معماران و نقشه‌برداران بسیار ماهر نیاز دارد. با افزایش سرمایه‌گذاری دولت امارات در توسعه زیرساخت‌ها، نیاز به متخصصان در این صنعت نیز افزایش می‌یابد.

مشاغل مهندسی مورد نیاز در امارات و دبی:

 • مهندس مکانیک حرفه‌ای
 • مهندس هوافضا
 • مهندس برق
 • مهندس نفت
 • مهندس شیمی

۴. شغل های مربوط به حوزه فناوری

از آنجایی که شرکت‌های چندملیتی متعددی در دبی قرار دارند، بنابراین این شهر به مکانی ایده‌آل برای متخصصان صنعت فناوری تبدیل شده است. بخش فناوری امارات، رشد قابل توجهی دارد و فرصت‌های شغلی در مهندسی نرم‌افزار، هوش مصنوعی، امنیت سایبری و بازاریابی دیجیتال فراوان هستند. صنعت پررونق فناوری در دبی، هر ساله بهترین استعدادها را از سراسر جهان برای کار و زندگی به این شهر جذب می‌کند.

۵. شغل های مربوط به حوزه نفت و گاز

یکی دیگر از صنایع مهم برای کار در دبی بخش نفت و گاز است. بسیاری از شرکت‌های نفت و گاز در دبی به متخصصان بسیار ماهر مانند مهندسان، زمین‌شناسان و سایر متخصصان فنی نیاز دارند. صنعت نفت و گاز نقش مهمی در اقتصاد دبی ایفا می‌کند و فرصت‌های شغلی استثنایی را به افراد واجد شرایط ارائه می‌دهد.

۶. شغل های مربوط به حوزه استارتاپ‌ها

بخش کارآفرینی و استارتاپ‌ها نقش مهمی در توسعه دبی دارند. دولت امارات نیز مصمم است از سرمایه‌گذاری‌های تجاری مؤثر در رشد شهر حمایت کند. این شهر به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکار شناخته می‌شود و محل بسیاری از استارتاپ‌های پررونق است. با ادامه رشد و توسعه دبی، فرصت‌های بیشتری هم برای کارآفرینان و شرکت‌های نوپا ایجاد می‌شود.

۷. شغل های مربوط به حوزه آموزشی

بخش آموزش در دبی طی سال‌های اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است. بنابراین بسیاری از مؤسسات آموزشی دبی به متخصصان ماهر مانند معلمان، مربیان و مدیران در زمینه‌های مختلف نیاز دارند. ورود مهاجران به رشد دانشگاه‌های بین‌المللی امارات کمک کرده است و این دانشگاه‌ها متخصصان را از نقاط مختلف جهان جذب و استخدام می‌کنند.

۸. شغل های مربوط به حوزه بهداشت و درمان

با افزایش جمعیت و تغییر سبک زندگی در دبی، صنعت درمان به بخش مهمی تبدیل شده است که به متخصصان در زمینه‌های گوناگون نیاز دارد. صنعت مراقبت‌های بهداشتی دبی یکی از بهترین‌ها در منطقه خاورمیانه و آسیا است و فرصت‌های شغلی زیادی را برای پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان مهیا کرده است.

حقوق کار در دبی

از آنجایی که دبی یک مرکز تجاری جهانی است که متخصصان را از سراسر جهان جذب می‌کند، کسب‌وکارها در دبی در بازاری به‌شدت رقابتی و آزاد فعالیت می‌کنند که به پرداخت حقوق‌های بالا منجر می‌شود. معمولاً جویندگان کار در دبی حقوقی بالاتر از میانگین جهانی دریافت می‌کنند که به تقاضای بالای نیروهای کار ماهر در این شهر نسبت داده می‌شود. پردرآمدترین و پر تقاضاترین مشاغل در دبی در زمینه‌های فناوری، مالی، بهداشت و درمان و مهندسی هستند. این بخش‌ها حقوق بالا، بیمه درمانی و پاداش‌های خوبی دارند. از طرف دیگر هزینه زندگی هم در دبی نسبتاً پایین نیست؛ اما اکثر شرکت‌ها به کارکنان خود کمک‌هزینه مسکن و حمل‌ونقل هم ارائه می‌دهند که هزینه زندگی را برای مهاجران کاهش می‌دهد.

مالیات درآمد در دبی

دبی یک بهشت مالیاتی است که مالیات بر درآمد وضع نمی‌کند. این سیاست برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاری خارجی و رونق اقتصاد اجرا می‌شود و عامل مهمی در رشد اقتصادی چشمگیر دبی و صنعت گردشگری آن بوده است.

هرچند امارات مالیات بر درآمد را بر افراد یا شرکت‌ها اعمال نمی‌کند، اما از شرکت‌های نفتی و بانک‌های خارجی مالیات می‌گیرد. همچنین برای کالاهای خاص و مضر برای سلامت انسان یا محیط‌زیست مالیات غیرمستقیم وضع می‌شود. مالیات بر ارزش‌افزوده نیز از اکثر کالاها و خدمات اخذ می‌شود.

کار در دبی و تحصیل

صنعت و اقتصاد در حال رشد امارات، فرصت‌های شغلی متعددی را برای کار و تحصیل هم‌زمان در دبی به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان علاوه بر کسب تجربه عملی در یک محیط حرفه‌ای، می‌توانند برای حمایت از فعالیت‌های علمی خود به کسب درآمد هم بپردازند.

دانشجویان گزینه‌های زیادی برای کار پاره‌وقت و تمام‌وقت در صنایعی مانند گردشگری و امور مالی دارند. آن‌ها می‌توانند در هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها کار پیدا کنند و با مهارت‌های ارزشمند خدمات به مشتریان در صنعت گردشگری آشنا شوند.

غیر از بخش گردشگری، دانشجویان می‌توانند در زمینه تولید محتوا، طراحی گرافیک و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نیز کار کنند. دبی خانه بسیاری از استارتاپ‌ها و کارآفرینان است. بنابراین دانشجویان این فرصت را دارند که روی پروژه‌هایی کار کنند که با علایق آن‌ها مطابقت دارد.

همچنین تمام دانشگاه‌های دبی استانداردهای آکادمیک بالایی دارند و مدارک تحصیلی آن‌ها در سطح جهانی معتبر شناخته می‌شوند. بنابراین دبی گزینه‌ای جذاب برای دانشجویانی است که به‌دنبال ایجاد کسب‌وکار خود در امارات هستند. همچنین امکان تبدیل ویزای اقامتی از دانشجویی به کاری پس از اتمام تحصیل در دبی نیز وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت با کار در دبی

مهم‌ترین شرط اخذ اقامت با کار در دبی این است که فرد مجوز کار معتبر و صادرشده توسط دولت امارات را داشته باشد.

برای درخواست اقامت با کار در دبی، افراد باید حامی مالی داشته باشند تا روند درخواست ویزا را تسهیل کند. حامی می‌تواند یک کارفرما یا یکی از اعضای خانواده فرد باشد که مقیم دبی است. قبل از اینکه حامی بتواند فرآیند را آغاز کند، باید مدرکی دال بر درآمد و محل اقامت ارائه کند. این‌ها الزامات اصلی برای اخذ اقامت دبی هستند.

نکته قابل توجه اینکه ویزای کار فقط به افرادی ارائه می‌شود که از یک شرکت در دبی پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند که این ویزا معمولاً دو سال اعتبار دارد.

اجازه اقامت تنها پس از بررسی سوابق کامل مانند معاینه پزشکی، سوابق کیفری و سابقه مالی به فرد اعطا می‌شود. هنگامی که فردی اقامت با کار در دبی را دریافت کرد، باید قوانین مختلفی را برای حفظ وضعیت ویزای خود رعایت کند. این قوانین شامل پرداخت هزینه بیمه درمانی، تمدید مجوز اقامت قبل از انقضای آن و رعایت شرایط قرارداد کاری است. نقض هر یک از این شرایط امکان دارد به جریمه نقدی، حبس یا اخراجهرآنچه در مورد شرایط استخدام و “و دبی اعم از اخذ ویزا، لیست پردرامدترین مشاغل مورد نیاز دبی، کاریابی های دبیو امارات و حداقل حقوق باید بدانید.

دبی یکی از مقاصد کار و مهاجرت ایرانیان است که از دیرباز بسیار مورد توجه بوده و با توجه به ارزش پول این کشور ایرانیان زیادی رویای کار در دبی را در سر دارند. در مطالب قبلی به “” پرداخته‌ایم و در این مقاله قصد داریم به تمام نکات کار در دبی به ویژه کار با جای خواب در این کشور بپردازیم.

بیشتر بخوانید

نرخ بیکاری کشور امارات به چه میزان است؟

کشور امارات دارای اقتصادی مبتنی بر نفت و توریسم است و از جمله کشورهای ثروتمند آسیا محسوب می شود. یکی از نکات مثبت در مورد کشور امارات نرخ بیکاری پایین آن است. نرخ بیکاری در این کشور کمتر از 3 درصد است و همین مسئله باعث شده است که افراد زیادی به فکر مهاجرت ک اری به  این کشور و کار در دبی باشند.

بیشتر بخوانید ،

امارات متحده عربی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است و مانند دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس از منابع نفتی فراوانی برخوردار است و سومین کشور تولید کننده نفت در خاورمیانه محسوب می شود. ابوظبی و دبی دو منطقه اصلی کشور امارت محسوب می شوند و بسیاری از ایرانیان برای کار در دبی به این کشور مهاجرت می کنند.

اقتصاد دبی

اقتصاد دوبی همچنان در حال رشد است و زیرساخت های اقتصادی باعث شده است که نیاز به نیروی کار در این کشور رو به افزایش باشد، به طوری که پیش بینی می شود روند افزایش مهاجران بی کار از کشورهایی چون ایران، یمن، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای منطقه خاور میانه به این کشور در سالهای آینده صعودی باشد.

دریافت ویزای کار در امارات چگونه امکان‌پذیر است؟

اولین و مهمترین نکته برای  کار در دوبی به عنوان یک ایرانی آن است که شما باید قبل از سفر به دوبی ویزای کاری داشته باشید. هر مهاجری برای ورود به این کشور و کار در دبی به گذرنامه و ویزای کار با حداقل 3 ماه اعتبار نیاز دارد. در صورتی که شما قبل از ورود به این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید و یا شاغل باشید تمام کارهای ویزا و گذرنامه توسط کارفرما انجام می‌شود.

حوزه‌های کاری پر طرفدار در دبی

برخی از حوزه های اقتصادی در دوبی نیروی کار بیشتری نیاز دارند و شاغل شدن در آنها در صورتی که تخصص لازم را داشته باشید سریعتر اتفاق می افتد. این حوزه ها عبارتند از:

پالایش نفت و پتروشیمی
مخابرات
حمل و نقل
گردشگری

حوزه های مختلفی صنعتی در دوبی همچنان به دنبال نیروی کار هستند و افراد بسیاری با تخصص های لازم می توانند برای کار در این کشور اقدام کنند.

ساعات کاری دبی

ساعات کاری این کشور در طول روز ۹ ساعت و جمعا در یک هفته ۴۷ ساعت است.
شروع ساعت کاری ۸:۳۰ یا ۹ صبح و پایان ساعت کاری ۱۷:۳۰ یا ۱۸ است.

همانطور که گفتیم برای این که بتوانید به راحتی در دوبی مشغول به کار شوید نیاز دارید تا ویزای کاری دریافت کنید. بنابراین پیدا کردن شغل قبل از مهاجرت یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید.

سهم نیروی کار در دوبی بیشتر در انجام  پروژه ها به پتروشیمی، پالایش نفت، مخابرات، حمل و نقل هوایی و گردشگری می رسد و مشاغل مربوط در این حوزه از جمله مشاغل مورد نیاز در دبی است. کشور امارات در حال حاضر ببیشترین سرانه درآمد را در بین جهان عرب را دارد.

بیشتر بخوانید ،

در حال حاضر بهترین شهری که تنوع صنایع دارد و وضعیت کار در این شهر مطلوب تر است، دوبی است. مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در دبی در حال اجراست.

شما می توانید برای یافتن یک شغل متناسب با مهارت و توانایی های خود قبل از مهاجرت به دوبی با مراجعه به سایت های کاریابی این کشور در صدد یافتن شغل مورد نظر خود باشید.

میانگین حقوق کار در دبی

میانگین حقوق یک فرد آسیایی در دوبی برای یک شغل معمولی ۱۶۰۰ دلار در ماه است و این رقم برای یک شغل که نیاز به تخصص دارد تا 6800 دلار نیز افزایش پیدا می کند. از طرفی باید بدانید که هزینه های زندگی در دوبی بسیار بالا است و برای زندگی در این شهر باید به دنبال یک شغل پردرآمد باشید. برای مثال کارگری در دوبی به هیچ عنوان برای یک کارگر ایرانی به صرفه نیست و البته پیدا کردن همچین شغلی هم سخت به نظر می آید، چرا که کارفرمایان اماراتی بیشتر تمایل به استخدام افراد هندی و پاکستانی دارند، چرا که علاوه بر دستمزد پایینی که دارند، به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند.

شرایط گرفتن ویزای کار در دبی

برای این که به صورت قانونی کار در دوبی را آغاز کنید باید اقامت کاری داشته باشید و نیاز است که برای سپری کردن مراحل دریافت ویزای کار کارفرما به شما کمک کند چرا که شما مستقلا نمی توانید این کار را انجام دهیدمتقاضیانی که از کشورهای همکار خلیج فارس GCC به قصد کار به دبی سفر می‌کنند ملزم به اخذ ویزای کار دبی نیستند.

در صورتی که فکر می کنید شرایط کاری در دوبی برای شما مناسب است و قصد دارید که به این شهر سفر کنید همانطور که گفتیم باید ابتدا به فکر یافتن شغل باشید. برای یافتن شغل در دبی دو راه اساسی وجود دارد که شما به بسته به شرایط خود می توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید و اقدام به کاریابی نمایید.

بیشتر بخوانید ،

روش اول این است که شما رزومه خود را بر اساس توانمندی ها تخصص و تحصیلات خود تهیه نموده و به ادارات کاریابی واقع در دوبی ارسال نموده تا آن ها با توجه به کارفرمایان متقاضی متخصص، برای شما شغل مناسب شما را پیدا کنند، البته خودتان هم می توانید شخصا برای کارفرماها رزومه ارسال نمایید. در ادامه آدرس چند بنگاه کاریابی دوبی را برایتان فهرست کرده ایم:

شماره تلفن کار در دبی و امارات

برای اینکه بتوانید در دبی و امارات مشغول به کار شوید ابتدا باید شماره تلفن موسسه‌ها و سایت‌های کاریابی دبی را داشته باشید. با مراجعه به سایت‌های زیر می‌توانید به شماره تلفن کاریابی‌های در دبی و امارات دسترسی داشته باشید.

وب سایت دوبیزل
وب سایت بیت
وب سایت گلف تلنت

روش دوم هم این است که اگر شما در دبی دوست یا آشنایی دارید از او بخواهید برای شما کار پیدا کند و شما با ارسال مدارک و رزومه خود برای فرصت شغلی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید ،

مهمترین دلیل علاقمندی خارجی ها برای کار در دوبی دستمزد بالا و عدم پرداخت مالیات بر درآمد در این شهر است. امارات متحده عربی معاف از مالیات است. در بسیاری از هتل ها و باشگاه ها در دوبی مبلغی بین 10 تا 15 درصد هزینه اضافی بابت خدمات رسانی دریافت می شود و شما می توانید ۱۰ درصد به صورت حساب خود اضافه و پرداخت نمایید  و در نتیجه هیچ الزامی به پرداخت انعام نیست.

حداقل حقوق و لیست مشاغل مورد نیاز امارات ( دبی ) 2022

حقوق کار در دبی و امارات، در زیر برخی مشاغل و متوسط حقوق دریافتی که بیشترین متقاضی کار را دارد مشخص شده است.

در ادامه به چند مورد از مشاغل مورد نیاز امارات را به شما معرفی می‌کنیم.

مربیان شخصی و حرفه‌ای، فریلنسرهای محتوای دیجیتال، هنر، طراحی، نویسندگی، عکاسی، متخصصان بازاریابی و رسانه‌های اجتماعی، پرسنل پزشکی و بهداشتی، کارکنان پشتیبانی بهداشت، متخصصان تجارت الکترونیکی، متخصصان توسعه تجارت و فروش، روزنامه نگاران آنلاین، مترجمان، متخصصان بازرگانی، توسعه دهندگان نرم افزار، متخصص مالی، تحلیل گران مالی، مهندسان نفت و فرآیند شیمیایی، اکثر رشته های مهندسی و معلمان، متخصصان مهمان نوازی و جهانگردی، دستیار مدیر، متخصصان منابع انسانی و استخدام و متخصصان هوش مصنوعی

بیشتر بخوانید ،

در ادامه به معرفی برخی تخصص های مورد نیاز در دوبی می پردازیم که شانس بیشتری برای اشتغال متخصصان در این زمینه ایجاد می کند.

مهندسی IT و نرم افزار، طراحی گرافیک

یکی از برترین تخصص های مورد نیاز برای کار در دوبی و به طور کلی تمام دنیا، مهارت ها و دانش های مربوط به علوم کامپیوتر است. شرکت های بزرگی در دبی هستند که نیازمند متخصصان علوم کامپیوتر هستند. با گسترش اینترنت و آنلاین شدن بسیاری از فرآیندها، شرکت ها در صنایع مختلف، تمایل و البته نیاز شدیدی به وارد شدن به دنیای تکنولوژی و بهره برداری از فرصت های نهفته در آن دارند. بنابراین موقعیت کار برای متخصصان علوم کامپیوتر در دوبی بسیار عالی است. میانگین حقوق این تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار درهم است.

کارشناس معماری و مهندسی

ساخت و ساز و طراحی و معماری در دوبی از مشاغل بسیار پر رونق هستند که نیروی کار زیادی نیاز دارند. ساختمان ها، برج ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی، هتل هایی با امکانات فوق العاده و بسیاری از طرح های عمرانی دیگر کار معماران و مهندسانی در دوبی  است و این پروژه ها همچنان ادامه دارد تا دوبی به بهترین شهر توریستی دنیا تبدیل شود. پس اگر در یکی از رشته های معماری و مهندسی ساخت و ساز مهارت دارید می توانید سریعا در دوبی مشغول به کار شوید. میانگین حقوق این تخصص مورد نیاز برای کار در دبی بین ۱۰ تا ۲۵ هزار درهم است.

بازاریابی و تخصص در رسانه ها و شبکه های اجتماعی

اگر در بازاریابی و مدیریت رسانه ها و شبکه های اجتماعی، تخصص و تجربه دارید، می توانید به راحتی در دوبی کار پیدا کنید. همانطور که گفته شد، دبی هر لحظه در حال رشد در صنعت گردشگری است و هدفش جلب توجه هرچه بیشتر مردم دنیا و تبدیل آنها به مسافرانی است که دبی را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند.

بیشتر بخوانید ،

بنابراین طبیعی است که می خواهد در رسانه های مختلف مانند شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و وبلاگ ها و … خود را در دید مخاطبان بگذارد. همینطور توسعه گردشگری باعث رشد صنایع دیگری هم می شود که تنها با متخصصان بازاریابی در دبی می توانند به رشد و پیشرفت خود ادامه دهند. میانگین حقوق این عنوان شغلی در دوبی  بین ۱۱ تا ۳۴ هزار درهم می‌باشد.

نمایندگی فروش و ارتباط با مشتری

در دوبی مراکز خرید و فروشگاهی بسیاری وجود دارد که نمایندگی برندهای معروف و بزرگ دنیا را در اختیار دارند  مسلما برای رونق این مراکز به کسانی که بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و به فروش به محصولات کمک نمایند، احتیاج است. بنابراین اگر توانایی انجام این کار پر درآمد اما سخت را در دبی دارید، کار در دبی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. میانگین حقوق این کار در دبی بین ۵ تا ۲۵  هزار درهم است.

آشپزی و مهارت‌های مرتبط به آن

یکی از جاذبه های گردشگری دوبی که باعث شده است به یک شهر توریستی جذاب تبدیل شود طیف گسترده غذاها و نوشیدنی هایی است که می توان در دبی تهیه کرد. اگر تجربه و علاقه کافی به کار در رستوران و کافه و … دارید، فرصت های مالی خوبی در انتظار شما خواهد بود. میانگین حقوق برای آشپزی در دوبی بیش از ۸ هزار درهم است.

 مشاوره املاک در دبی

تجارت املاک در دوبی یکی از مشاغل پردرآمد است، چرا که دوبی همچنان در حال توسعه و پیشرفت است و  این صنعت همچنان در حال پیشروی و سودآوری است. در صورتی که در این زمینه مهارت کافی داشته باشید مشاوره املاک در دبی می تواند، درآمد خوبی نصیب شما خواهد بود. میانگین حقوق این عنوان شغلی مورد نیاز برای کار در دبی بیش از ۳۰ هزار درهم است.

خدمات درمانی

زیرساخت های دوبی در حال توسعه و تقویت خدمات درمانی است، به همین دلیل و به علت کمبود افراد متخصص در این حوزه کار پزشکان، پرستاران، دندان پزشکان و داروسازها در دبی کاملا تامین است. میانگین حقوق افراد شاغل در این بخش بیش از ۲۷ هزار درهم است.

کار در هتل‌های بین المللی دبی

صنعت هتل داری دوبی بسیار بزرگ و همچنان در حال توسعه است. بهترین کار با جای خواب در دوبی مشغول به کار شدن در هتل های این شهر است. شما می توانید با آغاز به کار در هتل از امکانات ویژه ای چون، سرویس رفت و آمد رایگان، غذای رایگان، محل اسکان و حقوق متناسب برخوردار شوید. میانگین حقوق کارکنان هتل در  دبی بیش از ۸ هزار درهم است.

منابع انسانی، پردرامدترین شغل در دبی

متخصصان منابع انسانی یکی از پردرآمدترین مشاغل دوبی محسوب می شوند. . مهارت برقراری تناسب در کمیت و کیفیت نیروی کار و طراحی برنامه توسعه سازمانی، کارشناسان منابع انسانی را در دبی به یک شغل بسیار عالی رسانده است. میانگین حقوق این عنوان شغلی در دبی بیش از ۱۴ هزار درهم است.

 کارهای دفتری و منشی گری

استخدام به  عنوان کارمند دفتری و منشی در شرکت های تجاری بزرگ دبی فرصت اشتغال در این بخش را برای علاقمندان فراهم کرده است. همچنین افرادی که تخصص کافی در رسپشنی دارند، همواره مورد نیاز مراکز مختلف خرید و تفریحی، هتل ها و مراکز سرمایه گذاری و دیگر موقعیت های کاری در دبی هستند. میانگین حقوق کارمند دفتری و منشی در دوبی بیش از 7 هزار درهم است.

چگونگی یافتن کار با جای خواب در دوبی

بسیاری از کارفرمایان مشاغل در دوبی نیروی کار مورد نیا خود را از طریق آژانس های کاریابی استخدام می کنند. باید گفت که یکی از بهترین روش های یافتن کار با جای خواب در دوبی استفاده از آژانس های کاریابی است.  برخی از بهترین آژانس های برتر عبارتند از:

به یک نکته مهم توجه داشته باشید، بهتر است از خدمات کاریابی هایی استفاده کنید در انتها از کارفرما کمیسیون می گیرند نه از جوینده کار.

کدام کارها با جای خواب ارائه می شوند

پیدا کردن کار با جای خواب در دوبی می تواند هزینه اسکان را از سایر هزینه های شما کسر کند. بنابراین کاملا طبیعی است که بیشتر افراد جویای کار به دنبال مشاغل با جای خواب در دوبی هستند. اگرچه این مشاغل طیف گسترده ای ندارند اما مشغول به کار شدن در هتل ها، مراکز خدماتی، کار به عنوان کارگر ساختمانی و یا پرستاری کودک و سالمند در دوبی از جمله مشاغلی هستند که با جای خواب و بعضا با سرویس رفت و آمد و یا غذای رایگان ارائه می شوند. بنابراین اگر به دنبال کار با جای خواب در دوبی هستید می توانید مهارت خود را در یکی از زمینه های شغلی که نام برده شد ارتقاء بخشیده و در این زمینه رزومه کاری قابل قبولی  داشته باشید.

بیشتر بخوانید ،

یک نکته مهم در مورد کار کردن در دوبی وجود دارد و آن این است که بازار کار دوبی از نظر کار برای مهاجران تقریبا یک بازار اشباع است و کار پیدا کردن بسیار رقابتی است. ضمن این که شما باید یا مهارت بسیار بالایی داشته باشید و دارای یک رزومه قوی باشید و یا کانال های جستجوی مشاغل را به خوبی بشناسید تا بتوانید در دوبی کار پیدا کنید.

چگونه ویزای کار در دوبی بگیریم

ویزای کاری امارات به دو نوع تقسیم می شود:

ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی JOB OFFER : متقاضیان اصلی دریافت این ویزا در ابتدا باید یک کارفرما در خاک کشور امارات پیدا کنند، که به نیروی کاری آنها اعلام نیاز نماید. در این صورت متقاضی اصلی باید با موسسات کاریابی یا سایت های بین المللی کاریابی ارتباط برقرار نماید تا بتوانند پروفایل های مخصوص خود را تشکیل دهند و بتواند با کارفرما ها ارتباط بگیرند. در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط متقاضی اصلی می تواند برای او پیشنهاد شغلی ارسال نمایند و فرد زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند و برای کار در امارات در این کشور حضور پیدا کنند.

بیشتر بخوانید ،

کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت امارات اثبات نمایند که چرا قصد استخدام یک نیروی خارجی را دارند.

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار JOB SEEKER در دبی

بر اساس این ویزا متقاضیان اصلی می‌توانند در خاک این کشور حضور پیدا کنند و به طور مستقیم به کاریابی بپردازند. معمولاً زمانی که برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود ۶ ماه تا یک سال می باشد و افراد در صورتی که بتوانند شغل مورد نظر خود را که مرتبط با تخصص و مهارت آنها باشد را دریافت نمایند، می توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند اما در حال حاضر کشوری مانند امارات، چنین ویزاهایی را برای ایرانی ها صادر نمی نماید و افرادی که قصد کار در امارات را دارند تنها می‌توانند از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده نمایند. مدت زمان این ویزاها بستگی به مدت قراردادی دارد که کارفرما با متقاضی کار می بندند.

اسناد و مدارک مورد نیاز کار در امارات

متقاضیان کار در امارات قبل از هرگونه اقدام باید نسبت به تکمیل کردن مدارک خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز متقاضیان کار در امارات برای دریافت ویزای کاری این کشور، باید دو نوع از مدارک را آماده نمایند. یک نوع از مدارک مربوط به شرایط هویتی متقاضی می باشد که شامل پاسپورت و فرم هایی می باشد که از طریق سفارت قابل دستیابی می‌باشد. نوع دوم مدارک، مدارک مربوط به رزومه و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی است. متقاضی اصلی برای اینکه بتواند شانس ویزای خود را بالا ببرد باید تمامی مدارک را طبق اصول و کاملاً مرتب و منظم تهیه شود. این مدارک شامل موارد زیر است:

پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
ارائه نامه تمکن مالی
ارائه سابقه کاری ( به صورت سابقه بیمه ای و یا نامه کاری )
تکمیل فرم های مربوط به سفارت
بیمه نامه مسافرتی

سوالات متداول

شرایط کار و استخدام در دبی چیست؟

برای کار در دبی و امارات باید جاب آفر که همان پیشنهاد شغلی است را داشته باشید.

حقوق کارگر ساده در دبی چقدر است؟

میانگین درآمد کارگر ساده یا پیشخدمت در دبی چیزی در حدود 2100 درهم است.

چگونه به آگهی‌های استخدام در دبي و امارات دسترسی داشته باشیم؟

شما می توانید از طریق عضویت در جاب یابی و یا ارتباط با سایت‌های کاریابی در امارات با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید و روال کار را طی نمائید.

لیست مشاغل مورد نیاز امارات و دبی کدامند؟

مشاغل زیر شاخه علوم پزشکی مانند پزشکی، پرستاری و..، مشاغل مهندسی مانند مکانیک، نفت و..، همچنین مشاغل مربوط به حیطه گردشگری از پرتقاضا ترین مشاغل این کشور هستند.

اطلاعات تماس

ارسال رزومه برای این آگهی

استخدام های استانمطلب پیشِ رو، راهنمای کامل کار در دبی در سال 2023 است که با استفاده از دقیق‌ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار مهاجرتی و از منابع موثق و معتبر تهیه شده است.

قبل از بررسی راه‌های کار در دبی؛ اگر به هر دلیلی فرصت مطالعۀ ادامه مطلب را ندارید یا از حوصلۀ شما خارج است و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید، را پُر کنید تا با یک مشاورۀ دقیق راهنمایی‌تان کنیم.

شهر دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا و مقصدی محبوب برای مهاجرت است. آمار مهاجرت برای کار در دبی بالا بوده و حدود 90 درصد از جمعیت 3.1 میلیون نفری این شهر را مهاجرانی تشکیل می‌دهند که برای کار به آنجا آمده‌‌اند. با وجود دستمزدهای بالا و مالیات کم در دبی، کار کردن در این شهر تا حد زیادی سودآور بوده و برای کسانی که به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند، بسیار ایده‌آل است.

مهاجرت به این شهر در میان ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد. همان طور که می‌دانید، امارات متحده به ایران نزدیک بوده که می‌تواند دلیلی عالی برای محبوبیت کار در دبی برای ایرانیان باشد. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم تا جزئیات بیشتری را درباره شرایط کار در شهر دبی بررسی کرده و ببینیم وضعیت حقوق و درآمد در این شهر چگونه هستند. وضعیت ایرانیان در این شهر را بررسی می‌کنیم و همچنین هر آنچه درباره ویزا برای کار، هزینه‌ها و اخذ اقامت لازم است بدانید.

کار در دبی یک فرصت عالی برای کسب درآمد بالا

نگاهی به شرایط کار در دبی

دبی شهر فرصت‌ها و مکانی پررونق برای کار و تجارت است. اتباع خارجی و کسانی که قصد را دارند، باید ابتدا برای اخذ ویزا اقدام کرده و سپس مجوز کار دریافت کنند؛ مگر در شرایطی که با ویزا جستجوی کار وارد امارات می‌شوید. در دبی معمولاً روند اخذ ویزا و مجوز کار برای مهاجران، توسط کارفرمای اهل دبی انجام می‌شود. علاوه بر انجام این مراحل، کارفرما باید هزینه‌های مربوط به ویزا و مجوز را نیز بپردازد.

شرایط و روند اصلی کار در دبی برای افراد خارجی، به‌صورت زیر است:

 • درخواست کارفرما برای اخذ تأییدیه استخدام کارکنان خارجی از وزارت کار
 • صدور ویزا برای متقاضی جهت ورود به امارات متحده به‌مدت 30 روز
 • سفر به دبی و اقدام برای اخذ اقامت ظرف 60 روز
 • درخواست کارفرما برای اخذ مجوز کار یا کارت کار در دبی پس از ورود متقاضی به این کشور
 • اقدام برای اخذ کارت شناسایی با استفاده از پاسپورت معتبر و ویزای دبی
 • انجام معاینات پزشکی تعیین شده در بیمارستان‌های دولتی دبی
 • اقدام برای اخذ ویزای اقامت در دبی پس از ارائه مدارک لازم به اداره تابعیت و اقامت دبی (DNRD) و درج ویزای اقامت در پاسپورت کشور مبدأ
 • امکان شروع فعالیت کاری در دبی پس از برآورده کردن تمام شرایط و اخذ اقامت و مجوز کار دبی

شرایط بررسی شده، برای کسانی است که قصد دارند برای یک کارفرما در دبی کار کنند. این شهر یک فضای عالی برای تجارت نوآورانه را در کنار رقابت سالم در بازار فراهم کرده است و به همین دلیل، از پتانسیل بالایی برای شروع کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری برخوردار است.

بسیاری افراد روش ثبت شرکت در دبی را برای مهاجرت به این شهر انتخاب کرده و به‌طور مستقل برای اخذ اقامت اقدام می‌کنند. برای بررسی جزئیات بیشتر درباره شرایط راه‌اندازی کسب‌و‌کار در دبی، می‌توانید مطلب را در پارسی کانادا بخوانید.

مشاغل موردنیاز در دبی

اقتصاد قوی امارات و فرصت‎‌های شغلی که در این کشور وجود دارد، منجر به رونق مهاجرت به دبی از طریق کار شده است. این بستر مناسب اقتصادی، کارفرماهای خارجی را نیز برای ثبت شرکت در دبی ترغیب می‌کند. یکی از مزایای ثبت شرکت و راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار در دبی، اخذ اقامت است.

نرخ استخدام در دبی در سال‌های اخیر افزایش یافته است

اما اگر شرایط راه‌اندازی شرکت را ندارید، می‌توانید بازار کار را بررسی کرده و ببینید کدام مشاغل در دبی به جذب نیروی بیشتر نیاز دارند.در نمودار بالا می‌توانید روند به کارگیری نیروی گار در سال‌های اخیر ببینید. اگرچه روند روبه‌رشد دبی باعث شده تا اغلب مشاغل با کمبود نیروی کار مواجه باشند، اما برخی مشاغل بیشتر مورد تقاضا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین‌باره و مشاهده لیست کامل مشاغل پرتقاضا، می‌توانید مطلب را در پارسی کانادا بررسی کنید.

برخی از پرتقاضاترین مشاغل در دبی، عبارت است از:

 • مشاغل حوزه حسابداری و امور مالی
 • مشاغل مدیریتی
 • حوزه دیجیتال و هوش مصنوعی
 • منابع انسانی
 • مشاغل مرتبط با حوزه‌های حقوقی
 • مهندسی
 • متخصصان داده یا دستیاران مدیریت
 • متخصصان رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی
 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
 • پزشکی و پرستاری
 • معلم
 • مشاغل حوزه گردشگری
 • مدیریت خرده‌فروشی

انواع ویزا برای کار در دبی

در دبی، ویزایی تحت‌عنوان ویزای کار برای مهاجران ارائه نمی‌شود. در واقع متقاضیان کار در این شهر، باید یک ویزا برای اقامت دبی داشته و سپس برای دریافت کارت کار اقدام کنند.

کارت کار یا مجوز کار، نوعی کارت شناسایی است که افراد خارجی معمولاً باید همراه خود داشته باشند، زیرا ممکن است توسط مقامات مسئول در دبی بررسی شود. در صورت و دبی بدون این مجوز، جریمه خواهید شد.

برای ورود به هر کشور جدیدی، باید ابتدا ببینید که واجد شرایط چه نوع ویزایی هستید. امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست. روند مهاجرت و کار در دبی برای ایرانیان به این صورت است که، فرد ابتدا گزینه‌های ویزای امارات را بررسی کرده و پس از اخذ آن و ورود به کشور، برای اخذ ویزای اقامت و مجوز کار اقدام می‌کند. چند نوع ویزای مختلف برای ورود به امارات وجود دارد، اما تنها برخی از آن‌ها به شما اجازه کار در این کشور را می‌دهند.

برای مهاجرت به دبی، ویزای کار وجود ندارد اما ویزاهایی که منجر به کار می‌شود وجود دارد.

انواع ویزا برای کار در امارات عبارت است از:

2- ویزای همسر امارات

اگر همسر شما در حال حاضر در دبی کار کرده و معیارهای حمایت از شما را دارد، می‌توانید از طریق اسپانسری او به دبی رفته و در این شهر کار و زندگی کنید. مردان برای حمایت از همسر خود، باید حداقل حقوق 4000 درهم در ماه، و یا 3000 درهم حقوق و محلی برای اقامت داشته باشند. این مبلغ برای زنانی که از همسر خود برای رفتن به دبی حمایت می‌کنند، به 10,000 درهم در ماه رسیده و باید از اداره کل اقامت و امور خارجی مجوز داشته باشند.

3- ویزای دانشجویی

دانشجویانی که در دبی زندگی می‌کنند، از سال 2017 با ویزای دانشجویی خود مجاز به کار در مشاغل پاره‌وقت هستند. البته این روش تنها برای دانشجویان مناسب بوده و متقاضیان مهاجرت به دبی از طریق کار بهتر است، مسیرهای دیگر را برای دریافت مجوز کار انتخاب کنند.

4- ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی یک ویزای اقامت طولانی مدت است که به به دسته خاصی از افراد امکان زندگی، کار یا تحصیل در امارات متحده عربی را می دهد و در عین حال از مزایای انحصاری بهره مند می شوند. سرمایه گذاران، کارآفرینان، دانشمندان، دانشجویان و فارغ التحصیلان برجسته، پیشگامان بشردوستانه و قهرمانان خط مقدم از جمله کسانی هستند که واجد شرایط دریافت هستند.

حقوق کار در دبی چقدر است؟

یکی از اولین مواردی که برای مهاجرت و زندگی در دبی باید در نظر بگیرید، میزان حقوق و درآمد در این شهر است. معمولاً مشاغل مختلف در دبی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • دسته اول: حقوق کارکنان به‌صورت ساعتی پرداخت می‌شود.
 • دسته دوم: حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

اگر می‌خواهید دستمزدها را با مخارج روزمره در دبی مقایسه کنید، می‌توانید مطلب را مطالعه کنید. میزان حقوق و دستمزدها در دبی در جدول زیر بررسی شده است.

متوسط حقوق ساعتی میانگین دستمزد ماهیانه متوسط حقوق سالانه
120 درهم 21,500 درهم 258,000 درهم

اما سوال اساسی این است که میزان درآمد حاصل از ثبت شرکت در دبی به چه صورت است؟

دبی بزرگ‌ترین شهر امارات بوده و به‌دلیل رونق تجاری، به‌عنوان شهر طلا شناخته می‌شود. این شهر در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز تجاری برتر در دنیا بوده و بسیاری از شرکت‌های چندملیتی، دبی را خانه‌ای برای شروع سرمایه‌گذاری در خاورمیانه می‌دانند. با توجه به این مسئله، قطعاً ثبت و راه‌اندازی یک شرکت در دبی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پرسود و پردرآمد باشد.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

هزینه ویزای کار در دبی برای ایرانیان

همان طور که پیش از این گفتیم، برای ورود به دبی و کار کردن در این شهر، می‌توانید از ویزاهای مختلفی استفاده کنید. اغلب این ویزاها موقت بوده و اگر قصد دارید، باید نسبت به اخذ ویزای اقامت اقدام کرده و آن را به‌صورت مداوم تمدید کنید. انواع مختلف ویزا که برای زمان‌های معینی صادر می‌شوند، هزینه‌های متفاوتی نیز دارند. به همین دلیل نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که انواع ویزا برای کار چه هزینه‌ای برای آنان دارد. اما در جدول زیر، هزینه برخی از انواع ویزا برای ورود و کار در دبی برای ایرانیان بررسی شده است.

انواع ویزا برای کار کردن در دبی تعداد دفعات مجاز ورود به دبی هزینه ویزا
ویزای 14 روزه 1 بار 189 دلار
ویزای 14 روزه چند بار 390 دلار
ویزای 30 روزه 1 بار 199 دلار
ویزای 30 روزه چند بار 445 دلار
ویزای 60 روزه 1 بار 465 دلار
ویزای 60 روزه چند بار 749 دلار
ویزای 90 روزه 1 بار 540 دلار
ویزای 90 روزه چند بار 940 دلار
ویزای 90 روزه جاب سیکر 1 بار 349 دلار
ویزای کار مجازی یا کار از راه دور 287 دلار
ویزای سرمایه گذاری 5 ساله نامحدود 5 میلیون درهم
ویزای سرمایه گذاری 10 ساله نامحدود 10 میلیون درهم

اخذ اقامت دائم و تابعیت برای افراد خارجی

افراد خارجی که برای کار در دبی و اخذ اقامت به این شهر می‌آیند، باید قبل از دریافت مجوز اقامت به نقل مکان کنند. در این زمان کارفرما برای ویزا اقدام کرده و یک مجوز ورود به دبی با اعتبار تنها 2 ماه برای فرد خارجی صادر می‌شود. اقامت باید در این مدت اخذ شود در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردید. توجه داشته باشید که امارات اقامت دائم به افراد خارجی نمی‌دهد بلکه افراد می‌توانند به روش‌های مختلفی اقامت‌های 5 یا 10 ساله اخذ کرده و سپس آن را تمدید کنند.

ویزای مهاجرت به دبی برای افرادی که قصد کار در دبی دارند صادر می شود.

برای اخذ اقامت، یا باید اعضای خانواده‌تان از شما حمایت کنند و یا حمایت کارفرمای خود را داشته باشید. البته اخذ اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری نیز امکانپذیر است. ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک، تا دو سال اعتبار داشته و پس از آن قابل تمدید است اما با این ویزا اجازه کار در دبی را ندارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت در دبی، می‌توانید مطلب سرمایه‌گذاری در امارات را مطالعه کنید.

محبوب‌ترین راه برای اخذ اقامت دبی، ثبت شرکت است. این روش مزایای متعددی برای صاحبان شرکت‌ها داشته و علاوه بر داشتن یک کسب‌و‌کار و سهام شرکت در دبی، می‌توانند کارمندان بومی نیز استخدام کنند. ویزای اقامت با ثبت شرکت، 3 سال اعتبار داشته و می‌توان آن را تمدید کرد. اخذ تابعیت امارات نیز به این سادگی‌ها نیست اما می‌توان از طریق روش‌هایی مانند ازدواج با یک شهروند اماراتی یا کسب اقامت نامحدود پس از کار در یک شرکت اماراتی، تابعیت این کشور را اخذ کرد.

کار در دبی با جای خواب

یکی از نکات اساسی که در مهاجرت به دبی از طریق کار باید در نظر بگیرید، داشتن محلی برای اقامت است. اگر قرار است به این شهر رفته و زندگی در دبی را برای مدت طولانی و یا حتی برای همیشه انتخاب کرده‌اید، باید از قبل محل اقامت خود را تعیین کنید. به‌عنوان کسی که برای کار به یک شهر و کشور ناشناخته می‌روید، بهتر است که یک کار با جای خواب و سکونت را انتخاب کنید.

کار در دبی با جای خواب رایگان توسط برخی شرکت ها برای افراد وجود دارد

اغلب کسب‌و‌کارهایی که در دبی اقدام به جذب کارکنان خارجی می‌کنند، محلی را برای اقامت و سکونت کارمند خود به‌صورت رایگان در اختیار او قرار می‌دهند. این کار می‌تواند به کاهش هزینه‌ها تا حد زیادی کمک کند. در برخی مواقع، کارفرمایی که محل اقامت رایگان را در اختیار کارکنان خود قرار داده، مخارج روزمره مانند هزینه مواد غذایی و رفت‌وآمد را نیز پرداخت می‌کند. این موارد را می‌توانید از ابتدا با کارفرمای خود مطرح کنید.

سخن پایانی

دبی شهری پر از موقعیت‌های شغلی و امکانات فراوان برای پیشرفت است. کار در دبی می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کرده و موقعیتی برای ورود به بازار کسب‌وکار جهانی را برایتان فراهم کند. به همین دلیل و با توجه به محبوبیت این شهر برای مهاجرت کاری، بسیار مهم است تا به وضعیت کار در امارات و خصوصاً شهر دبی، نگاهی بیاندازیم.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا