اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

ایا گانودرما باعث لاغری میشود

 

قارچ گانودرما چگونه باعث لاغری و کاهش وزن میشود؟ در این ویدئو توضیح دادهایم

قهوه فوری سوپریم گیاهی با فواید و خواص درمانی بی شماری می‌باشد که به علت تاثیرات بسیار خوبی که داشته مورد توجه مردم قرار گرفته. در این ویدئو توضیح داده ایم که قارچ گانودرما چگونه باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود و نحوه مصرف اون به چه صورت است.

تاثیر چاقی در ابتلا به انواع بیماری ها

قیمت محصولات دکتر بیز: چاقی به عنوان یک بیماری همراه با مشکلات بهداشتی بی‌شمار و کاهش امید به زندگی تعریف شده است. شواهد در حال پیشرفت نشان می‌دهد که چاقی ارتباط نزدیکی با التهاب مزمن و اختلال در روده دارد ، که می‌تواند منجر به مقاومت نسبت به انسولین ، دیابت نوع ۲ ، بیماری کبد چرب ، بیماری قلبی و عروقی ، بی‌خوابی و سرطان شود. شیوع بالای چاقی در حال حاضر یک تهدید بزرگ برای سلامت عمومی است. بنابراین پیشگیری از چاقی یک چالش بزرگ برای جوامع مدرن است.

فروش محصولات گانودرما: مطالعات جدید نشان می‌دهد که تغییرات در ترکیب میکروبی روده با توسعه چاقی و اختلالات متابولیک متعاقب آن، مرتبط است. میکروبیوتای روده‌ی انسان شامل میلیون‌ها باکتری است که به جذب مواد مغذی و تنظیم انرژی در بدن کمک می‌کند. بهم خوردن توازن این باکتری‌ها در بدن باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند بیماری التهابی روده، سرطان و التهاب روده‌ی بزرگ(Colit) می‌شود. به این آشفتگی دیس‌بیوز می‌گویند. چاقی یکی از عوامل دیس‌بیوز روده است که موجب ایجاد اختلال در یکپارچگی روده می‌شود. این فرآیند منجر به رهاسازی اندوتوکسین لیپوپلی ساکارید (LPS) از باکتری‌های گرم منفی روده به جریان خون می‌شود که به نوبه‌ی خود، منجر به التهاب متابولیک و مقاومت به انسولین در بدن می‌گردد.

درمان‌های دارویی از جمله برخی آنتی بیوتیک‌ها و پربیوتیک‌ها، برای مدیریت چاقی و اختلالات متابولیکی مرتبط با آن اجرا شده است که نتیجه‌ی چندان مطلوبی نداشته‌اند. زیرا باکتری‌های گرم منفی نسبت به آنتی است. در این بین قارچ‌ها به دلیل فیبر بالایی که دارند بیشتر مورد توجه هستند.

قارچ گانودرما و تاثیر آن بر لاغری

از محصولاتی است که با مصرف منظم آن می توان به لاغری و تناسب اندام دست یافت و از اندامی زیبا لذت برد. قارچ گانودرما لوسیدوم از قارچ های بسیار شگفت انگیز و معجزه آسایی محسوب می شود که در رنگ های مختلفی همچون قرمز، سفید و زرد روشن در طبیعت یافت می شود. این قارچ گیاهی یکساله است که در مناطق جنگلی رشد می کند و دارای بافتی چوبین است. قارچ گانودرما دارای گونه های مختلفی است که هر گونه متناسب با شرایط خاص به وجود می آید. این قارچ از داروهای گیاهی بسیار تاثیرگذاری است که در طب سنتی چینی بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است و در حال حاضر نیز مورد توجه افراد بی شماری می باشد. گانودرما از داروهای گیاهی به شمار می آید که با مصرف آن می توان سلامتی و تندرستی را برای خود به ارمغان آورد.

قارچ گانودرما با توجه به ترکیبات و خواصی که دارد، بر لاغری و تناسب اندام تاثیر بسیار شگفت انگیزی دارد و موجب افزایش سوخت و ساز در بدن می شود. با استفاده از این قارچ می توان به اندارمی زیبا دست یافت و سلامتی را برای خود به ارمغان آورد. قارچ گانودرما لوسیدوم توسط تولیدکنندگان این گیاه دارویی به شکل پودر، قرص، کپسول و عصاره مایع در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود برای تهیه این محصول اقدام کند.

ایا گانودرما باعث لاغری میشود

افزایش سوخت و ساز بدن با قارچ گانودرما

قارچ گانودرما حاوی ترکیبات فعالی است که موجب تاثیرگذاری بر روی سوخت و ساز بدن می شود. با افزایش سوخت و ساز بدن انرژی بیشتری مصرف می شود که مانع تجمع چربی و چاقی می شود. در صورتی که سوخت و ساز بدن به اندازه مطلوبی افزایش داشته باشد، منجر به لاغری خواهد شد. گانودرما موجب می شود تا اکسیژن رسانی بیشتری از طریق خون به سلول های بدن انجام شود و همین امر افزایش سوخت و ساز را در بدن به همراه خواهد داشت.

قارچ گانودرما یک عامل جدید پریبیوتیک برای لاغری است

قارچ گانودرما با نام علمی Ganoderma lucidum یک قارچ دارویی است که در طب سنتی چین دارای اثرات درمانی در انواع بیماری‌ها از جمله چاقی قلمداد می‌شود.

تحقیقات گسترده در این مورد نشان داده که عصاره میسلیوم قارچ گانودرما باعث کاهش وزن بدن، التهاب و مقاومت به انسولین در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب (HFD) تغذیه دارند، می‌شوند. طبق نتایج به دست آمده این عصاره نه تنها دیس‌بیوز روده ناشی از HFD را معکوس می‌کند، بلکه یکپارچگی روده را حفظ کرده و سندروم متابولیک را نیز کاهش می‌دهد.

طبق این تحقیقات پلی‌ساکاریدهای با وزن مولکولی بالای (> 300 کیلو دالتون) جدا شده از عصاره میسلیوم قارچ گانودرما، اثرات ضد چاقی و تعدیل میکروبی مشابه دارند. نتایج حاصل از این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این عصاره می‌تواند به عنوان داروی پربیوتیک به منظور جلوگیری از دیس‌بیوز روده و اختلالات متابولیکی مرتبط با چاقی در افراد دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار گیرند.

گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای چه تاثیری در لاغری و کاهش وزن دارد؟

قارچ گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای روده باعث کاهش چاقی در موش‌ها می‌شود. گانودرما دارای طیف گسترده‌ای از ترکیبات تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی و تعدیل‌کننده و فعال زیستی است. طبق مطالعات انجام شده، تری‌ترپن‌ها و پلی‌ساکاریدهای جدا شده از قارچ گانودرما لوسیدوم سلول‌های چربی را مهار می‌کنند و اثرات هیپوگلیسمی در موش‌های دیابتی دارند. علاوه بر این، پروتئوگلیکان‌های جدا شده از میسلیوم قارچ گانودرما باعث ایجاد فعالیت‌های ضد دیابتی، آنتی هیپرلیپیدمی و آنتی‌اکسیدان می‌شوند.

مهارکننده‌های ACE به عنوان یک داروی موثر برای مهار و درمان بیماری های مرتبط با فشار خون بالا استفاده می‌شوند. اما استفاده از این داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی مانند سرفه ، دیسژوزی(احساس مزه فلز در دهان) و واکنش‌های حساسیتی مختلف است. بنابراین استفاده از مهارکننده‌های بی‌خطر و نسبتا کم هزینه با منشا طبیعی مفید خواهد بود. گزارشاتی که از تحقیقات انجام شده روی انواع قارچ  به دست آمده است نشان می‌دهد که قارچ گانودرما یک مهارکننده‌ی طبیعی ACE است که فشار خون را کاهش می‌دهند.

طبق تحقیقاتی که اخیرا بر روی عصاره‌ی قارچ گانودرما انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که قارچ گانودرما بر روی کسانی که رژیم غذایی پرچرب دارند بسیار موثر است و به کاهش وزن و چربی، کاهش التهاب و بهبود سطح باکتری‌های خوب روده کمک می‌کند و خطر مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد.

طبق این تحقیقات گانودرما لوسیدوم در وزن کسانی که از رژیم غذایی عادی تغذیه استفاده می‌کنند، تأثیر چندانی ندارد. بنابراین نمی توان از آن به عنوان یک داروی کاهش وزن به طور خاص و به تنهایی نام برد. اما اگر رژیم غذایی مناسب نباشد و یا چاقی در اثر استفاده از داروهای شیمیایی باشد، می‌توان به قارچ گانودرما در این زمینه کاملا اعتماد کرد.

گانودرما و لاغری

مثلا کسانی که به بیماری‌های خود ایمنی مانند لوپوس مبتلا هستند، پس از مدتی در اثر استفاده از هورمون‌ها دچار چاقی و اضافه وزن می‌شوند. در این حالت مصرف قارچ گانودرما از طریق تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن به بیمار کمک می‌کند تا از داروی کمتری مصرف کند و همین امر منجر به کاهش وزن بیمار می‌شود.

در بیمارانی که از اختلالات تیروئیدی رنج می‌برند قارچ گانودرما با بهبود وضعیت هورمونی بدن می‌تواند موجب کاهش وزن در کم کاری تیروئید و افزایش وزن در پرکاری تیروئید شود.

بیماری‌ نارسایی کلیه و ناراحتی‌های قلبی موجب جمع شدن آب اضافی در بدن می‌شوند. در این وضعیت می‌توان با مصرف قارچ گانودرما و بهبود بیماری، با خارج کردن آب اضافی از بدن به کاهش وزن بیمار کمک کرد.

حتی اگر شخص مبتلا به عارضه‌ی خاصی نباشد، قارچ گانودرما می‌تواند در کنار عوامل دیگری مانند رژیم و ورزش، با تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود روند متابولیسم، در کاهش وزن بسیار موثر باشد.

ترکیبات موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم

قارچ گانودرما لوسیدوم در ترکیبات خود شامل پلی ساکارید هایی است که به عنوان سم زدایی قوی از آن ها یاد می شود. پلی ساکارید ها به طور طبیعی خاصیت درمانی دارند و موجب تقویت بدن می شوند. همچنین باید اشاره کرد که این ترکیبات به هضم و گوارش کمک می کنند. بهبود عملکرد دستگاه گوارش سبب می شود تا هضم و جذب غذا بهتر صورت گیرد که نتیجه آن لاغری و تناسب اندام خواهد بود. هرچند ترکیبات موجود در قارچ گانودرما خواص و فواید بی شماری برای افراد به همراه دارد ولی ممکن است افرادی به این قارچ حساسیت داشته باشند و به همین جهت توصیه می شود تا در مصرف آن دقت کافی به عمل آید.

میزان مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم

گیاه گانودرما، گیاهی است که باید در محیط خشک و به دور از رطوبت نگهداری شود ولی به طور کلی این گیاه نسبت به گرما و سرما مقاوم است. در رابطه با میزان مصرف این گیاه دارویی باید اشاره کرد که این قارچ باید به میزان مشخصی به صورت روزانه مورد استفاده قرار گیرد تا موجب بروز مشکل برای سلامتی فرد نشود. دوز استاندارد برای مصرف این قارچ به صورت روزانه بین ۱ تا ۳ گرم است.

توصیه می شود، افرادی که دچار افت فشار خود و یا بیماری های قندی هستند، دمنوش این گیاه را در دو یا سه وعده مورد استفاده قرار داد. همچنین برای اثرگذاری بیشتر و جذب بیشتر نیز بهتر است دمنوش گانودرما را با معده خالی و به صورت ناشتا مورد استفاده قرار داد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دمنوش گانودرما آن است که می توان این قارچ را همراه با مقداری عسل، شیره انگور یا شیره خرما مخلوط کرد تا از طعم مطلوب تری برخوردار شود.

مصرف قهوه گانودرما برای لاغری

قارچ گانودرما لوسیدوم از جمله داروهای طبیعی است که به دلیل خواص و مواد معدنی فراوانی که دارد، مورد مصرف زیادی در انواع عارضه ها پیدا کرده است. یکی از خواص مهم این قارچ دارویی، تقویت سیستم ایمنی است که با وجود بیماری های ویروسی واگیرداری مانند کرونا، به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است.

امروزه قارچ گانودرما نسبت به گذشته شناخته شده تر است و کمتر کسی است که حداقل نامی از آن نشنیده باشد. اما مشکلی که معمولا با مصرف این قارچ دارند دو مورد است:

  • طعم تلخ و ناخوشایند قارچ گانودرما
  • طبع سرد و تر قارچ گانودرما

برای برطرف کردن این دو مشکل می توان از طعم دهنده ها استفاده کرد. همچنین طبع سرد آن را با مصلح هایی مانند دارچین و زنجبیل اصلاح می کنند. یکی از طعم دهنده های پرطرفدار، قهوه است که اغلب مردم طعم آن را در خوراکی های مختلف می پسندند. به همین دلیل ترکیب آن با قارچ گانودرما یکی از محصولات محبوب این قارچ معجزه آسا به شمار می رود.

همانطور که گفته شد مصرف داروها به ویژه داروهای گیاهی و طبیعی، به صورت خالص از تاثیرپذیری بیشتری برخوردار  است. به این ترتیب متخصصان برای افرادی که تمایل دارند عارضه ی خود را با مصرف قارچ گانودرما برطرف کنند و یا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های دنیای ماشینی امروز، از این قارچ استفاده کنند، توصیه می کنند که قارچ گانودرما را حتی الامکان به صورت خالص مصرف نمایند و از ترکیب کردن آن با موادی مانند چای و یا قهوه خودداری کنند. اما گاهی مصرف خالص این قارچ برای افراد مشکل است و از آنجایی که استفاده از گانودرما برای آنها امری ضروری به شمار می رود، ترجیح بر این است که به جای قطع مصرف، آن را به صورت ترکیبی استفاده کنند.

با این وجود باید توجه داشته باشید که هر ماده ای که بیش از اندازه مصرف شود ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. مثلا استفاده از قهوه ی زیاد برای کسانی که دچار تپش قلب هستند و یا فشار خون دارند، توصیه نمی شود.

 عصاره ی ضد چاقی گانودرما لوسیدوم

چاقی با التهاب مزمن درجه پایین و از کار افتادن فعالیت زیستی و تنبلی روده و دیس بیوز همراه است. محققان علوم زیستی  با تحقیقاتی که بر روی اثرات زیستی گانودرما لوسیدوم  بر رفع چاقی انجام داده اند به نتایج جالبی دست یافته اند. بر اساس آنچه از طب سنتی رسیده است، قارچ گانودرما لوسیدوم یک قارچ دارویی است که در طب سنتی چینی با اثرات خارق العاده ای عملکرد ضد دیابتی دارد. در پژوهشی، محققان نشان می دهند که میسلیوم عصاره آبی گانودرما لوسیدوم (WEGL) در کنار کاهش وزن بدن، التهاب و مقاومت به انسولین را در موش‌هایی که از رژیم غذایی پرچرب (HFD) تغذیه می ‌کردند، کاهش می‌دهد.

 

داده‌های آنها نشان داده است که عصاره ی آبی گانودرما لوسیدوم  نه تنها دیسبیوز روده ناشی از رژیم غذایی پر چربی را معکوس کرده، بلکه یکپارچگی سد روده را حفظ کرده و متابولیسم اندوتوکسمی را هم  کاهش می ‌دهد. اثرات ضد چاقی و تعدیل کننده ی میکروبیوتا از طریق انتقال مدفوع افقی از موش های تحت درمان با عصاره ی آبی گانودرما لوسیدوم  به موش های تغذیه شده با غذاهای پر چرب قابل انتقال است.  دانشمندان پژوهشگر در این آزمایش نشان داده اند  که پلی ساکاریدهای گانودرما لوسیدوم   با وزن مولکولی بالا جدا شده از عصاره ی آبی گانودرما لوسیدوم ، اثرات مشابهی برای ضد چاقی و تعدیل میکروبیوتا ایجاد می‌کنند. نتایج پژوهش ها می گویند که پلی ساکاریدهای موجود در قارچ دارویی گانودرما لوسیدوم  با وزن مولکولی بالا  می توانند به عنوان عوامل پری بیوتیک برای جلوگیری از دیس بیوز روده و اختلالات متابولیک مرتبط با چاقی در افراد چاق مورد استفاده قرار بگیرند.

گانودرما لوسیدوم  در طب سنتی چین

طب سنتی چین سابقه ای طولانی در کشورهای آسیایی دارد که قدمت آن به چندین هزار سال پیش می رسد. یک دسته از داروهای سنتی که معمولاً در درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می‌گیرند از قارچ های دارویی گرفته می شوند. قارچ هایی که حاوی طیف وسیعی از ترکیبات تعدیل ‌کننده ی سیستم ایمنی و زیست فعال هستند. یکی از جالب‌ ترین قارچ‌های دارویی قارچ گانودرما لوسیدوم  است که قرن‌ها برای ارتقای سلامت و افزایش  طول عمر انسان مورد استفاده قرار گرفته است. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که تری ترپن ها و پلی ساکاریدهای جدا شده از گانودرما لوسیدوم  اشباع شدن سلول های چربی را مهار کرده  و اثرات هیپوگلیسمی را در موش های دیابتی ایجاد می کنند. علاوه بر این، پروتئوگلیکان های جدا شده از پیکرهای بارده قارچ گانودرما لوسیدوم  فعالیت های ضد دیابت ()، ضد چربی خون و آنتی اکسیدانی را القا می کنند

 

امین پارسائی

امین پارسائی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا